Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać odpowiednią smycz dla psa, czyli wybieramy smycz dla silnego psa

2021-07-01
Jak dobrać odpowiednią smycz dla psa, czyli wybieramy smycz dla silnego psa

Wspólna aktywność z psem to prawdziwa przyjemność, jednak tylko wtedy, gdy oboje jesteście bezpieczni. Dobra smycz dla silnego psa zapewnia większą kontrolę, a także sprawia, że spacer z psem ciągnącym staje się mniej męczący. Sprawdź na blogu, jaka smycz dla silnego psa będzie najlepsza.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że pies jest szczęśliwy? Jesteśmy przekonani, że nie jeden raz. Pytanie tylko, czy analizowaliście kwestię psiego szczęścia z Waszej, czy raczej z jego perspektywy. Szczęście czworonoga różni się od ludzkiego, tak, jak sposób postrzegania bodźców oraz różnicowania ich na przyjemne i pożądane lub negatywne i niechciane.

Przyjemność to pojęcie względne, dlatego warto dobrze zastanowić się, czym jest ona dla naszego psa. Jednak jak zdobyć cenne informacje o psim szczęściu, by móc wykorzystać je rozsądnie w planowaniu wspólnej codzienności? Najlepiej poprzez uważną obserwację. Z niej wynika jasno, że czynnikiem budzącym radość właściciela merdającego ogona, każdego – bez wyjątku, jest spacer, czyli wspólne wyjście z opiekunem poza miejsce zamieszkania. Spacer z psem jest potrzebny, niezależnie od tego czy pupil mieszka w bloku w centrum miasta i wymaga tego konieczność załatwiania potrzeb fizjologicznych, czy też w domku jednorodzinnym z własnym podwórkiem na przedmieściach.

Spacer z psem – niezbędna aktywność na co dzień

Wspólne, regularne wyjścia poza dobrze mu znaną, bezpieczną przestrzeń zamkniętą w obu przypadkach są psu niezbędne do realizacji najważniejszych potrzeb, osiągnięcia równowagi wewnętrznej, a wraz z nią odczuwania szczęścia. Wniosek jest zatem jeden – musimy z psem spacerować i to w miarę możliwości, jak najczęściej.

Co jednak, gdy nasz pies jest duży i silny, i wykazuje tendencje do ciągnięcia na smyczy? W jaki sposób zapewnić i jemu, i sobie bezpieczeństwo, sprawiając, że spacer z psem będzie bezstresowy, a tym samym po prostu przyjemny? Należałoby zacząć od podstaw, a więc wybierając najlepsze akcesoria na spacer z psem, w pierwszej kolejności odpowiednio dobraną smycz.

Niezbędne akcesoria spacerowe – smycz automatyczna dla psa

W dobrych sklepach internetowych bez trudu znajdziemy funkcjonalne, dobrej jakości smycze automatyczne, cieszące się dużym powodzeniem właścicieli psów. Jednakże czy smycz automatyczna nadaje się dla silnego psa? Jeśli tak, w jaki sposób ją dobrać?

Automatyczne modele, o wbudowanym w uchwyt mechanizmie regulującym długość sprawdzą się przede wszystkim podczas spokojnych, codziennych spacerów. Jednak u jakich psów? Smycz automatyczna, ze względu na sposób działania oraz duży dystans, jaki tworzy się pomiędzy opiekunem a psem podczas jej użytkowania zalecana jest raczej dla zdyscyplinowanych czworonogów, o szczególnie łagodnym usposobieniu. Czy oznacza to, że dla silnego, dużego psa zupełnie się nie nadają? Nic bardziej mylnego. Modele wykonane z wytrzymałych materiałów, o solidnie zaprojektowanym i wykonanych mechanizmie rozwijania i zwijania będą dobrym wyborem nawet dla dużego pupila, o ile tylko potrafi on spacerować swobodnie.

Wytrzymała smycz dla psa, czyli jaka?

Smycz to podstawowy element spacerowego, treningowego i sportowego wyposażenia (przynajmniej w zakresie wybranych dyscyplin) psa. Zawsze, dokonując jej wyboru, powinniśmy zastanowić się nad celem, jaki nam przyświeca – gdzie, kiedy i w jaki sposób zamierzamy użytkować smycz. Następnie należy dopasować jej rozmiar oraz długość linki do wieku, gabarytów, siły i usposobienia pupila, szczególnie gdy jest nim spory, silny i żywiołowy pies.

