Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co zrobić ze zwierzakami podczas wyjazdów?  

2017-06-09
Co zrobić ze zwierzakami podczas wyjazdów?  Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby po prostu zabranie zwierzaka ze sobą, jednak nie wszyscy są zainteresowani takim wyjściem. Dla wielu osób zwierzę podczas wyjazdu jest dodatkowym problemem, ale zdarzają się również sytuacje, w których wyjazd ze zwierzakiem jest po prostu niemożliwy. Zobaczmy zatem, jakie mamy opcje na czas wyjazdów.

Wybierz dobry hotel

Dla psów czy kotów dobrą opcją wydaje się być hotel dla zwierząt, zwłaszcza jeśli leży niedaleko naszego miejsca zamieszkania czy na trasie naszej podróży. Hotel powinien działać legalnie i cieszyć się dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Warto przed jego wyborem zorientować się, czy prowadzące go osoby mają stosowne wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie. Co jeszcze jest istotne? Na pewno ilość przyjmowanych zwierząt w odniesieniu do ilości pracowników, warunki, które oferuje placówka oraz dodatki w stylu stała opieka weterynaryjna, całodobowa obecność pracownika w hotelu czy możliwość podawania leków zwierzętom przewlekle chorym. Hotel sprawdzi się zwłaszcza w przypadku zwierząt mniej wrażliwych na zmianę otoczenia, dobrze znoszących zapachy innych zwierząt.

Zatrudnij petsittera

Petsitter jest opcją alternatywną dla hotelu. Jeśli wybierzemy petsittera, który zwierzę zabiera do siebie, mamy możliwość zyskania całodobowej opieki nad zwierzakiem. Warunkiem jest jednak zazwyczaj jego akceptacja dla innych zwierząt – albo zapłacenie wyższej stawki za opiekę indywidualną. Ta opcja dobrze sprawdzi się w przypadku psów, u których wizyty i tak musiałyby być częstsze. W przypadku wrażliwych na zmianę warunków kotów lepiej wybrać petsittera, który będzie dochodził do domu w określonych godzinach i na określony czas. W tym okresie będzie m.in. zajmował się zmianą żwirku, pielęgnacją kota, przygotowaniem mu posiłków czy po prostu zabawą i pieszczotami. Jeśli nasze zwierzę kiepsko reaguje na nowe osoby w otoczeniu, warto aby petsitter przyszedł wcześniej na wizytę zapoznawczą. Z takim opiekunem podpisujemy umowę; warto również sprawdzić jego wykształcenie, kwalifikacje do opieki nad zwierzętami oraz opinie klientów.

Może ktoś z rodziny?

Opcją często wybieraną, bo darmową, jest poproszenie o opiekę nad zwierzętami kogoś z rodziny. Takie rozwiązanie jest mniej stresujące dla zwierzaków, bo często znają swojego opiekuna i lepiej go dzięki temu akceptują. Z drugiej strony jednak ryzykujemy, że dana osoba do tematu opieki podejdzie raczej po macoszemu i nie zapewni zwierzakom odpowiedniej ilości i jakości ruchu czy innych rzeczy, które są dla nas istotne. Z tego powodu dobrze jest wybrać osobę, której ufamy i która zna się na danym gatunku zwierząt, aby w razie niepokojących objawów mogła wybrać się do weterynarza. Dobrze jest też upewnić się, że do opieki nad gadami, ptakami czy gryzoniami wybierzemy kogoś, kto… nie boi się ich.

Zabierz zwierzę ze sobą!

W przypadku niektórych zwierzaków pozostaje nam opcja zabrania pupila po prostu ze sobą. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku psów, które dobrze odnajdują się w różnych warunkach i których obecność na smyczy w środkach komunikacji czy hotelach nie wzbudza zdziwienia. Warto wcześniej wybrać miejsce noclegowe, które pozwoli nam na obecność czworonoga, a także o dodatkowym lokatorze poinformować właścicieli. Na takie wyjazdy warto wybierać się w miejsca, które są otwarte na turystów z psami.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Zamówienie zrealizowane na wysokim poziomie
2024-05-30
Bardzo szybko zrealizowano zamówienie. Jak zwykle wszystko ok.
pixel