Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Eko wybór Caniwild – dieta wartościowa od podstaw

2021-11-16

Idea zrównoważonego żywienia psów opiera się na zgodności z potrzebami biologicznymi zwierząt oraz ekologicznymi, na poszczególnych etapach produkcji. Eko wybór to coś więcej niż deklaracje na opakowaniu, to działanie w kierunku upowszechnienia zielonych rozwiązań dla wspólnego dobra. Sprawdź, czym jest idea Responsibly Sourced i dlaczego produkcja Caniwild to pasmo dobrych wyborów i nadziei na przyszłość.

 

Szukając na co dzień dla naszego wspólnego dobra „zielonych” rozwiązań, które w innowacyjny sposób pozwoliłyby zatroszczyć się o czystość planety, jej zasoby oraz bezpieczną przyszłość następnych pokoleń, warto skupiać się na drobiazgach, na które mamy realny wpływ. Dla jednych podstawą działania jest woda i jej świadome zużycie, dla innych rozsądne gospodarowanie energią elektryczną, dla jeszcze innych segregacja odpadów i wykorzystywanie produktów spożywczych zgodnie z ideą zero waste. Bez względu na to, czy angażujemy się indywidualnie czy jako producenci i to niezależnie od branży, kierunku rozwoju produktów oraz rynku konsumenckiego idea odpowiedzialnego eko wyboru staje się stabilną podstawą i wyraźnym kierunkiem dalszych działań.

Dla producentów marek karm premium kluczowe stało się wdrażanie zasad zrównoważonej produkcji karm, w myśl ekologicznych założeń diety wartościowej od podstaw. Zapewnianie niestandardowych komponentów najwyższej jakości, w tym lokalnie pozyskiwanych surowców organicznych kontrolowanego pochodzenia i poddawanie ich innowacyjnym metodom produkcji to już nie tylko zabieg marketingowy w obliczu silnej konkurencji i pewnego obowiązku wobec świadomego konsumenta. To jasno wytyczona droga do zapewnienia najlepszych wartości żywieniowych zwierzętom oraz bezpieczeństwa wspólnego środowiska.

Rynek karm premium dla psów – świadome zmiany i pasmo dobrych wyborów

Na rynku zoologicznym szacunek dla Natury, jako wymagającego troski i opieki źródła najlepszych surowców jest od lat czymś, o czym mówi się głośno. Nic w tym dziwnego, skoro segment obejmujący karmy dla psów i kotów, a więc produkty wykorzystujące przede wszystkim naturalne surowce stanowi aż 80% całej branży zoologicznej, a w ostatnich latach nawet i więcej. Ekologia stała się ważnym wyznacznikiem tworzenia nowych receptur, jednak przez długi czas działania w kierunku przestrzegania jej norm i zasad dotyczyły wyłącznie pozyskiwanych w celach produkcyjnych wybranych surowców.

Zrównoważona hodowla i uprawy oraz etyczne i bezpieczne pozyskiwanie to był początek. Kontrole jakości Human Grade mające na celu wykazanie, że produkty te, trafiające do opakowań wartościowych karm spełniają wymagania bezpieczeństwa żywności i z powodzeniem mogłyby znaleźć się w produktach dla ludzi – to kolejny ważny krok w stronę umocnienia ekologicznych przekonań i ich słuszności zarówno w producentach, jak i konsumentach. Obecnie jednak młode marki z olbrzymim potencjałem wychodzą poza wytyczone dotąd ramy działań proekologicznych. Podążają jeszcze pewniej w kierunku zachowania bezpieczeństwa, zdrowia i czystości środowiska, w którym żyjemy wspólnie z naszymi zwierzętami. Marka Caniwild, której karmy suche linii premium tworzone są od podstaw przez specjalistów, w oparciu o innowacyjne wartości proekologiczne Responsibly Sourced to nie tylko przemyślane formuły mające na celu biologiczne zrównoważenie żywienia czworonogów, ale produkty stworzone z myślą o znacznie szerzej rozumianym zdrowiu i bezpieczeństwie.

