Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Porady i ciekawostki dla właścicieli ptaków

Opieka nad każdym zwierzęciem uwarunkowana jest jego specyficznymi cechami, zarówno gatunkowymi, jak i osobniczymi. Oznacza to, że aby zapewnić mu najlepsze warunki do życia, należy dogłębnie poznać jego wymagania pielęgnacyjne, potrzeby behawioralne, a także preferencje, przekładające się na oczekiwania żywieniowe. Decydując się na nabycie i utrzymania ptaków ozdobnych, niezbędna jest nie tylko szeroka wiedza o gatunku, ale również świadomość bogactwa asortymentu dostępnego na rynku zoologicznym. Łatwiej bowiem podjąć właściwą decyzję, wiedząc między czym a czym możemy wybierać.

Przydatne i praktyczne porady oraz ciekawostki dla właścicieli ptaków

Ogromny wybór ptactwa ozdobnego i wynikająca z niego różnorodność wymagań związanych z opieką nad gatunkami stały się główną przyczyną stworzenia w sklepie keko.pl sekcji Blog dotyczącej ptaków. Naszym celem było zebranie w jednym miejscu najważniejsze informacje i rzetelnej, specjalistycznej wiedzy związanej z żywieniem, zaspokajaniem potrzeb behawioralnych i tworzeniem odpowiednich warunków do życia ptaków ozdobnych. Sekcja Blog o ptakach to źródło przydatnych i praktycznych porad, jak żyć z tak niezwykłym pupilem na co dzień oraz jak radzić sobie w wyjątkowych okolicznościach.

Porady i artykuły o ptakach – wszystko, co powinieneś wiedzieć o swoim ptaku

Do najczęściej utrzymywanych przez człowieka ptaków ozdobnych należą wróblowate, gołębiowate, papugi, kuraki oraz wiele innych, żyjących w bliższym lub nieco dalszym otoczeniu. Zróżnicowane wymagania i potrzeby gatunkowe i indywidualne stanowią podstawowy wyznacznik dla prawidłowego budowania i kształtowania przestrzeni, mającej stać się środowiskiem życia pupila. Ptaki ozdobne, tak jak inne zwierzęta u boku człowieka, potrzebują bezpiecznego miejsca odpoczynku, przestrzeni do codziennej aktywności, odpowiednich bodźców wzbogacających oraz prawidłowego odżywienia i niezbędnej, regularnej pielęgnacji. Sekcja Blog o ptactwie ozdobnym powstała po to, byś bez trudu i czasochłonnych poszukiwań mógł sięgnąć do rzetelnych źródeł wiedzy o potrzebach Twojego skrzydlatego pupila.

Smakołyki dla papug
Papugi, podobnie jak ludzie, cechują się rozbudowanym podniebieniem, umiejętnością docenienia różnych smaków oraz własnym, indywidualnym gustem w tym zakresie. Podobnie jak dla ludzi, jedzenie dla papug również nie jest wyłącznie sposobem na dostarczenie organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, ale również przyjemnością. Warto więc zadbać o szczęście swojego pupila, wybierając dla niego odpowiednie przysmaki. Smakołyki można podawać ptakom dla ich czystej przyjemności, ale również w postaci nagrody przy uczeniu ich.
Czytaj więcej
5 powodów, dla których nie należy dawać zwierząt w prezencie
Co roku przed świętami wiele mówi się o tym, dlaczego nie należy dawać zwierząt w prezencie. Na pierwszym miejscu zawsze stawiany jest dobrostan tych zwierząt, co jest rzeczą absolutnie najważniejszą. Są jednak też inne powody – często bardziej przyziemne i przemawiające do opiekunów – przeciwko takiemu działaniu.
Czytaj więcej
Zasady dokarmiania ptaków zimą
Dokarmianie dzikich ptaków zimujących jest ogólnie przyjętym zwyczajem nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach europejskich. Jak można jednak przewidywać, powinno być realizowane z rozwagą, bo może zwierzętom bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc. Oto krótki poradnik dotyczący zasad dokarmiania oraz tego, o czym bezwzględnie należy pamiętać podczas tej czynności.
Czytaj więcej
Kanarek - jak dbać?
Pomimo powszechności różnokolorowych papużek falistych to kanarki nadal są uważane za ptaszki mniej wymagające oraz prostsze w amatorskiej hodowli. Nie znaczy to jednak, że można ignorować ich potrzeby oraz decydować się na hodowlę czy utrzymanie tego gatunku bez stosownej wiedzy. Sprawdźmy zatem, jak najlepiej opiekować się kanarkami.
Czytaj więcej
Karmnik dla ptaków - jak stworzyć i czym karmić dzikie ptaki?
Nadchodzi zima, a wraz z nią ciężki okres dla dziko żyjących ptaków. Wiele ich gatunków, zwłaszcza niewielkich, jest usuwanych z otoczenia poprzez wycinkę drzew, pojawianie się gatunków bardziej agresywnych, choćby gołębi, czy też po prostu brak pokarmu. Sprawdźmy, jak zadbać o piękne, rodzime gatunki dzikich ptaków.
Czytaj więcej
Higiena w ptasiej klatce
Bez względu na to, jakie zwierzę posiadamy w swojej domowej menażerii, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, zdrowie i higienę. To samo dotyczy ptaków, w przypadku których zaniedbanie czystości klatki może skończyć się nie tylko nieprzyjemnym zapachem, ale przede wszystkim chorobami naszych ptasich podopiecznych.
Czytaj więcej
Czym karmić papugi, jaką wybrać karmę dla papug?
Papugi, choć są ptakami egzotycznymi, coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Niestety, wiedza o ich żywieniu nadal nie jest za dobrze rozwinięta, co w przypadku tych wrażliwych stworzeń prowadzi do rozmaitych problemów ze zdrowiem. Chociaż w sprzedaży dostępnych jest wiele gotowych mieszanek żywieniowych, to często zdarza się, że papugi cierpią z powodu nieprawidłowego doboru pokarmu. Sprawdźmy, czego unikać w diecie tych papug oraz jak dbać o ich prawidłowe żywienie.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4714 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Jak zawsze OK
2024-05-19
Nie mam czasu
pixel