Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akcesoria dla psów pracujących

2017-05-16
Akcesoria dla psów pracujących Dziś, choć psy są przede wszystkim naszymi towarzyszami w domach, nadal ich funkcjonalność w pracy jest utrzymywana. Psy służą m.in. w Straży Granicznej, która dziś obchodzi swoje święto, wyczuwając narkotyki, papierosy czy inne, przewożone substancje. Z drugiej strony mamy czworonogi pracujące przy wypasie bydła i owiec, a także te stróżujące i bojowe. Wszystkie potrzebują odpowiedniego przeszkolenia, ale i akcesoriów.

Posłuszeństwo to podstawa

Każdy pies pracujący, choć musi bazować w dużej mierze na własnym instynkcie, jednocześnie musi być posłuszny w stosunku do człowieka, który jest jego opiekunem. Posłuszeństwo jednemu panu jest kluczowe np. w szkoleniu psów stróżujących czy pracujących w służbach mundurowych. Z kolei psy pasterskie mogą współpracować z kilkoma osobami, wykonując konkretne komendy słowne. W każdym z tych przypadków szkolenie bazuje współcześnie przede wszystkim na pozytywnych skojarzeniach, dlatego wykorzystuje się przy nim m.in. aport czy smakołyki, mające dawać psu właściwe bodźce.

Akcesoria niezbędne

Niezależnie od rodzaju pracy, w której spełnia się pies, potrzebuje on podstawowych akcesoriów. Należą do nich przede wszystkim odpowiednie szelki i obroże – inne w przypadku pracy psa bojowego (tutaj sprawdzą się raczej rozbudowane szelki), inne dla psów służących w jednostkach taktycznych (zwykle szelki taktyczne z linką, jeszcze inne dla psów wypasających (zwykle nieograniczające ruchu obroże). Do masy psa dostosowuje się również smycz czy linkę, która pozwala go utrzymywać i często przydatna jest przy podstawowych szkoleniu posłuszeństwa. W niektórych przypadkach inwestuje się sporo w tzw. kagańce treningowe, które dają szansę pracy z pozorantem, która nie bazuje na odruchu chwytania zębami. Wszystkie te akcesoria mają zapewniać bezpieczeństwo otoczeniu oraz komfort pracy psu.

Spokój to też praca

Wiele osób może być zdziwionych faktem, że jednym z elementów pracy psa jest również… wyciszenie i uspokojenie. Większość psów, które pracują z człowiekiem, przyzwyczajonych jest do klatki – kennele mają za zadanie nie tylko ułatwiać izolację psa w rozmaitych warunkach, ale również umożliwiać jego bezpieczne transportowanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku psów, które przeznaczone są do pracy w różnych miejscach, na przykład tych należących do jednostek poszukiwawczo-ratunkowych. Ten element treningu jest równie istotny jak wszystkie inne, bo pozwala zapewnić psu komfort odpoczynku po całym dniu.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4722 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Towar zgodny z opisem. Szybka dostawa.
2024-06-20
Super!
pixel