Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać szkołę dla psa?

2017-09-01
Jak wybrać szkołę dla psa?To z kolei sprawia, że właściciele zaczynają poszukiwać kogoś, kto pomoże im w ułożeniu psa. Jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy w tym kierunku, to trudno będzie nam samodzielnie dokonać zmian w psim zachowaniu. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest sprawdzona psia szkoła.

Jak pies się uczy?

Zanim wybierzemy psi kurs naukowy, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób pies nabywa w ogóle wiedzę. Przede wszystkim istotne jest w jego przypadku cierpliwie utrwalanie pewnych skojarzeń i zachowania związanego z danymi sytuacjami. Pies najpierw uczy się konkretnego schematu postępowania, a potem może go rozszerzyć dopiero na inne, znane mu sytuacje – proces uogólnienia trwa jednak jakiś czas. Dodatkowo ważne jest, aby to właściciel uczęszczał z psem na szkolenie, bo pies w obecności trenera może zachowywać się po prostu inaczej aniżeli w obecności właściciela, który dotychczas na wszystko mu pozwalał. I ostatnia kwestia – ważne jest, aby wszystkie osoby, które przebywają z psem, przestrzegały tych samych schematów i zasad obowiązujących w kontakcie z nim. W innym przypadku pies będzie dodatkowo stresował się zmiennością oczekiwań, co negatywnie odbija się na jego zachowaniu.

Szkoła czy indywidualne spotkanie?

Jeśli nasz pies nie sprawia poważnych, konkretnych problemów związanych z jego zachowaniem, to szkoła będzie wystarczającą inwestycją. W niewielkiej grupie trener poświęci nam tyle czasu, ile potrzebujemy na naukę posłuszeństwa czy podstawowych komend. W przypadku, gdy pies przejawia poważne problemy behawioralne, zwłaszcza związane z agresją, konieczne jest wprowadzenie zajęć indywidualnych, podczas których trener skupia się wyłącznie na naszej sytuacji oraz naszych potrzebach. Dla szczeniąt warto wybrać przedszkole dla psów, o ile nie ma w trakcie jego trwania niekontrolowanej w żaden sposób zabawy, która sprzyja wykształceniu u czworonogów niepożądanych wzorców zachowania czy wręcz lęków.

Co jest ważne?

Ważne jest, aby kurs prowadzony był przez osobę z wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem. Nie ma osób doskonałych w każdej dziedzinie, dlatego warto do problemów z agresją wybierać takiego trenera, który się specjalizuje w takich sprawach, a nie tego, który np. prowadzi przede wszystkim przedszkole dla szczeniąt. Warto udać się na próbne zajęcia aby ocenić, czy podejście trenera nam odpowiada. Co więcej, dobrze jest również unikać prowadzących, którzy w każdej sprawie i w przypadku każdego psa mają takie same rady. Nie każdy pies będzie chętnie pracował na smakołyki – w niektórych przypadkach o wiele lepiej sprawdzą się zupełnie inne metody i mądry trener będzie tego świadomy.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4714 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Jak zawsze OK
2024-05-30
Bardzo szybko zrealizowano zamówienie. Jak zwykle wszystko ok.
pixel