



Super Pinio jest uniwersalnym granulatem stosowanym jako ściółka dla zwierząt domowych takich jak: koty, chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle oraz ptaki. Ma on kształt wałeczków o średnicy 6 mm i długości od 6 do 12 mm.
Jest to produkt naturalny powstały z mikrowłókien drewna sosnowego i świerkowego bez dodatków chemicznych. Posiada bardzo wysoką wchłanialność oraz doskonale wiąże zapachy, jest przyjazny dla środowiska i zwierząt, można go z łatwością usunąć drogą sanitarną ponieważ jest w 100% biologicznie odbudowywalny. Granulat ten poprzez swoje właściwości stwarza naturalne i przyjazne środowisko dla naszego pupila, a nam pozwala w prosty i wygodny sposób utrzymać czystość i higienę w każdej kuwecie i klatce.
Zalety:
- duża chłonność,
- pochłanianie nieprzyjemnych zapachów,
- łatwość usuwania,
- naturalność,
- ulega biodegradacji.
Surowiec
Naturalne drewno z drzew iglastych.
Toaleta naszego kota
Nasze koty cenimy miedzy innymi za to, że są zwierzętami niezwykle czystymi. Załatwiają się zawsze w swojej kuwecie, starannie zasypując żwirkiem mocz i odchody. Kiedy więc nagle nasz pupil zaczyna załatwić swoje potrzeby w miejscu zupełnie do tego nieprzeznaczonym i na podłodze znajdujemy kałuże, świadczy to o tym, że dzieje się coś niepokojącego.
Prozaicznym powodem może być brudna kuweta, której nieprzyjemny zapach zniechęca kota do korzystania z niej. Kuweta nie powinna też stać w pobliżu misek, ponieważ kot nie będzie korzystał toalety w „jadalni”, zresztą trudno mu się dziwić. Kuweta powinna być usytuowana w ustronnym miejscu, nie na szlakach komunikacyjnych domu. Kot także potrzebuje odrobiny intymności.
Kuwety
Rzecz absolutnie niezbędna, a jej odpowiedni dobór jest gwarantem dobrego samopoczucia naszego kota. Co więcej, ilość kuwet w naszym domu powinna być równa ilości mieszkających w nim kotów, + 1. Nawet przy jednym kocie dobrze jest pomyśleć o miejscu na drugą toaletę. Kuwety różnią się między sobą wielkością i głębokością. Na pewno nie można kupować kuwety na wymiar kociaka - koty brytyjskie, zwłaszcza kocury, rosną do naprawdę dużych rozmiarów, a żeby kot chciał korzystać z toalety, musi czuć się w niej w miarę swobodnie, czyli móc się obrócić i wyprostować, zwłaszcza, jeśli jest to kuweta kryta.
Krótki przewodnik po rodzajach żwirków dla kotów
Ogólnie żwirki możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:
- Żwirki silikonowe- w rzeczywistości wykonane są z substancji zwanej silikatem. Nazwa „żwirek silikonowy” jest więc w zasadzie błędna, ale utrwaliła się już wśród właścicieli kotów. Żwirki silikonowe mają postać przezroczystych kryształków przypominających nieco z wyglądu potłuczone szkło, a w dotyku plastik. Główną zaletą żwirków silikonowych jest to, że kuweta nie wymaga czyszczenia po każdym użyciu. Dzieje się tak dlatego, że żwirki silikonowe pochłaniają koci mocz i gromadzą go wewnątrz granulek. Kuweta nie wymaga zatem czyszczenia po oddaniu przez kota moczu. Żwirki silikonowe dość dobrze pochłaniają zapachy. Problemem mogą być resztki kału pozostające na żwirku, gdy nie wybierze się ich dokładnie z kuwety.
- Żwirki bentonitowe- są obecnie najbardziej rozpowszechnione. Swym wyglądem przypominają... jasny żwir. Zasada ich działania polega na tym, że polane kocim moczem formują grudki wielkości małego jabłka lub dużej śliwki. Dzięki temu bardzo łatwo jest usunąć zużytą część żwirku. Zaletami żwirków bentonitowych są przede wszystkim przystępna cena oraz niezłe pochłanianie zapachów.
- Żwirki drewniane- są bardzo zróżnicowaną grupą – łączy je w zasadzie tylko to, że wykonane są z drewna. Różnią się natomiast sposobem działania czy wydajnością. Zaletami tego żwirku są przede wszystkim wydajność (opakowanie starcza nawet na ponad miesiąc dla jednego kota) oraz doskonałe pochłanianie zapachu. Żwirek w czasie stosowania zbryla się podobnie jak żwirki bentonitowe, przez co łatwo jest oddzielić żwirek zużyty od czystego. Najbardziej chwalony jest jednak za to, że można go wyrzucać do toalety (oczywiście w małych ilościach), przez co jest wygodny gdy kuweta stoi w pobliżu ubikacji.
Który z zaprezentowanych typów żwirku jest najlepszy? Nie ma tu jednej opinii. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz oczywiście od preferencji naszego mruczka. Warto wziąć pod uwagę takie rzeczy jak miejsce, w którym będzie stała kuweta i typ kuwety (otwarta czy kryta).
Rodzaj żwirku: | Drewnianie |
Zbrylanie: | Niezbrylające |
Zapach: | Bezzapachowe |
Wielkość granulatu: | Pellety |
Przeznaczenie: | Koty krótkowłose ,
Koty długowłose ,
Do usuwania w toalecie |
Rozmiar opakowania:![]() Wybierz rozmiar opakowania | 35L |
Top producenci: | Pinio |
Zwierzęta: | Królik ,
Świnka morska ,
Chomik ,
Szczur ,
Szynszyl ,
Myszka i Myszoskoczek ,
Koszatniczka ,
Fretka ,
Jeż ,
Wiewiórka |