Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zdrowe przysmaki dla małych zwierząt

2017-09-19
Zdrowe przysmaki dla małych zwierzątZ tego powodu niezbędna jest popularyzacja wiedzy na temat tego, czego właściwie potrzebują małe zwierzęta w swojej diecie. Co istotne, temat jest niezwykle obszerny i dla każdego z właścicieli może przedstawiać się zgoła inaczej.

Zależnie od gatunku

Podstawową zasadą jest dostosowanie żywienia – w tym zarówno karmy podstawowej, jak i przysmaków – do indywidualnych potrzeb danego zwierzęcia i ogólnego zapotrzebowania gatunku na składniki odżywcze. Co oznacza to w istocie? Przede wszystkim to, że karma i przysmaki dla szczura są inne aniżeli te przeznaczone dla szynszyli, chomika czy królika. Zanim zdecydujemy się na zakup karmy, poczytajmy na temat tego, jakie dany gatunek ma potrzeby żywieniowe; czasami niezbędne będzie wprowadzenie świeżych warzyw czy nawet surowego mięsa, aby utrzymać zwierzę w jak najlepszej kondycji i zapobiec rozwojowi rozmaitych schorzeń.

Ekologicznie i zdrowo, czyli jak?

Jeśli chcemy podawać kupną karmę i takie same przysmaki, musimy zadbać o to, aby były one jak najzdrowsze. Małe zwierzęta, zwłaszcza hodowane specjalnie do trzymania w domu, mają niejednokrotnie słabsze zdrowie i mniej odporny organizm, którego kondycja łatwo może się pogorszyć w wyniku nieprawidłowej diety. Z tego powodu dobrze jest wyszukiwać produkty, które przede wszystkim stworzone są ze składników ekologicznych. Takie produkty muszą posiadać adekwatny certyfikat, często zamieszczony na opakowaniu przysmaków czy karmy. Będzie on potwierdzał, że np. zboża czy zioła pochodzą z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się żadnych sztucznych nawozów czy składników zwalczających pasożyty. Warto natomiast zadbał, aby witaminy i suplementy pojawiły się w składzie takich produktów, jeśli chcemy wybierać te z jakimikolwiek dodatkami.

Kolorowe nie znaczy lepsze

Któż nie uległby chęci kupna – w jak najbardziej dobrej wierze – swojemu zwierzakowi np. kolorowej, zachęcająco wyglądającej kolby z ziarnem jako przysmaku? Na pewno prawie każdy właściciel skusił się na takie rozwiązanie i raz na jakiś czas nie jest to nic złego. Jeśli jednak chcemy zapewnić zwierzakowi stały dostęp do zdrowych i odpowiednich dla niego przysmaków, to musimy przede wszystkim stawiać na produkty bez sztucznych barwników i aromatów. Co więcej, częste kupowanie takich produktów może również spowodować, że nasze zwierzę nie będzie chciało jeść nic innego. Warto mieć dodatkowo na uwadze, że tego rodzaju przysmaki często bazują na sporej ilości węglowodanów, co może doprowadzić zwierzaka do poważnych schorzeń, w tym również zagrażającej jego zdrowiu i życiu nadwagi.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nie mam czasu
2024-04-23
Polecam
pixel