Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co zabrać na wakacje ze zwierzakiem?

2017-07-28
Co zabrać na wakacje ze zwierzakiem?Oczywiście, wiele elementów zwierzakowej walizki będzie dostosowanych do gatunku naszego podopiecznego oraz jego indywidualnych potrzeb. Nadal jednak istnieje cała lista produktów, które musimy uwzględnić przy pakowaniu bez względu na to, jakiego zwierzaka zabieramy ze sobą. Sprawdźmy zatem, co taka lista konkretnie zawiera.

Miejsce do spania

Choć wydaje się to dziwne, warto na wakacje ze zwierzakiem zabrać miejsce, które będzie mu służyło do spania. Co po tym pojęciem może się kryć? W przypadku kota zazwyczaj chodzi o posłanie, które ma na sobie koci zapach i będzie po prostu rozumiane jako bezpieczne dla samego zwierzaka. W przypadku psów dobrze jest wybrać np. transporter czy klatkę kennelową, o ile zwierzę rzecz jasna jest do nich przyzwyczajone. Dodatkowo warto wziąć ze sobą również np. duży koc czy prześcieradło, którym okryjemy tapicerki mebli wypoczynkowych w miejscu, do którego się wybieramy.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku małych zwierząt oraz gryzoni. Tutaj przede wszystkim musimy zainwestować w dwa rodzaje klatek. Jedna będzie służyła zwierzakowi już na miejscu, druga zaś będzie idealna do przewiezienia zwierzęcia do miejsca docelowego, a więc może być również transporterem. Dobrze jest pamiętać, aby dać małemu zwierzęciu okazję do schowania się, bo nowe warunki i podróż bywają bardzo stresujące.

Sprawdzone pokarmy

Bardzo istotny jest rzecz jasna również odpowiedni pokarm. W przypadku każdego zwierzaka musimy zabrać dokładnie to jedzenie, które preferuje on najbardziej – i które jest znane jego układowi trawiennemu, dzięki czemu minimalizujemy stres i ryzyko pojawienia się jakichkolwiek problemów takich jak np. niestrawność czy biegunki. Dodatkowo dobrze jest mieć ze sobą sprawdzone przekąski. W przypadku psów mogą być one niezwykle pomocne w minimalizowaniu stresu związanego z podróżowaniem, jako że psy relaksują się dzięki gryzieniu i żuciu. Jeśli chcemy zwiększyć zwierzęciu ilość kalorii w związku z np. zwiększoną planowaną aktywnością – co dotyczy przede wszystkim psów – dobrze jest wybrać karmę, którą zwierzę na pewno akceptuje.

Apteczka dla zwierzaka

Na koniec rzeczą, o której zdecydowanie nie możemy zapomnieć, jest apteczka. Oczywiście jej zawartość trzeba dostosować do tego, jakiego zwierzaka mamy pod swoją opieką. Podstawą jest zabranie ze sobą leków, które zwierzę przyjmuje na stałe z uwagi na rozmaite schorzenia, a także suplementów, związanych np. ze zdrowiem stawów, minimalizowaniem stresu związanego ze zmianą otoczenia czy redukowaniem objawów choroby lokomocyjnej. Prócz tego warto odwiedzić lekarza weterynarii i zaopatrzyć się w leki pomocne np. w przypadku biegunki, wymiotów czy jakichkolwiek objawów bólowych. Oczywiście niezbędne są środki dezynfekcyjne oraz opatrunkowe w razie jakichkolwiek zranień czy konieczności oczyszczenia skaleczeń albo nawet powierzchni klatki w przypadku małych zwierząt.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo dobrze.
2024-04-24
POLECAM
pixel