Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gotowy do drogi, czyli psiak w podróży!

2016-12-14
Gotowy do drogi, czyli psiak w podróży!
Wyprawa samochodowa z psem to wyzwanie zarówno dla pupila, jak i jego właściciela. Część czworonogów boi się podróży autem, dla niektórych punktem problematycznym jest sam moment wchodzenia do pojazdu, z kolei dla innych taka eskapada to czysta przyjemność. Co zrobić, by zawsze wiązało się to z dobrą zabawą i jak zapewnić pupilowi maksimum bezpieczeństwa na trasie?

Dla małego psa — transporter

Przede wszystkim powinien być odpowiednio dobrany do rozmiarów czworonoga. Wbrew opiniom, że jest to przejaw złego traktowania zwierzaka, właściwy kontenerek to idealne, a do tego bezpieczne rozwiązanie. Oczywiście nie może on ograniczać ruchów czworonoga, musi pozwalać na swobodną zmianę pozycji. Można go śmiało postawić na podłodze — przed lub za siedzeniem pasażera — w taki sposób, by był stabilny i nie przesuwał się na wszystkie strony (to bardzo ważne!).

transporter dla małych psów

Duże okazy na tylnym siedzeniu

Psiaki większych ras mogą podróżować — podobnie jak pozostali pasażerowie — przypięte specjalnymi szelkami oraz pasami samochodowymi na przednim lub tylnym siedzeniu. Jeśli cała tylna kanapa jest pusta, warto zainstalować na niej specjalną matę samochodową. Dzięki niej psiakowi jest wygodniej, a my nie musimy się martwić o pobrudzone i pełne sierści fotele.

Komfortowe miejsce w bagażniku

Bagażnik to bardzo wygodne miejsce do podróży dla większego psa, pod kilkoma warunkami! Po pierwsze, musi być to duży bagażnik — auta typu sedan czy hatchback odpadają. W grę wchodzą wyłączanie samochody typu van czy combi. Warto zainstalować w nich także ochronne kraty, a podłogę bagażnika wyłożyć odpowiednią matą antypoślizgową. Dzięki niej czworonóg będzie miał maksimum komfortu. Oczywiście nie może być mowy o zamykaniu pokrywy bagażnika, zwierzak przez cały czas musi mieć swobodny dostęp do świeżego powietrza.

Co spakować, czyli torba podróżna dla pupila

Bagaż to niezbędny element każdej, nawet nie tak bardzo długiej wyprawy samochodowej. O jakich akcesoriach dla psiaka warto pamiętać przed startem?
  • Zapas karmy — jeśli planujemy dłuższą wycieczkę, warto zabrać ulubiony pokarm. Zmiana żywienia w nowym miejscu może prowadzić do przykrych problemów żołądkowych, których na pewno lepiej unikać.
  • Dwie miski (mogą być także specjalne miski podróżne): na karmę oraz wodę — ta druga nigdy nie może być pusta!
  • Zabawki i smakołyki — dla marudnych psiaków w podróży i dla tych, które mają problemy z przystosowywaniem się do nowych miejsc.
  • Ulubiony kocyk — na drzemkę i odpoczynek w “znajomych” warunkach.

butelka podróżna na wodę dla psa

Jeśli wybieramy się w dłuższą trasę, musimy pamiętać o częstych postojach. Nasz psiak powinien rozprostować nogi i załatwić się co 2-3 godziny. Zanim jednak opuści auto, upewnijmy się, czy ma przy obroży adresówkę lub identyfikator. W ten sposób zapobiegniemy ewentualnym dramatom poszukiwań zaginionego psiaka, który w nowej przestrzeni ma słabą orientację i z łatwością może się zgubić.
W słoneczne dni zaopatrzmy się w osłony na okna. Te niech będą tylko uchylone, a nie otwarte szeroko, by nie kusiły psiaka do wystawiania głowy za okno lub, co gorsza, wyskoczenia w trakcie jazdy. Szerokiej drogi!
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Zamówienie zrealizowane na wysokim poziomie
2024-04-24
POLECAM
pixel