Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gdzie powinien spać szczeniak?

2018-07-18
Gdzie powinien spać szczeniak?

Nauka od pierwszych dni?

Według wielu teorii szczenię od początku powinno spać w swoim miejscu. Oczywiście, jest to częściowo prawda; doświadczeni właściciele wiedzą bowiem, że o wiele ważniejsze jest wypracowanie komendy „do siebie”, dzięki której z każdego miejsca w domu pies uda się do swojego legowiska. Warto więc przede wszystkim obserwować czworonoga, aby móc stwierdzić, w którym miejscu w domu czuje się najlepiej i najbardziej komfortowo. W ten sposób możemy mniej więcej określić, gdzie powinno stać legowisko dla szczeniaka, jeśli chodzi o jego osobiste preferencje i to, gdzie czuje się faktycznie bezpiecznie.

Na pierwsze dni dobrym pomysłem jest zabezpieczenie przestrzeni wokół szczeniaka, zwłaszcza gdy nie chcemy go pilnować w trakcie nocy. Sprawdzi się tutaj np. ustawiany, metalowy kojec bez zadaszenia w przypadku małych psów albo z zadaszeniem – w przypadku większych. Alternatywą jest też duża klatka kennelowa z rozdzieloną przestrzenią do załatwiania potrzeb oraz tą przeznaczoną do snu. W takie miejsce oczywiście również wstawiamy posłanie dla psa – ważne, aby od pierwszych chwil się z nim oswajał, jeśli szczególnie nam na tym zależy.

Proste legowisko dla szczeniaka

Jeśli marzy się nam, aby przygotować istne łóżko dla psa dla naszego szczeniaka – to jest to kiepski pomysł. Zazwyczaj bowiem  szczenięta mają mocno rozwinięte zdolności destrukcyjne, a to sprawia, że najdroższe legowisko dla psa nie przeżyje dłużej aniżeli kilku dni. Szczenięta nie panują nad potrzebami fizjologicznymi i zdarza się im popuścić mocz np. w razie ekscytacji, dlatego jest to dodatkowe zagrożenie dla naszego pieczołowicie wybranego posłania. Nie należy zapominać też o zwyczajnym drapaniu, gryzienia i ogólnej zabawie legowiskiem, która może się odbywać zwłaszcza wtedy, kiedy szczeniak jest zostawiony sam (np. na czas wyjścia właścicieli do pracy).

Z tego powodu najlepsze będzie legowisko ponton dla psa, który jeszcze nie jest na tyle duży, aby ominęła go chęć zniszczenia swojego miejsca do spania. Alternatywnie sprawdzi się również materac dla psa, który będzie świetnym wyborem w przypadku ustawienia legowiska w klatce kennelowej i lepiej sprawdzi się dla psów małych ras. Warto zadbać o to, aby posłanie dla szczeniaka było rozbieralne, tzn. miało pokrowiec, który można szybko zdjąć i wyprać – i aby ten pokrowiec był nieprzemakalny w razie jakiejś wpadki.

A na dalsze miesiące…

Czasami zdarzają się szczenięta, które nie niszczą swojego posłania, ale należą one raczej do mniejszości. Z tego powodu w okresie szczenięctwa prawdopodobnie będziemy zmuszeni raz czy dwa wymienić legowisko na nowe; rzadziej w przypadku małych ras, a częściej w przypadku dużych, które po prostu dłużej dorastają. Po okresie dorastania miejsce dla psa w domu będzie już raczej ugruntowane, dlatego wymiana legowiska na nowe nie powinna wprowadzić żadnego uczucia niepokoju. Jeśli jednak nasz  szczeniak ma problem z pewnością siebie, to dobrym rozwiązaniem będzie np. posiadanie dwóch czy trzech kocyków, które będziemy kłaść na nowym posłaniu.

Szczeniak, który dorósł, może mieć już posłanie dopasowane do swoich ostatecznych gabarytów i potrzeb. Bez względu na to, czy będzie to kanapa dla psa, czy też luksusowe łózko dla psa, warto pamiętać o wygodzie naszego podopiecznego. Małe rasy mogą mieć problem z wejściem na wyższe legowiska, a regularne skakanie, zwłaszcza gdy podłożem jest parkiet , jest zdecydowanie niewskazane. To jednak, jakie legowisko dla psa wybierzemy po tym okresie jest zależne zdecydowanie tylko od nas i naszego gustu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ręcznie wykonaną ramę drewnianą, w której będziemy regularnie wymieniać legowisko ponton dla psa.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4722 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
POLECAM
2024-07-17
Towar zgodny z opisem. Szybka dostawa.
pixel