Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Im lepsze surowce, tym lepsza karma – rzeczywista wartość składników human grade

2021-11-23

Trendy na rynku karm dla psów różnią się, w zależności od miejsca na świecie, w którym są one prezentowane i najchętniej kupowane. Jednak niezależnie od obowiązujących trendów coraz częstszym wyznacznikiem wyborów karm dla psów jest spopularyzowane w ostatnich latach hasło human grade. Co oznacza i dlaczego wzbudza tak pozytywne wrażenia wśród większości konsumentów? Sprawdź, co kryje się pod wspomnianym „human grade” i dlaczego dotyczy ono wyłącznie karm premium.

 

Nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, ale wiele obecnie dostępnych na rynku karm pełnoporcjowych niewiele się od siebie różni. Przechodzą one przez te same etapy przygotowawcze, powstają w podobnych procesach produkcyjnych, a nawet w tych samych fabrykach. Podobnie pachną, wyglądają, mają niemalże identyczną wielkość, fakturę i skład. Jak zatem poznać, która z nich naprawdę wyróżnia się pod względem jakości? I co wpływa na wspomnianą jakość, skoro wykorzystywana technologia produkcji jest niemalże identyczna? Czy to oznacza, że linie premium fałszywie przedstawiają swoje unikatowe właściwości? Nic bardziej mylnego!

W ostatnich latach marki producenci karm pełnoporcjowych wysokiej jakości, dążący do umocnienia ich pozycji premium na rynku aktywnie wprowadzają istotne unowocześnienia na poziomie produkcyjnym, między innymi wykorzystując ekstrudery pozwalające na stosowanie świeżych składników, czyli tych nieodwodnionych. Ale to nie jedyny zabieg wpływający na jakość produktu końcowego, powstałego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo psa. Niezależnie od tego, czy produkcja odbywa się w innowacyjnych zakładach o wysoko rozwiniętej technologii, czy też wykorzystuje tradycyjne metody, punktem zbieżnym w jednym i drugim przypadku są surowce. To one stanowią bazę produktu i ostatecznie decydują o jego jakości. Ich umiejętne zróżnicowanie i stworzenie w oparciu o ich synergiczne działanie receptury biologicznie odpowiadającej potrzebom psów to jednak tylko połowa sukcesu. Ważną kwestią, która wyraźnie przekłada się na jakość premium karmy, która trafia do miski pupila jest ich pochodzenie, bezpieczeństwo oraz sposób pozyskiwania.

Human grade – jakość, która naprawdę coś znaczy

Jeszcze nie tak dawno wykorzystywanie w produkcji karm jakościowych składników określanych mianem human grade było traktowane, jak marketingowa pogoń za bogatym klientem i przypisywanie mającej minąć równie szybko, jak się pojawiła modzie. Obecnie świadomość roli, jaką odgrywają poszczególne surowce, ich pochodzenie, pozyskiwanie czy takie detale, jak choćby transport do miejsca produkcji potwierdza, że stosowanie składników human grade to nie tylko przemijająca moda, ale obowiązek, na drodze do budowania silnej, bezpiecznej i wartościowej marki, której celem w pierwszej kolejności jest zaspokojenie potrzeb i zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa czworonożnym przyjaciołom. Z punktu widzenia jakości gotowych karm pełnoporcjowych to wykorzystywane w nich surowce odgrywają rolę kluczową, a human grade to coś znacznie więcej niż dobrze brzmiące hasło na opakowaniu. To gwarancja, że sięgamy po karmę wartą swojej ceny i naszej uwagi.

Human grade, czyli nowe trendy w żywieniu psa i kota pełne wartości

Rynek karm dla czworonożnych pupili należy do szczególnie wysoce rozwiniętych. Co ciekawe, jest również wyjątkowo wyraźnie zróżnicowany, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się obowiązującym na nim trendom w Europie oraz poza nią. Nawet porównując ze sobą wschód i zachód Europy możemy dostrzec drobne różnice pomiędzy obrazem rynku karm pełnoporciowych dla psów, podyktowane nie tylko kulturą czy silnie zakorzenionymi przekonaniami, ale również samym stopniem nasycenia rynku produktami gotowymi i poziomem zamożności opiekunów zwierząt, a tym samym ich ostatecznymi wyborami.

