Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Orijen czy Acana – co wybrać?
Właściciele psów i kotów, którym zależy na karmieniu swoich zwierzaków dobrej jakości karmą, często wahają się między wyborem produktów dwóch marek: Acana oraz Orijen. Na dobrą sprawę wybór ten powinien być z jednej strony podyktowany indywidualnymi potrzebami zwierzaka, z drugiej zaś oparty na tym, czego potrzebuje on z odżywczego punktu widzenia.
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie podróżować z psem własnym autem?
Coraz więcej osób na wakacje czy innego rodzaju wyjazdy zabiera ze sobą swojego psa. Niewielki jednak odsetek pamięta o zapewnieniu bezpiecznej podróży zarówno psu, jak i pozostałym pasażerom, zwłaszcza w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze czy wypadku. Sprawdźmy zatem, jak bezpiecznie przewozić czworonoga swoim samochodem.
Czytaj więcej
Jak zabezpieczyć kota wychodzącego?
Pomimo tego, że coraz więcej osób – zwłaszcza posiadających koty w mieście – decyduje się ich nie wypuszczać, to jednak koty wychodzące nadal są powszechnie spotykane. Jeśli mieszkamy w bezpiecznej okolicy, z dala od głównej drogi czy niebezpieczeństw, np. biegających luzem psów, często decydujemy się pozwolić kotu na odrobinę wolności.
Czytaj więcej
Ekologiczne akcesoria dla zwierząt
Wiele mówi się obecnie na temat ekologicznych rozwiązań w różnych dziedzinach życia. Kupujemy samochody z ograniczonym spalaniem, inwestujemy w inteligentne, oszczędzające środowisko domy czy popieramy firmy wspierające ekologię. Zapominamy jednak czasami, że sami również możemy wesprzeć Matkę Ziemię podczas zakupów dla swoich zwierząt.
Jak zacząć biegać z psem?
Uprawianie sportów do spółki z psem jest świetnym rozwiązaniem przy czworonogach aktywnych i ich lubiących sporty właścicielach. Nie zawsze jednak musi to być dyscyplina nastawiona przede wszystkim na aktywność psa. Równie dobrze sprawdzają się te działania, w których zaangażowani jesteśmy na równi z czworonogiem.
Czytaj więcej
Yorkshire terrier – mały terier o wielkim sercu
Teriery stały się współcześnie niesamowicie popularnymi psami, zwłaszcza te niewielkich rozmiarów. Nie inaczej stało się w przypadku popularnych yorków. Niewielu przyszłych właścicieli zdaje sobie jednak sprawę z potencjału tych psów, a to podstawa, aby móc dobrać dla siebie takiego czworonoga, z którym dobrze się dogadamy.
Czytaj więcej
Jak skutecznie sprzątać w domu ze zwierzętami?
W naszym domu sprzątamy regularnie, zwłaszcza jeśli lubimy otaczać się czystością oraz mieć ogólny porządek wokół siebie. Jeśli w naszej rodzinie jest zwierzę, to zwykle dbanie o porządek jest nieco trudniejsze, zwłaszcza w skrajnych przypadkach, gdy do codziennych zabrudzeń dochodzi np. nieprzyjemny zapach. Jak więc posprzątać, aby było to skuteczne, a przy tym bezpieczne dla zwierzaka?
Czytaj więcej
Najczęstsze choroby kotów
Jak każde żywe zwierzę, również nasz kot podatny jest na rozmaite choroby. Niektóre warunkowane są genetycznie, o czym często nie wiemy, jeśli mamy np. kota ze schroniska. Z drugiej strony mamy schorzenia, które powodowane są nieprawidłową dietą, złymi warunkami bytowymi na poprzednich etapach życia czy pasożytami albo chorobami przenoszonymi między zwierzętami.
Czytaj więcej
Jak przygotować klatkę dla szczurów?
Do opieki nad szczurami trzeba podejść tak samo odpowiedzialnie, jak do opieki nad większymi zwierzakami domowymi, choćby psami czy kotami. Z okazji Światowego Dnia Szczura przygotowaliśmy porady odnośnie tego, jak przygotować się na przyjęcie pod swój dach nowego, szczurzego domownika.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4687 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Wszystko przebiegło bardzo dobrze.
2024-04-04
Już 3 lata ta karma i innej nie chce gambit
pixel