Eko wybór Caniwild – najlepsza karma dla psa dla dobra nas wszystkich

Nietypowy wyznacznik jakości Responsibly Sourced, oznaczający odpowiedzialne pozyskiwanie, przygotowanie, ale i produkcję to krok w stronę zupełnie nowej rzeczywistości na rynku pet food, pełnej zmian ważnych dla nas wszystkich. Obecny stan środowiska naturalnego i konieczność wprowadzenia na całym świecie ogólnospołecznych i gospodarczych zmian to jedna z najbardziej naglących kwestii, wymagających jasno zadeklarowanych reakcji i pewnych działań. Jednocześnie, wśród konsumentów na rynku zoologicznym, równolegle do świadomości ekologicznej wzrasta świadomość odżywcza – opiekunowie czworonogów zaczynają wyraźnie odpowiadać na potrzeby biologiczne i żywieniowe swoich psów, sięgając po najlepsze karmy dla psów o zadeklarowanej jakości i potwierdzonym działaniu prozdrowotnym. Wiedzą czego szukać, a czego bezwzględnie unikać. Coraz większą wagę przywiązują również do kwestii ekologicznych, związanych zarówno z przygotowaniem surowców, jak i samą produkcją karm.

Nowoczesna linia Caniwild Responsibly Sourced, będąca przykładem odpowiedzialnego traktowania kwestii eko produkcji oraz zrównoważonego pozyskiwania surowców bazuje na kompleksach składników balances nutrition, czyli zapewniających zwierzętom optymalny balans odżywczy, zgodny z ich biologicznymi potrzebami. Każdy z wykorzystanych surowców w karmach Caniwild spełnia normy jakości Human Grade, co wyróżnia je na tle produktów, w których wyłącznie źródła białka zaliczają się do grupy produktów jakości spożywczej, przeznaczonych dla ludzi. Za eko wyborem Caniwild przemawia nie tylko pochodzenie surowców, ale i wyniki, jakie uzyskują w badaniach weterynaryjnych już w gotowym produkcie. Każda formuła linii Responsibly Sourced została dokładnie przebadana pod kątem braku jakichkolwiek alergenów, uzyskując certyfikat Veterinary Approved dla produktów hipoalergicznych. Pozbawiona sztucznych dodatków i ciężkostrawnych surowców zapewnia najwyższe bezpieczeństwo żywieniowe również wrażliwym czworonogom o szczególnych wymaganiach zdrowotnych. Wybór surowców w karmach nie jest przypadkowy – to dążenie do zachowania ich pełnej identyfikowalności i redukcję niemalże do zera ich potencjału alergennego.

Innowacyjna produkcja Caniwild w trosce o bezpieczną codzienność

Okazuje się, że wprowadzenie przez producentów Caniwild idei sumiennej selekcji surowców Human Grade oraz całej gamy innych, szeroko zakrojonych działań umacniających ideologię Responsibly Sourced to wyraźna odpowiedź na przemiany na rynku pet food, ale i zmiany ogólnospołeczne, wynikające z poszanowania potrzeb czworonogów oraz konieczności zapewnienia bezpiecznego środowiska dla nas wszystkich. Do najważniejszych działań proekologicznych, podejmowanych przez producentów marki należy świadome gospodarowanie surowcami – pozyskiwanie ich z kontrolowanych, sprawdzonych źródeł, transportowanie w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, wielopoziomowe testy bezpieczeństwa i jakości. Kolejnym punktem realizowanym w ramach odpowiedzialnej, zrównoważonej produkcji jest zaangażowanie w działania wywierające minimalny wpływ na środowisko. Eko produkcja Caniwild opiera się na wielokrotnym odzyskiwaniu i wykorzystywaniu oczyszczonej wody deszczowej, na poddawaniu większości generowanych odpadów poprodukcyjnych kontrolowanemu recyklingowi, dążeniu w obrębie wszystkich procesów wytwórczych do bezemisyjności. Zobowiązania środowiskowe to ważny krok w kierunku ekoprodukcji przyjaznej zwierzętom i środowisku.

Również na etapie pakowania gotowego pokarmu Caniwild wdrażane są nowatorskie rozwiązania wyższego poziomu eko bezpieczeństwa – opakowania karm wykonywane są bowiem z materiałów nadających się do kompostowania (przynajmniej 90% opakowania ulega degradacji podczas procesu kompostowania), co zmniejsza produkcję nieprzyjaznych środowisku odpadów. Minimalizowanie zanieczyszczeń, zrównoważone wykorzystanie zasobów, bezpieczna utylizacja odpadów, efektywne wykorzystywanie energii oraz dbałość o produkt w całości – od pojedynczego surowca po zamknięte opakowanie pozwala marce Caniwild na zajęcie wysokiego miejsca w czołówce eko wyborów dla psów i dla ich opiekunów nie tylko w danym momencie, ale przede wszystkim w perspektywie czasu, w drodze ku lepszej, bardziej „zielonej” przyszłości.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4723 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Wszystko (bardzo) w porządku
2024-06-12
Zamówienie zrealizowane na wysokim poziomie
pixel