Wytrzymała smycz dla psa to taka, której parametry dostosowane zostały do cech określonej grupy czworonogów, ich siły i temperamentu, aktywności, jakiej będzie służyć oraz taka, której wszystkie elementy wykonane zostały solidnie, z trwałych, atestowanych materiałów. Ilość modeli dostępnych na rynku sprawia, że wybór odpowiedniej smyczy wydaje się skomplikowany, lecz to tylko wrażenie. W dobrych sklepach internetowych kategoria smycze dla psa podzielona jest na wygodne, jasno opisane grupy produktów, co ułatwia wybór dobrej jakościowo, wytrzymałej smyczy nawet dla szczególnie silnego i wymagającego psa.

Smycz dla dużego psa wybierz rozsądnie

Każdy pies musi potrafić chodzić na smyczy. Spacery luzem, często praktykowane w miastach, szczególnie na zamkniętych osiedlach lub w parkach stanowią realne niebezpieczeństwo nie tylko dla innych czworonogów, ale również dla ludzi znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Nigdy bowiem, mimo najlepszego przygotowania i wrażenia pełnej kontroli nad wytresowanym pupilem, nie możemy mieć pewności, że gdy natrafi on na dostatecznie silny bodziec, będziemy w stanie go zatrzymać. Dlatego przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo psa, własne, a także innych spacerowiczów powinniśmy czworonoga prowadzić na smyczy. Luźnej, o ile tylko potrafimy, to jasne. I oczywiście odpowiednio dobranej do jego potrzeb, charakteru, wielkości, siły i temperamentu, bo tylko wówczas jest w stanie spełnić ona przypisaną jej rolę.

Smycz dla dużego psa powinna być wykonana z trwałego materiału, jej uchwyt zapewniać nam bezpieczeństwo, a wykorzystane rozwiązania powinny zwiększać jej funkcjonalność. Dobrym przykładem funkcjonalności, w przypadku modeli dla dużych psów, jest amortyzator, który skutecznie tłumi intensywne szarpnięcia, zmniejszając dotkliwy efekt ciągnięcia, zwykle odczuwalny na nadgarstku osoby prowadzącej. Rozsądnie zatem jest wybierać dla dużego psa smycz w pierwszej kolejności uwzględniając jej cechy użytkowe, jak trwałość tworzywa, okuć, sposoby łączeń oraz wytrzymałość karabinków, na dalszy plan odsuwając względy estetyczne. Choć bez przesady – prezentacja i estetyka wykonania również są istotne.

Najlepsze smycze dla psa z łatwością kupisz online

Najlepsze smycze dla psów, niezależnie od ich rasy czy gabarytów, powinny zapewniać wygodę prowadzenia oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo pupila. Grubość i długość smyczy warto dobrać do rozmiaru psa – nie może być ona zbyt delikatna, ponieważ przy większym szarpnięciu może ulec uszkodzeniu. Nie może też być wykonana ze złej jakości, twardych i ostrych materiałów, które przyczynią się do wystąpienia urazów na dłoniach lub jakkolwiek zagrożą czworonogowi. Wniosek jest zatem jeden – smycz musi być najlepszej jakości, bo to narzędzie, któremu zawierzamy podczas spaceru własne i psie bezpieczeństwo.

W keko.pl dostępny jest duży wybór modeli smyczy automatycznych i klasycznych, nylonowych, skórzanych, z amortyzatorem i bez, treningowych i podstawowych, pozwalających dopasować akcesoria do potrzeb czworonoga oraz aktywności, jaką będziemy wspólnie uprawiać. Sprawdź opinie ekspertów o najlepszych produktach i poznaj szeroki asortyment od najlepszych producentów, z miesiąca na miesiąc rozbudowywany o nowe projekty, ulepszone modele i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Dokonując ostatecznego wyboru pamiętaj, że dobra smycz dla silnego psa nie ma ograniczać swobody pupila, ale pozwolić mu na spokojną eksplorację terenu podczas kontrolowanego spaceru.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nie mam czasu
2024-04-24
POLECAM
pixel