Na terenie Polski, tak jak i innych dobrze rozwiniętych krajów Zachodu obserwujemy pewną coraz bardziej wyraźną tendencję do humanizacji zwierząt – pies przestał być uważany za stróża podwórka, ale stał się przyjacielem, członkiem rodziny, który nie tylko powinien, ale wręcz musi dostawać to, co według jego opiekuna najlepsze. W myśl tych coraz silniejszych przekonań właścicieli psów produkty premium, takie jak karmy pełnoporcjowe najwyższej jakości mają nie tylko zaspokajać podstawowych potrzeb żywieniowych czworonoga, ale spełniać wymagania stawiane przed nimi przez opiekuna, a więc posiadać te same, a przynajmniej podobne właściwości, jak produkty spożywcze, zaczynając oczywiście od jakości pozyskiwanych surowców.

Karmy dla psów human grade – trochę jakby dla ludzi?

Stawianie sobie przez marki premium, takie jak Caniwild wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju i ukierunkowania na nowoczesne, bezpieczne i wartościowe metody produkcji, jak i na świadome pozyskiwanie surowców do karm to krok w stronę większej dbałości o zdrowie czworonogów, ich bezpieczeństwo, ale i troski o środowisko, w którym żyjemy. Wybór etycznie pozyskiwanych surowców z sumiennie kontrolowanych gospodarstw, hodowanych, uprawianych i poławianych zgodnie z zasadami przygotowania surowców do użycia w produkcji spożywczej dla ludzi to działanie, które nie tylko buduje przewagę konkurencyjną, ale również budzi zaufanie wśród klientów.

Hasło human grade oznaczające jakość typową dla surowców przeznaczonych do spożycia przez ludzi to deklaracja zgodności potrzeb, najwyższego poziomu bezpieczeństwa, wysokiej strawności i wrażeń sensorycznych. Ale nie tylko – karmy premium sygnowane hasłem human grade to również czynnik zmuszający do analizy tego, czym w rzeczywistości są produkty niższej jakości i jakie surowce wykorzystują, skoro nikt nie dopuściłby ich do produkcji pokarmów dla ludzi. Czy jednak określenia human grade i premium zawsze idą ze sobą w parze? Czy najlepsze surowce trafiają do wszystkich karm tej półki? Nie trudno domyślić się, że nie.

Human grade i premium – czy zawsze idą ze sobą w parze?

Wiele karm powszechnie uznawanych za produkty premium nie posiada w składzie najwyższej jakości surowców lub posiada ich niewiele. Z kolei określenie premium używane jest w ich przypadku przede wszystkim z uwagi na wysoką rozpoznawalność produktów, doskonale skrojony marketing oraz współpracę nawiązaną z gabinetami weterynaryjnymi, w których to właśnie te a nie inne karmy pełnoporcjowe polecane są, jako najlepszy wybór dla czworonożnego pupila. Wybierając karmę dla psa warto skupić się na kilku czynnikach, decydujących o ich jakości – nie tylko na samym określeniu premium, często niestety nadużywanym oraz błędnie przypisywanym karmom, które premium tak naprawdę nie są.

Odbierając markę, jako ideę i historię jednocześnie, skupiając się na jej składzie, wybranych surowcach, ich pochodzeniu, pozyskiwaniu i metodach przetwarzania, na tym, czy tylko kilka z nich jest human grade, czy też cała receptura odpowiada wymaganiom najwyższej jakości składników dla ludzi – w ten sposób możemy świadomie wybrać wartościowy produkt, który spełni nasze wymagania. Pełnoporcjowa karma oparta na surowcach human grade to pakiet wartości, które nie zawsze widać gołym okiem, a które odgrywają ważną rolę w tworzeniu produktu premium, a więc naprawdę najlepszego dla psa.

Kontrolowane i zrównoważone metody produkcyjne, rozpoczynające się już na etapie wyboru surowców, ich przygotowania, różnicowania i wstępnego bilansowania to odpowiedź na rosnącą świadomość klientów, którzy szukają dla swoich psów czegoś więcej niż klasycznych rozwiązań. Czyste etykiety, naturalne, świeże surowce i innowacje produkcyjne pozwalają tworzyć karmy w pełni zasługujące na miano premium, będące ważnym krokiem, w tworzeniu zupełnie nowego rynku pet food – otwartego na ekoprodukcję i ekokonsumpcję dla dobra nas wszystkich. Human grade to pierwszy krok ku dobrym zmianom, krok, który nie tylko widać, ale który naprawdę coś znaczy.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Jak zwykle ok.
2024-04-24
POLECAM
pixel