Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Higiena w ptasiej klatce
Bez względu na to, jakie zwierzę posiadamy w swojej domowej menażerii, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, zdrowie i higienę. To samo dotyczy ptaków, w przypadku których zaniedbanie czystości klatki może skończyć się nie tylko nieprzyjemnym zapachem, ale przede wszystkim chorobami naszych ptasich podopiecznych.
Czytaj więcej
Adopcja kotów - dorosłe czy kocięta?
Adopcja kotów nie jest w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym – idziemy za wzorem krajów zachodnich, w których adoptowanie bezdomnych zwierząt stało się zupełnie naturalne. Jest to jednak proces wymagający nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale również przemyślenia samej decyzji i wyboru odpowiedniego kota.
Czytaj więcej
Jak przygotować psa na jesień?
Nadeszła jesień, a wraz z nią musimy przygotować swoje czworonogi do zupełnie innej pogody. Aura nas nie rozpieszcza, przynosząc niższe temperatury, deszcze i porywisty wiatr, które nie tylko utrudniają pielęgnację, ale mogą również negatywnie wpłynąć na psią odporność. Sprawdźmy, jak przygotować psa na tę porę roku.
Czytaj więcej
Zdrowe przysmaki dla małych zwierząt
Wiele mówi się o prawidłowym żywieniu kotów czy psów, mniej wagi natomiast przywiązuje się do tego, czy małe zwierzęta również dostają odpowiednie pożywienie i właściwe przysmaki. To sprawia, że często wielu opiekunów, nieświadomych potrzeb swoich podopiecznych, decyduje się na podawanie im przysmaków kupowanych w supermarketach – niezbyt zdrowych i korzystnych dla organizmów.
Czytaj więcej
Labrador retriever - poczciwy myśliwy
W świadomości społeczeństwa pojawiła się nieco nieprawidłowa i krzywdząca labradory opinia na temat rasy. Psy te postrzegamy jako leniwe, często z nadwagą, a przy okazji niezwykle przyjazne i praktycznie nie wyrażające ani krzty agresji. Tymczasem prawda jest nieco inna, zwłaszcza gdy spojrzymy na to, do czego labrador został stworzony.
Czytaj więcej
Kocie linienie - jak sobie z nim radzić?
Nie ma chyba nic gorszego niż liniejący praktycznie przez cały rok kot i jego miękka sierść, która osadza się praktycznie na każdej możliwej powierzchni. Dla niektórych osób problematyczna staje się obecność sierści zarówno na wyjściowych ubraniach, jak również meblach wypoczynkowych w salonie czy dziecięcych zabawkach. Czy można jednak coś na to poradzić?
Czytaj więcej
Jak dbać o akwarium?
Akwarium wraz z jego lokatorami, zwłaszcza rybami bardziej wymagających gatunków, bywa naprawdę trudne w utrzymaniu. Zarówno samo jego prawidłowe założenie, jak również później dbanie o jego kondycję bywa trudne. Z tego powodu warto przede wszystkim zatroszczyć się o to, aby stosować odpowiednią profilaktykę w jego prowadzeniu.
Czytaj więcej
Jak wybrać szkołę dla psa?
Wraz z początkiem roku szkolnego wielu właścicieli czworonogów dostrzega w ich zachowaniu pewne problemy. Zazwyczaj związane są one z nagłym osamotnieniem psa wynikającym z tego, że dzieci, przez wakacje przebywające w domu, teraz regularnie z niego znikają. Co więcej, problemy z lękiem separacyjnym przekładają się też na np. kiepskie zachowania podczas spacerów.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4690 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Zamówienie jak zwykle na wysokim poziomie
2024-04-05
Jak zawsze wszystko na najwyższym poziomie
pixel