Darmowa dostawa od 50,00 zł

Porady i ciekawostki dla właścicieli kotów

Gdy w domu pojawia się tak bardzo niezależne, wymagające i wyjątkowe zwierzę zarazem, jakim jest kot, wielu z nas głowi się, w jaki sposób zajmować się nim właściwie, czego i jak uczyć, jaką przestrzeń mu stworzyć, by czuł się w niej najbardziej komfortowo. Niekiedy znalezienie odpowiedzi na wszystkie te pytania, w gąszczu niesprawdzonych informacji, jest niezwykle trudne. Aby ułatwić właścicielom kotów i kociąt opiekę nad tymi wyjątkowymi stworzeniami, postanowiliśmy utworzyć sekcję Blok o kotach, gdzie niezmiennie uzupełniamy niezbędną wiedzę, w formie wartościowych i bogatych artykułów.

Przydatne i praktyczne porady oraz ciekawostki dla właścicieli kotów

Sekcja Blog o kotach to przestrzeń rzetelnej wiedzy ubranej w przyjemnie lekkie i merytorycznie wartościowe treści o tym, co interesuje Cię najbardziej – o kocie w pełnej krasie. To tu znajdziesz wszystkie niezbędne Ci informacje o tym, jak karmić, pielęgnować, dbać o higienę ciała i umysłu Twojego kota, jak prawidłowo wzbogacać przestrzeń wokół niego i jak dbać, by bodźców nie było zbyt wiele. Zapoznaj się z artykułami napisanymi przez specjalistów, z przydatnymi poradami z życia wziętymi oraz licznymi ciekawostkami z życia kota i ciesz się wiedzą, która naprawdę potrafi niekiedy ułatwić życie.

Porady i artykuły o kotach – wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim kocie

Przygotowanie domu na pojawienie się kota wymaga odpowiedniej wiedzy – jakie zabawki wybrać, jaki drapak i kuweta sprawdzą się najlepiej, jaka metoda żywienia będzie najwłaściwsza dla tego konkretnego czworonoga. U nas, w sekcji Blog o kotach, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Kot w domu musi czuć się dobrze i pewnie, na jego samopoczucie składa się szereg czynników, na których wybór to Ty masz największy wpływ. Wybieraj mądrze karmy, akcesoria i dodatki dla kota, korzystając ze sprawdzonych, rzetelnych informacji, które stale aktualizujemy, byś mógł być na bieżąco z tym, co dla zwierząt najlepsze, innowacyjne, funkcjonalne i nade wszystko bezpieczne.

Kot w podróży małej i dużej – przygotuj kota na zmiany mniej i bardziej oczekiwane

Kot nie jest może urodzonym podróżnikiem, nie oznacza to jednak, że przyzwyczajenie go do wspólnych wyjazdów nie jest możliwe. Odpowiednie przygotowanie przestrzeni podróży, zadbanie o wygodę i bezpieczeństwo zwierzęcia oraz o wspólny komfort jazdy, szczególnie gdy ta dłuży się i dłuży to podstawa. Sprawdź na naszym blogu jak wybrać się w podróż z kotem, co zabrać i na co zwracać uwagę, wybierając transporter do samochodu dla kota.
Czytaj więcej
Ranking najlepszych karm dla kotów 2021

Ranking najlepszych karm dla kotów 2021

Opieka nad kotem nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Jego szczególny charakter, wyjątkowo silne instynkty oraz natura łowcy sprawiają, że wszelkie próby porównania go z psem, nawet małym, skazane są na niepowodzenie. Choć oba te stworzenia pod względem ewolucyjnym są sobie bliskie, to jednak różnice, jakie wykształciły się pomiędzy nimi na przestrzeni dziejów, nie pozwalają nam o tym szczególnym braterstwie pamiętać. Procesy udomawiania kotów nie były tak jednoznaczne, jak w przypadku psów, a pierwotne instynkty, przystosowujące zwierzę do określonego trybu życia, mimo życia u boku człowieka, pozostały takie same.
Czytaj więcej

Sezon na pasożyty - czy można jeszcze mówić o sezonowości kleszczy? Sprawdź, dlaczego całoroczna ochrona czworonoga zyskuje na znaczeniu

