Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Relanium dla kota na uspokojenie? Najlepsze środki uspokajające dla kotów

2021-06-15
Relanium dla kota na uspokojenie? Najlepsze środki uspokajające dla kotów

Wrażliwy kot wymaga większej troski niż jakiekolwiek inne zwierzę. Stres u kota to poważny problem, który trudno zauważyć, a jego zwalczenie jest niezwykle istotne dla zachowania zdrowia. Najlepsze środki na uspokojenie i stres powinieneś mieć zawsze pod ręką. Sprawdź, które wybrać na naszym blogu.

Stres to dość dobrze poznana reakcja organizmu na szereg bodźców zewnętrznych, która towarzyszy nie tylko nam, ale i naszym zwierzętom. Podejmując się opieki nasz czworonogiem, warto o tym pamiętać i zawsze mieć w zanadrzu sprawdzony sposób na uspokojenie zlęknionego pupila. W szczególności, że świat, w którym żyje, choć tak bezpieczny u naszego boku, stanowi niekończące się źródło dotkliwych bodźców, których my nawet nie dostrzegamy, a które potrafią skutecznie pogorszyć samopoczucie i jakość życia naszych czworonogów.

Koty, wyjątkowe czworonogi o legendarnej wręcz niezależności i sile charakteru, również odczuwają stres, niekiedy nawet silniej niż inne zwierzęta domowe. Problem z jego opanowaniem polega głównie na tym, że trudno go zauważyć, ponieważ koty, jak na niezależne istotny o dzikim charakterze przystało, słabo sygnalizują to, że dzieje się z nimi coś niedobrego.

Stres u kota – czym właściwie jest i jak go rozpoznać?

Na co dzień nie zastanawiamy się czym tak naprawdę jest stres. Akceptujemy jego istnienie, wiedząc, że w większości przypadków nie mamy wpływu na jego występowanie. Związany z niecodziennymi przeżyciami i wydarzeniami, ale równie często ze zwykłymi czynnościami po prostu się pojawia. Mamy jednak ten luksus, że dzięki licznym dobrze poznanym sposobom, zarówno naturalnym, jak i farmakologicznym, potrafimy sobie z nim radzić. U zwierząt sytuacja wygląda nieco inaczej – w większości przypadków bez naszego aktywnego wsparcia kot nie odzyska równowagi psychofizycznej, a utrzymujący się w jego organizmie silny stres samoistnie nie ustąpi, przynajmniej nie na tyle szybko, aby nie zaszkodził on zwierzęciu. Jak uspokoić zestresowanego kota, szanując jego instynkty, potrzeby i wyjątkowy charakter?

Kot to wyjątkowy drapieżnik, który nie okazuje słabości, ponieważ w naturalnych warunkach zmniejsza ona szansę na przeżycie, dlatego trudno oczekiwać od kota, że nagle zmieni instynktowne zachowanie i zacznie dawać nam wyraźnie do zrozumienia, że cierpi z powodu nasilającego się stresu. To nasza rola obserwować zwierzę i dostrzegać niekorzystne zmiany w zachowaniu i reakcjach organizmu, mogące świadczyć o tym, że przeżywa on stres. Co gorsza, jego wysoka wrażliwość, podatność na wahania emocjonalne i utratę poczucia bezpieczeństwa w przypadku najmniejszej nawet zmiany codziennej rutyny sprawiają, że stres pojawia się u kota niezwykle często i utrzymuje zwykle naprawdę długo. Jak zatem z nim walczyć? Co podawać, czego nie? Jakie preparaty i środki na uspokojenie i stres u kota spełnią swoją rolę, jednocześnie gwarantując zwierzęciu bezpieczeństwo?

Leki i preparaty uspokajające dla kotów

Na pewno musimy pamiętać o tym, że leki i preparaty dla ludzi nie nadają się do podawania kotom, między innymi ze względu na skład, formę działania oraz stężenie aktywnych substancji. O ile podanie waleriany lub innego naturalnego środka psu nie stanowi dla niego bezpośredniego zagrożenia, o tyle stosowanie ludzkich preparatów u kotów może nieść z sobą realne niebezpieczeństwo. Choćby z naszej domowej apteczki leki i preparaty uspokajające wręcz się „wysypywały”, porzućmy pomysł o samodzielnym podawaniu ich naszym wyjątkowo wrażliwym pupilom, właśnie z troski o ich zdrowie. Przecież naszym celem jest pomóc zestresowanemu zwierzęciu, a nie mu zaszkodzić.

Analizując skuteczność najróżniejszych preparatów i środków na uspokojenie dla kota pojawia się jednak pytanie – co z ziołami, które stosowane są przecież od setek lat właśnie ze względu na naturalne właściwości kojące i wysoki próg bezpieczeństwa zawartych w nich substancji? Czy wybór waleriany, lawendy, rumianku lub kocimiętki dla kota może okazać się dobrym rozwiązaniem?

Zioła na uspokojenie dla kota

Okazuje się, że zioła nie stanowią zagrożenia dla czworonoga, jednak tylko wówczas, gdy podawane są z rozsądkiem. Rynek środków na uspokojenie i stres dla kota rozrasta się dynamicznie, a nowe preparaty, wykorzystujące naturalne substancje i zioła, spełniają coraz wyższe wymagania bardzo wrażliwych zwierząt, wymagających szczególnej opieki.

Aby odpowiednio wesprzeć naturalne funkcje obronne organizmu pupila w obliczu nasilającego się stresu, najbezpieczniej będzie zatem wykorzystywać zioła w formie biologicznie odpowiedniej dla kota, czyli takiej, którą pod wieloma względami przetestowali i ocenili specjaliści. Dostępność ziół i naturalnych substancji kojących nerwy w formie wartościowych przysmaków, aromatyzerów, spay’ów, spotów, a nawet żelów do masażu czy smakowitych past, podawanych wraz z posiłkiem jest tak duża, że bez trudu można dobrać preparat na miarę potrzeb czworonoga.

Najlepsze środki na uspokojenie dla kota

W naszym sklepie online znajdziesz wiele innowacyjnych produktów, które przeszły szereg rygorystycznych kontroli i uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości, dostosowane do indywidualnych potrzeb kotów w każdym wieku i na każdym etapie życia. W sekcji Porady i ciekawostki dla właścicieli kotów poznasz opinie ekspertów o najpopularniejszych produktach oraz świadomie wybierzesz najlepsze środki na stres i uspokojenie dla kota.

Gotowe, wartościowe przysmaki, dostępne w ofercie naszego sklepu online, z dodatkiem ziół sprawdzą się lepiej niż domowe napary, o wątpliwej smakowitości i dotkliwym niekiedy aromacie czy leki na receptę, które akurat mamy w apteczce. Znacznie bezpieczniejsze będą aromatyzery, rozpylające przyjemny zapach lawendy oraz obroże uspokajające, uwalniające przez dłuższy czas naturalne substancje aktywne, a także nowoczesne krople łagodzące stres typu spot-on, do których łagodnego podawania nawet najbardziej niedotykalskie stworzenie łatwo się przyzwyczai.

Bogaty asortyment to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ ile kotów, tyle problemów z wyborem rzeczywiście skutecznego środka na ukojenie nerwów i opanowanie stanów lękowych. Wejdź do działu keko.pl stworzonego specjalnie dla kotów i poznaj wybrane produkty znanych marek, ich skład i sposób działania oraz formę podawania, które gwarantują najwyższą skuteczność, szczególnie w przypadku kotów niedotykalskich, rzadko skorych do współpracy.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
POLECAM
2024-04-23
Polecam
pixel