Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-11-18

Nowe spojrzenie na karmę pełnoporcjową – Responsibly SourcedTM

Obecny kierunek rozwoju, przyjęty przez markę ekspercką Caniwild na rynku pet food jest jeden – łączyć dobro i szacunek do potrzeb współczesnych czworonogów z troską o środowisko, w którym wspólnie żyjemy. Wybór ten wydaje się w pełni uzasadniony, jednak wdrażanie zmian wymaga odpowiednich warunków. Producent Caniwild stworzył je, opierając się na założeniach Responsibly SourcedTM – odpowiedzialnej i zrównoważonej produkcji na każdym z jej etapów.

 

„Przeszliśmy długą drogę od początków naszej działalności do teraz, gdy za priorytet przyjmujemy jeszcze głębsze i bardzie powiązane z sobą wartości. Nie rozróżniamy już dobra pupila od dobra naszego – staramy się postrzegać je, jako całość, dążąc do zaspokojenia rzeczywistych, biologicznych potrzeb czworonoga i czynnego ratowania naszej planety. O trosce o środowisko mówiono już wiele lat temu, jednak głosem zbyt cichym, by poruszył gospodarkę. Obecnie nie myślimy i nie mówimy już o trosce, ale o potrzebie ratowania, bowiem znaleźliśmy się – wszyscy, niezależnie od branży, miejsca zamieszkania, pochodzenia czy kultury – w położeniu, które wymaga radykalnych kroków i jasno określonych postaw. W Caniwild stawiamy na odpowiedzialność za każdy poczyniony krok, za każdy etap produkcji od pozyskania surowców do naszych najlepszych karm, aż po stworzenie produktu końcowego, który trafia na półki sklepowe i do psiej miski. Wszystko robimy po coś, ze świadomością celu, jaki stawia przed nam konieczność ratowania tego, co namacalne, świata, w którym żyjemy na co dzień. To nie tylko społeczna, ale i biznesowa odpowiedzialność. Idea produkcyjna Responsibly SourcedTM to nie wybór, ale konieczność. Nie wyobrażam sobie nie pójść tą drogą.” - mówi główny specjalista marki Caniwild w Polsce.

 

Caniwild – wdrażamy dobre zmiany w konkretnym celu

 

Nowe spojrzenie na karmę pełnoporcjową Responsibly SourcedTM to odpowiedź na potrzeby związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne oraz zobowiązanie do świadomego działania, ukierunkowanego na cel. Zaspokajanie naturalnych potrzeb i odpowiedzialna opieka nad psem, wyrażana poprzez oferowanie mu pokarmu biologicznie właściwego, zgodnego z rzeczywistymi wymaganiami zdrowotnymi to niezmiennie podstawa w produkcji karm Caniwild. Punkt wyjścia dla podejmowania określonych decyzji. Strategia produkcji karm, oparta na odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców i zrównoważonej produkcji zyskała w obrębie marki priorytet proekologicznych wartości.

 

„Sięgamy po starannie wybrane surowce, transportujemy je do naszej głównej fabryki w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, wielokrotnie poddajemy je złożonym testom bezpieczeństwa i procesom, mającym na celu zachowanie naturalnych wartości odżywczych w najwyższej biodostępności. Każdorazowo skupiamy się na tworzeniu diety, która odpowiadałaby fizjologicznym potrzebom czworonoga, potrzebom pełnym kontrastów, zmiennym, niezwykle istotnym i stanowiła formę codziennego odżywienia, wsparcia oraz skutecznej ochrony jego organizmu w holistycznym ujęciu. Dokonujemy odpowiedzialnych wyborów, rezygnując ze składników alergennych i sztucznych dodatków oraz mówimy NIE agresywnym procesom obróbki termicznej i niezrównoważonej produkcji, która mogłaby szkodzić środowisku.” - dodaje przedstawiciel marki.

 

Proekologiczny kierunek rozwoju Caniwild dla świata

 

Linia karm premium Responsibly SourcedTM to efekt wprowadzenia na stałe jasnych wytycznych do produkcji oraz wcześniejszych etapów tworzenia pełnoporcjowych produktów dla czworonogów. Pozyskiwanie surowców z odpowiedzialnie prowadzonych i zrównoważonych ekologicznie gospodarstw, od zaufanych dostawców, którzy kierują się dokładnie tymi samymi zasadami, które przyświecają nam w Caniwild to dobry początek. Jednak marka Caniwild z każdym dniem daje z siebie więcej szukając kolejnych sposobów równoważenia swoich systemów produkcyjnych, dla dobra środowiska.

 

„Dajemy zielone światło ekoprodukcji. We wdrażanych z każdym dniem innowacyjnych procesach produkcji karm Caniwild używana jest woda deszczowa, odpowiednio oczyszczona, następnie wielokrotnie odzyskiwana i ponownie wykorzystywana. Generowane odpady poprodukcyjne poddawane są aż w 98% kontrolowanemu recyklingowi, a kierunkiem zmian rozwojowych dla wszystkich procesów jest bezemisyjność. Stale wdrażamy pewne rozwiązania proekologiczne, a planujemy ich jeszcze więcej.” - podkreśla ekspert Caniwild.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4714 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Jak zawsze OK
2024-06-12
Zamówienie zrealizowane na wysokim poziomie
pixel