Kryją się w wysokich trawach, na łąkach, polanach i w leśnej gęstwinie, ale coraz częściej również w parkach miejskich, wiszących nisko gałęziach pobliskich drzew, w krzakach, a niekiedy nawet na osiedlowych trawnikach. Można je rozpoznać po charakterystycznym spłaszczonym odwłoku oraz długich nogach, zaopatrzonych w czułe narządy zmysłów i niewielkiej głowie, z wydzielonym narządem gębowym. Niezależnie od tego, do którego z gatunków typowych dla naszej szerokości geograficznej należą, kleszcze, bo o nich oczywiście mowa, to wiosenno-letni postrach każdego dobrze zapowiadającego się spaceru. Poznaj wroga dostatecznie dobrze i dowiedz się, jakie preparaty przeciwkleszczowe i odstraszające insekty sprawdzą się najlepiej u Twojego psa lub kota.
Czytaj więcej
Gadżety, ach gadżety - zbędne i niezbędne, intrygujące i niecodzienne. Sprawdź, co nowego dla psa i kota czeka na Ciebie w sklepach

Gadżety, ach gadżety - zbędne i niezbędne, intrygujące i niecodzienne. Sprawdź, co nowego dla psa i kota czeka na Ciebie w sklepach

Co byście odpowiedzieli, gdyby zapytano, czego jest wokół Was najwięcej? Jedni stwierdziliby zapewne, że powietrza, inni - ludzi, jeszcze inni - trudności. Ile osób, tyle różnych, często zaskakujących odpowiedzi. Według nas jednak, najwięcej wokoło jest gadżetów. Nasz świat opiera się na idei tworzenia i masowego konsumpcjonizmu, a dokładniej na tworzeniu po to, by konsumować na wszelkie możliwe sposoby. Każdego dnia coś nowego trafia do naszej domowej kolekcji gadżetów, każdego dnia, zatapiając się w świecie wirtualnych pokus, z niesłabnącym zainteresowaniem i entuzjazmem przeglądamy nowości, zastanawiając się czego jeszcze potrzebujemy, co jeszcze moglibyśmy mieć.
 
Smutna to skądinąd prawda, że tak wiele uwagi poświęcamy rzeczom, z drugiej jednak strony takie właśnie są fakty. Nasz świat – ten mały, domowy i ten duży, otaczający nas zewsząd przepełniają gadżety. Wiele z nich posiada jedynie walory estetyczne i prawdę mówiąc do niczego się nie przydaje, wiele jednak, dzięki swej funkcjonalności wyraźnie zwiększa komfort codziennego życia. Poza tym największą wartością gadżetów nie jest ich użyteczność czy funkcjonalność, ale frajda. Tak, dokładnie, frajda – każdy, kto choć raz impulsywnie zdecydował się na zakup intrygująco-zachwycającego gadżetu, którego zupełnie nie potrzebował wie, ileż sprawia to przyjemności.
Czytaj więcej
Kot kontra interaktywne, ruchome i edukacyjne zabawki dla kota

Kot kontra interaktywne, ruchome i edukacyjne zabawki dla kota

Na co dzień, wrodzona umiejętność kota do znajdywania się bez jakiegokolwiek sygnału ostrzegawczego wprost pod naszymi nogami potrafi być uciążliwa, jednak zarówno ona, jak i pozostałe jego niezwykłe talenty stanowią swoistą formę przystosowania do życia. O ile w naturalnym środowisku są one nieustannie wykorzystywane, o tyle w domowych warunkach, na skrajnie ograniczonej przestrzeni, mogą stać się dla zwierzęcia, a tym samym również dla jego opiekuna poważnym problemem.
Czytaj więcej
Czy trzeba odrobaczać kota?

Czy trzeba odrobaczać kota?

