Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przygotować zwierzę na Sylwestra?

2017-12-15
Jak przygotować zwierzę na Sylwestra?Niestety nie jesteśmy w stanie wpłynąć na nasze otoczenie… Ale za to możemy – a nawet mamy w obowiązku – zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych zwierząt. Z tego powodu dobrze jest już na ok. dwa tygodnie przed Sylwestrem wprowadzić odpowiednie metody walki ze stresem, a jeszcze wcześniej zaplanować sobie miejsce na noworoczny wyjazd.

Leki czy suplementy?

Podstawowe pytanie brzmi: czy psu albo kotu wystarczą suplementy, czy może trzeba sięgnąć już po leki przypisywane przez lekarza weterynarii? Warto kierować przy wyborze kilkoma aspektami. Przede wszystkim, najpierw warto wypróbować suplementy, jako że mają one lżejsze działanie zarówno jeśli chodzi o skutki uboczne, jak również i samo funkcjonowanie zwierzęcia po ich zażyciu. Z tego powodu nad przygotowaniami do Sylwestra dobrze jest zastanawiać się już na ok. 2 tygodnie przed wydarzeniem, jako że środki na stres i uspokojenie potrzebują zazwyczaj (głównie z uwagi na homeopatyczny skład) ok. 2 tygodni na uzyskanie pełni działania po nagromadzeniu w psim czy kocim organizmie. Jeśli jednak nasze zwierzę reaguje panicznie na jakikolwiek wystrzał, a my nie zajęliśmy się sprawą wcześniej, niezbędna będzie wizyta u lekarza weterynarii po dobranie odpowiednich preparatów. Dobrze jest jednak pamiętać, że tego rodzaju leki działają głównie na zwierzę pod kątem fizycznym, podczas gdy psychicznie nadal odczuwa ono taki sam stres – z tego powodu dobrze jest dopytać o działanie preparatu zanim go podamy. Nie należy podawać leków bez konsultacji z lekarzem weterynarii!

W różnych formach

Jak zostało wyżej wspomniane, w większości przypadków warto najpierw sięgnąć po suplementy, które są lżejsze dla układu pokarmowego i delikatnie wyciszają psychicznie zwierzaka, co pozwala opanować stres nagromadzony w związku z wystrzałami. Dobrze jest zadbać o to, aby preparat tego rodzaju był również właściwie dobrany do potrzeb zwierzaka pod kątem podawania. Niektóre psy chętnie zjedzą każdą tabletkę, podczas gdy inne mogą mieć z tym problem; wówczas lepiej sprawdzi się proszek do rozpuszczania np. w mokrym jedzeniu. Z kolei w przypadku kotów dobrze sprawdzą się pasty smakowe czy żele, które aplikujemy np. na kocią łapkę, zachęcając zwierzę do naturalnego wylizania futra, a co za tym idzie – przyjęcia specyfiku.

Środki inne niż doustne

W niektórych przypadkach podawanie preparatów doustnych jest niemożliwe – dzieje się tak zarówno wówczas, gdy sama aplikacja środka może być stresująca, jak również w przypadku niektórych chorób związanych ze stanami zapalnymi układu pokarmowego. W takich przypadkach pozostają nam do dyspozycji środki na uspokojenie i stres, których nie trzeba aplikować bezpośrednio do zwierzęcego organizmu. Mogą mieć one m.in. formę wygodnych obroży zakładanych na szyję czy kropli aplikowanych na skórę zwierzęcia. Prócz tego w miejscu, które przygotujemy specjalnie dla zwierzaka – cichym, bezpiecznym, z przestrzenią do schowania się – możemy włączyć do prądu dyfuzor ze specjalnym środkiem relaksującym.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Rewelacja
2024-04-19
Błyskawiczna dostawa, polecam!
pixel