Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 miejsc, w które warto zabrać psa

2017-06-12
5 miejsc, w które warto zabrać psaOczywiście ostateczna decyzja o tym, gdzie wybierzemy się z psem, zależy również od tego, jak nasz czworonóg znosi konkretne warunki. Niektóre psy będą dobrze czuły się nawet w dość zatłoczonych miejscach, podczas gdy inne lepiej zniosą wędrówki tam, gdzie ludzi jest niewielu. Sprawdźmy, gdzie warto wybrać się z psem.

1. Psia plaża

Psie plaże powstają bardzo licznie na polskim wybrzeżu Bałtyku, dlatego też warto zaplanować sobie niedaleko nich urlop. Dlaczego akurat psie? Zwykle mają odpowiednią infrastrukturę, często są nawet ogrodzone czy wyposażone w dodatkowe atrakcje oraz kosze i woreczki ułatwiające zbieranie odchodów. Na zwykłe plaże strzeżone, jak i część dzikich, psy nie mają zwykle wstępu, dlatego psia plaża wydaje się być idealną alternatywą. Warto zadbać tylko o akcesoria, które ułatwią nam zabawy w wodzie z psem, m.in. pływające zabawki.

2. Górski szlak

W niektórych górach – np. polskich Tatrach – szlaki dla psów są zamknięte na terenie parków narodowych. Poza nimi jednak oraz w niektórych regionach, np. Górach Świętokrzyskich, z psem przejdziemy się bez większych problemów.  Musimy oczywiście wybrać intensywność wędrówek adekwatnie do kondycji naszej i psa, a czworonoga dodatkowo przygotować do takiej formy spacerów. Niezbędne będzie kaloryczne jedzenie, odpowiednia uprząż oraz miski dla psa, które zapewnią mu stałe nawodnienie nawet w słoneczną pogodę.

3. Zagraniczne wojaże

Jeśli nie chcemy spędzać wakacji w Polsce, a pragniemy wybrać się niedaleko od granic kraju, mamy do dyspozycji kilka możliwości. Szczególnie otwarci na turystów z psami są Słowacy, który umożliwili nawet wstęp na wszystkie szlaki Tatr, a także Czesi, u których z psem wejdziemy do ZOO Safari, niedaleko polskiej granicy. W przypadku takiego wypadu pies musi posiadać chip, a my – paszport dla niego z odpowiednimi wpisami m.in. o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Przed wyjazdem dobrze jest dokładnie sprawdzić, czy dane miejsce nie ma dodatkowych regulacji związanych z odwiedzinami czworonogów; przykładowo, w niektórych miejscach kagańce dla psów są obowiązkowe.

4. Zabierz psa na lody

Musisz zostać w dużym mieście, a dokucza Ci upał? Na pewno unikaj wychodzenia na ulice w pełnym słońcu, zwłaszcza z psem – czworonogi kiepsko znoszą tego rodzaju pogodę. Alternatywnie jednak popołudniami możecie wybrać się na… lody. Wiele dużych, polskich miast oferuje specjalnie lodziarnie, gdzie psy nie tylko mają wolny wstęp, ale również otrzymują własne menu! To świetna okazja, aby zaproponować psu smaczne i zdrowe lody.

5. Liźnijcie trochę kultury

Jeśli mimo posiadania czworonoga nie chcesz rezygnować z poznawania ciekawych zakątków Polski czy obcowania z kulturą i historią, jest na to rozwiązanie. W Polsce coraz więcej ośrodków kulturalnych i zabytków pozwala wprowadzać do swojego wnętrza czworonogi, zarówno te mniejsze, jak i większe. W wielu przypadkach nie zapłacimy dodatkowo za bilet dla psa, a możemy cieszyć się miło spędzonym czasem. Gdzie znajdziemy takie możliwości? Warto wymienić m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zamek w Ogrodzieńcu czy Osadę Średniowieczną w Hucie Bieliny.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo dobrze.
2024-05-12
Jak zwykle ok.
pixel