Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Gdy dotychczasowe rozwiązanie okazuje się błędne - chroń psa przed pasożytami bezpiecznie i skutecznie z keko.pl
Nie sposób dostrzec go w leśnym runie, na kwitnącej łące czy w wysokich zaroślach wokół placów zabaw czy parkowej trawie. Jak na złość, pojawia się coraz częściej, w coraz bliższych nam miejscach. Często wiele czasu mija, zanim zauważymy go na sobie, tym bardziej zaś na naszym kudłatym czworonogu. Kleszcz, bo o nim oczywiście mowa, stanowi realne zagrożenie zdrowia i życia psa.
 
To wróg numer jeden, z którym zmuszeni jesteśmy walczyć przez cały rok, nie tak jak kiedyś, sezonowo. Co wpłynęło na zmianę okresu aktywności tego pasożyta? Przede wszystkim drastyczna zmiana klimatu, która odebrała nam charakterystyczne do niedawna jeszcze bardzo mroźne zimy. Utrzymujące się przez większość roku temperatury powyżej 4oC sprawiają, że kleszcz zadomowił się u nas na stałe i atakuje od pierwszych dni marca aż do późnej jesieni.
Czytaj więcej
Nauka czystości szczeniaka, czyli jak nauczyć psa sikania na dworze
Biorąc pod własne skrzydła czworonożne, nieporadne jeszcze szczenię zapewniamy sobie nie lada atrakcje, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Aby z czasem ten energiczny, rozkoszny, a w tym wszystkim również wyjątkowo problematyczny maluch wyrósł na doskonałego współtowarzysza codzienności, w jego wychowanie musimy zaangażować się od pierwszego dnia. Im wcześniej rozpocznie się naukę prawidłowych zachowań, będącą od początku do końca konsekwentnym, a jednocześnie pełnym zrozumienia wychowywaniem, a nie tresurą, tym szybciej praca ta przyniesie oczekiwane efekty.
Czytaj więcej
Żadne "tylko legowisko" - w pewnym wieku komfort snu zmienia wszystko
Znacie takie ładne anglojęzyczne określenie „well-being”? Wydaje się jeszcze bardziej urokliwe, gdy przetłumaczymy je na nasz rodzimy język. Wspomniane „well-being” brzmi nieco przyjemniej dla ucha niż dobrostan. Fakt faktem, nie jest to najbardziej urodziwe słowo, z jakim przyszło nam się spotkać, jednakże jego znaczenie jest niezwykle istotne, zarówno w odniesieniu do zwierząt gospodarskich, jak i towarzyszących nam na co dzień czworonogów.
Dobrostan to szczególny stan zdrowia psychicznego i fizycznego, który możliwy jest do osiągnięcia tylko wówczas, gdy spełniona zostaje koncepcja 5 wolności. Tym razem jednak skupimy się na jednej, szczególnie istotnej w pewnym wieku, gdy potrzeby naszego czworonoga zmieniają się znacznie, a on sam wymaga jeszcze większej troski niż dotychczas.
Czytaj więcej
Muszę, mogę i potrafię – pierwsza pomoc psu
Opowiem Ci, drogi Czytelniku, pewną historię. Miała miejsce w połowie lata, gdzieś na zachodzie Polski, w mieście mającym w nazwie trochę zieleni i jakieś góry. Na wielkim, porośniętym bujnymi krzewami podwórzu bawiły się trzy psy: rasowy jamnik z problemami emocjonalnymi, alarmujący mieszaniec, mający w sobie coś z pekińczyka i drugi mieszaniec, z wyglądu myśliwski, z charakteru tchórzem podszyty. Było gorąco, jak to w letnie popołudnie. Przy drzewach i krzewach owocowych słychać było uciążliwe bzyczenie, które raz cichło, to znów groźnie narastało. Nic nie wskazywało na to, że tego dnia cokolwiek szczególnego mogłoby się wydarzyć. Ale, jak zapewne się już domyślasz, wydarzyło się i to bardzo.
Czytaj więcej
Składników ważne role, czyli po co psu olej?
Nieustannie zwiększająca się w ostatniej dekadzie wiedza o żywieniu spowodowała, że wiele wyjątkowych surowców, dotąd nieuwzględnianych w diecie zwierząt domowych, znalazło na stałe swoje miejsce w ich codziennym menu. Wszystko dlatego, że coraz większą wagę zaczęto przywiązywać do sumy współczynników, takich jak źródło (najlepiej naturalne), ilość, rodzaj i proporcje spożywanych każdego dnia składników odżywczych.
Wśród składników, względem których ważnej roli w budowaniu solidnego fundamentu dla zdrowia psów na każdym etapie życia specjaliści nie mają żadnych wątpliwości znajdują się tłuszcze, te zdrowe, naturalnego, ściśle kontrolowanego pochodzenia. Ich ważnym, organicznym źródłem, po które producenci karm premium, przysmaków funkcjonalnych i suplementów sięgają coraz chętniej i bardziej zdecydowanie jest olej z łososia, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy n-3, szczególnie eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy, powszechniej znane jako EPA i DHA.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4684 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Ekspresowa wysyłka, wszystko świetnie jak zwykle
2024-03-25
SUPER
pixel