Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak skutecznie sprzątać w domu ze zwierzętami?

2017-04-10
Jak skutecznie sprzątać w domu ze zwierzętami? Przed świętami, po powrocie z wakacji, przed wizytą rodziny – większe sprzątanie organizujemy zazwyczaj z jakichś większych okazji. Każdy, kto ma w domu psa, kota czy małego zwierzaka hodowlanego zdaje sobie sprawę z tego, że środki do sprzątania muszą być w takiej sytuacji nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Oto kilka sprawdzonych trików.

Sposób na zapachy

Najczęściej problematyczne są nieprzyjemne zapachy, które mogą się pojawiać, gdy w domu jest zwierzę. Jakie sytuacje im sprzyjają? Przede wszystkim okres nauki czystości i dyscypliny u szczeniąt i kociąt albo obecność zwierzęcia, które nie trzyma moczu z powodu starości czy po zabiegach. Charakterystyczny zapach pojawia się również przy niektórych schorzeniach, np. nerek u kotów, a także w przypadku mieszkania ze zwierzętami starszymi. W takim wypadku, prócz zadbania o czystość samego zwierzaka, dobrym rozwiązaniem jest usuwanie zapachów za pomocą środków w sprayu – łatwych do stosowania, bezpiecznych oraz skutecznych. Możemy dobrać je adekwatnie do danego podłoża albo materiału, aby go nie uszkodzić, a jednocześnie pozbyć się nieprzyjemnej woni.

Problem w kuwecie

Zarówno w przypadku niekastrowanych kocurów, jak również i małych zwierząt mieszkających na co dzień w klatkach pojawia się problem zapachów z kuwety. Chodzi tutaj przede wszystkim o odchody, które nie zawsze mamy okazję sprzątnąć natychmiast, a które wydzielają nieprzyjemną woń. W przypadku kociej kuwety dobrze sprawdzą się zapachowe żwirki i neutralizatory zapachów, które skutecznie maskują przykrą woń, a przy okazji pozwalają łatwiej zadbać o kocią toaletę, jeśli np. pracujemy na pełen etat. W przypadku ptaków czy małych zwierząt – królików, gryzoni – warto wykorzystać preparaty czyszczące. Będą one nie tylko odświeżały klatkę i kuwetę, ale również zapobiegną nasiąkaniu przykrymi zapachami jej powierzchni.

Usuwanie zarazków

I choć zwykle skupiamy się przede wszystkim na woniach, które możemy usunąć wspomnianymi wyżej preparatami, czy sierści, którą trzeba po prostu odkurzyć z podłogi i wyczesać ze zwierzaka, nie należy zapominać o drobnoustrojach. Zwierzęta mieszkające z nami w domu i regularnie oglądane przez weterynarza nie stanowią dla nas zwykle zagrożenia jakimikolwiek infekcjami. Jeśli mamy jednak więcej niż jedno zwierzę, np. kilka szczurów, to ważne jest zadbanie o czystość i usuwanie drobnoustrojów. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się biologicznie środki do dezynfekcji, które są bezpieczne do stosowania np. w kuwetach czy na zabawkach, a jednocześnie niwelują ryzyko zarażenia jednych zwierząt od drugich. Są one często bezwonne, a przede wszystkim niegroźne dla zdrowia zwierząt, w odróżnieniu od klasycznej chemii gospodarczej dostępnej w sklepach.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4722 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-24
polecam!!!!
2024-07-23
Wszystko (bardzo) w porządku
pixel