Wydaje się, że kot mieszkający w mieście, w szczególności kot niewychodzący jest bezpieczniejszy, że czyha na niego mniej zagrożeń, a jeśli nie, to chociaż mamy nad nimi nieco większą kontrolę niż na wsi. Skąd takie przekonanie wśród właścicieli? Dobre pytanie. W praktyce nie ma znaczenia, czy nasz czworonożny przyjaciel przechadza się po okolicznych łąkach czy też spaceruje po balkonie, usilnie szukając sposobu na zabicie nudy – wiele zagrożeń pozostaje w jego przypadku co najmniej prawdopodobnych. Innych w prawdzie, niż w przypadku kolegi spoza miasta, to fakt, ale równie realnych.
Czytaj więcej
Ranking najlepszych żwirków dla kotów CZERWIEC 2021

Ranking najlepszych żwirków dla kotów CZERWIEC 2021

Najlepsze żwirki dla kotów w czerwcu 2021 roku. Jaki żwirek wybrać by nie śmierdziało z kuwety? Jaki jest najlepszy żwirek dla kota? Wybór odpowiedniego żwirku, na którym kot będzie mógł załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby, wbrew pozorom ma olbrzymie znaczenie. Jeżeli błędnie ocenimy kocie preferencje, możemy spodziewać się, że czworonóg szybko zrezygnuje z korzystania z tak przygotowanej przestrzeni higienicznej i zacznie wypróżniać się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. 

Dobry żwirek doskonale pochłoni brzydkie zapachy, wchłonie wilgoć i będzie pasował naszemu kotu. Czym charakteryzuje się dobry żwirek dla kota? Na wszystkie ważne pytania odnośnie żwirku dla kota odpowiemy w tym artykule.

Czytaj więcej
Kiedy kot sika wszędzie - co to będzie...?

Kiedy kot sika wszędzie - co to będzie...?

Relacja człowieka z kotem, a prawdę powiedziawszy odwrotnie – kota z człowiekiem – należy do jednych z najbardziej skomplikowanych. Na opiekę nad czworonożną mieszanką wybuchową pierwotnych instynktów, surowego, dzikiego charakteru i głębokiego indywidualizmu decydują się najwytrwalsi, często samotni z wyboru, zawsze o silnej osobowości. I tacy zwykle potrafią sprostać temu, jakże trudnemu, wyzwaniu. Chyba, że przyjdzie im go głowy próbować wytresować kota. O, nieodczekanie.
Kot – i to drastycznie różni go od psa – wcale nie potrzebuje do szczęścia człowieka. Tym bardziej nie oczekuje żadnej głębszej relacji, w której miałby z własnej, nieprzymuszonej woli stanowić przedmiot żywego zainteresowania emocjonalnego. A już w żadnym wypadku nie zaakceptuje prób tresury. Nie bez przyczyny mówi się, że trzyma się na uboczu, w świętym spokoju chadzając własnymi ścieżkami. Ot, tak po prostu jest.
Czytaj więcej
Prezent dla kota pod choinkę - pomysł na prezent dla kota na święta

Prezent dla kota pod choinkę - pomysł na prezent dla kota na święta

Do najbardziej wyjątkowych i niezmiennie w historii świata trwających więzi należy związek człowieka i zwierzęcia – szczególny, zbudowany na wrażliwości, empatii, szacunku i poczuciu współzależności. Kształtowany na wiele sposobów przez warunki środowiska, obowiązujące obyczaje i przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, a jednocześnie wciąż i wciąż kształtowany na nowo, w oparciu o najsilniejszy fundament – miłość. Dawna, nieprzyjazna zwierzętom rzeczywistość przez lata zmieniała swój obraz, aż do teraz, gdy chęć posiadania czworonożnego przyjaciela w domu, w prywatnej, bardzo emocjonalnej przestrzeni stała się czymś zwyczajnym, codziennym, potrzebnym.
 
Wielu z nas dzieli swoje życie i przestrzeń z ukochanym czworonogiem, ciesząc się każdą wspólnie przeżywaną chwilą. W zwierzętach odnajdujemy bliskich nam przyjaciół, oparcie, bezwarunkowe uczucia i pełne zrozumienie. To partnerstwo, które nie zna granic. Ich obecność w codzienności wydaje się potrzebna, wręcz konieczna, by prawdziwie wypełnić zarówno naszą przestrzeń życiową, jak i serca. Zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się Święta. Dla naszych kocich towarzyszy kolejne, zwyczajne dni. Dla nas szczególnie magiczne i wartościowe chwile, które pragniemy dzielić i wspólnie przeżywać z najbliższymi, tworząc w ten sposób wokoło, choć na krótką chwilę, lepszy świat.
Czytaj więcej
Jesienne dylematy – suplementować czy nie?

