Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przechowywać suchą i mokrą karmę dla psa i kota?

2016-05-10
Jak przechowywać suchą i mokrą karmę dla psa i kota?

Każdy właściciel stara się kupować swojemu zwierzakowi dobrą karmę, a jednocześnie chciałby mieć możliwość zrobienia zapasów. W związku z tym wielu właścicieli ma nie lada problem związany z tym, jak należy przechowywać suchą i mokrą karmę dla domowego pupila.

W każdym domu, gdzie jest pies albo kot zachodzi także potrzeba przechowywania karmy. Nieprawidłowym zabiegiem jest zostawianie jej po otwarciu w fabrycznym opakowaniu. Sprawdźmy więc, jak można i należy chronić karmę przed zepsuciem.

Przechowywanie suchej karmy

Suchą karmę zamkniętą fabrycznie w worku możemy przechowywać w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu tak długo, jak wskazuje na to data przydatności do spożycia. Kłopot pojawia się w przypadku otwartego worka z karmą. Niektóre karmy posiadają specjalne paski ułatwiające hermetyczne zamknięcie, często jednak ulegają one uszkodzeniu. Z tego powodu karmę dobrze jest przechowywać w stworzonym do tego pojemniku. Musi on spełniać kilka warunków: być przeznaczonym do przechowywania żywności, szczelnym, a także nieprzezroczystym. Pojemność dobieramy do swoich potrzeb.

Zobacz wszystkie pojemniki na karmę dla kotów oraz pojemniki na karmę dla psów.

W zakresie pojemników do dyspozycji mamy kilka ofert kierowanych stricte do właścicieli zwierząt. Zazwyczaj są to opakowania z wysokiej jakości plastiku, hermetycznie zamykane, dopuszczone do kontaktu z żywnością. Niektóre mają wygodne rączki, dzióbki ułatwiające przesypywanie porcji żywności, a także kółka, które umożliwiają ich przesuwanie, zwłaszcza przy większej pojemności i wadze.

Przechowywanie mokrej karmy

Karmę mokrą w puszkach, saszetkach czy tackach możemy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu (np. suchej piwnicy czy spiżarni) aż do upływu jej daty ważności. Producent zazwyczaj określa, jak długo można trzymać otwartą mokrą karmę dla psa czy kota – polecamy jednak robić to nie dłużej niż 24 godziny, w celu zachowania przez żywność wartości odżywczych i świeżości. Puszkę warto dodatkowo nakryć szklanym kloszem, aby jedzenie nie wysychało i nie przenikało zapachami z lodówki. Z tego powodu puszkę najlepiej dobrać rozmiarowo do możliwości psa czy kota, aby zjadał ją maksymalnie podczas dwóch-trzech następujących po sobie posiłków.

Karmy mokre dla psów i kotów z zamykanym wieczkiem

Niektórzy producenci dołączają do swoich puszek wieczko wielokrotnego użytku co pozwala nam bezproblemowo przechowywać taką karmę w lodówce do 4 dni bez ryzyka rozniesienia się zapachu na inne produktu spożywcze. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie dobrej karmy kupując ją w większych, a tym samym tańszych opakowaniach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nie mam czasu
2024-04-12
Ekspresowa wysyłka, wszystko świetnie jak zwykle
pixel