Jesienne dylematy – suplementować czy nie?

Nasi czworonożni przyjaciele, po wspaniałym okresie słońca, niekończących się spacerów i wyjazdów nad wodę, nagle zamknięci zostają w czterech ścianach, często z drobnymi tylko przerwami na szybkie siku. Wielu z nas stara się jak może, by również jesienną porą zapewnić psom, w szczególności tym mieszkającym w blokach, odpowiednią ilość aktywności na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Matatabi - japońska kocimiętka dla kota, by czuł się szczęśliwy

Matatabi - japońska kocimiętka dla kota, by czuł się szczęśliwy

Patyczek z drzewiastej rośliny pochodzącej z górzystych terenów Azji dla człowieka jest zwykłą twardą gałązką. Ludzki węch wyczuwa zwykły zapach gałązki, która według niego niczym się nie różni od zapachu gałązek rodzimych krzewów. Z kotami jest jednak inaczej. Ich nosy są bardzo wyczulone i aromat z matatabi działa na nich wprost rewelacyjnie. Zwierzę na jego obecność w pomieszczeniu reaguje wielkim zainteresowaniem. Wącha drewienko, tarza się po nim, obgryza z zadowoleniem i śpi przy nim spokojnym głębokim snem.
Czytaj więcej
Przygotuj psa lub kota na nadejście wiosny

Przygotuj psa lub kota na nadejście wiosny

Zima w tym roku nie była sroga, a to oznacza, że kleszcze już jakiś czas temu zaczęły atakować. Ich ugryzienia są dla psów nie tylko nieprzyjemne, ale również – a może przede wszystkim – niosą za sobą ryzyko chorób. Co więcej, pies może przynieść kleszcza na swojej sierści do domu, co sprawi, że wszyscy domownicy będą narażeni na jego ugryzienie. Aby temu zapobiec, warto wybrać odpowiednie odstraszacze kleszczy i pcheł.
Czytaj więcej
Czego nie powinien jeść Twój kot?

Czego nie powinien jeść Twój kot?

Wiele mówi się o niewłaściwym żywieniu psów i tym, jak prowadzi ono do chorób i otyłości. W przypadku kotów sprawa wygląda podobnie, ale informacji jest o wiele mniej. Z tego powodu przygotowaliśmy listę rzeczy, których Twój kot nie powinien jeść wraz z krótkimi informacjami, dlaczego tak jest.
Czytaj więcej
Mój kot nie chce pić – co zrobić? Nasze 3 sposoby

Mój kot nie chce pić – co zrobić? Nasze 3 sposoby

Wielu opiekunów nadal pozostaje w błędnym założeniu, że kot powinien pić wyłącznie mleko – nie jest to prawdą. Co więcej, dla własnego zdrowia kot domowy, zwłaszcza jedzący suchy pokarm, powinien wypijać przynajmniej szklankę wody. Jak go do tego zachęcić i co zrobić, gdy kot nie chce pić?
Czytaj więcej
5 rzeczy, które warto zrobić w Sylwestra dla zwierzęcia, które się boi

5 rzeczy, które warto zrobić w Sylwestra dla zwierzęcia, które się boi

Lęk przed fajerwerkami z generowanymi przez nie głośnymi odgłosami oraz efektami wizualnymi nie jest niczym nienaturalnym dla zwierząt. Przeżywają go zwłaszcza te psy i koty, które mają złe doświadczenia i nie czują się komfortowo lub bezpiecznie. Może on też po prostu leżeć w ich naturze i mieć związek z charakterem. Te 5 rzeczy możesz zrobić dla swojego zwierzęcia w ostatniej chwili, aby złagodzić jego stres.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4760 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-11
Zgodny z opisem i na czas
2024-10-03
wszystko w porządku, zamowienie ok
pixel