Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak skutecznie pozbyć się plam po psim lub kocim moczu oraz jego zapachu?

2016-06-16
Jak skutecznie pozbyć się plam po psim lub kocim moczu oraz jego zapachu?
Każdy posiadający w domu zwierzę: czy to kota, czy to psa, na pewno spotkał się z sytuacją, kiedy po powrocie do domu na środku dywanu, kanapy czy podłogi pojawiła się wielka plama moczu. Czasami zwierzęta nie wytrzymują z załatwianiem potrzeb z powodów zdrowotnych czy dlatego, że są bardzo młode, albo bardzo stare. W innych przypadkach przyczyną jest ilość jedzenia czy stres. Niezależnie od tego, z jakiego powodu nasz pies czy kot załatwił się w domu, na pewno będziemy chcieli zadbać o to, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Poza usunięciem jej przyczyny, ważne jest również zadbanie o otoczenie, aby można było usunąć ślad i zapach plamy po moczu oraz odstraszyć zwierzę od załatwiania się w domu.

Gruntowne czyszczenie

Charakterystyczny zapach moczu bierze się przede wszystkim z zawartości amoniaku. W przypadku zwierząt niekastrowanych, zwłaszcza kocurów, zapach ten bywa znacznie intensywniejszy. Klasyczne preparaty czyszczące nie są przystosowane do radzenia sobie z takimi plamami i zanieczyszczeniami, dlatego warto kupować preparaty specjalistyczne.
Każdą powierzchnię, na którą zwierzę oddało mocz, trzeba odpowiednio wyczyścić i dobrać odpowiedni środek, pasujący do materiału. Jeśli zwierzę załatwiło się na gołej podłodze, wystarczy umycie miejsca preparatem do podłóg, przystosowanym właśnie do takich przypadków ? i bezpiecznym dla zwierząt. W przypadku, gdy zwierzę załatwiło się na kanapie czy dywanie, warto wypróbować środki w sprayu, które nie tylko usuną plamę, ale również zneutralizują zapach, szczególnie intensywny w przypadku chłonnych materiałów. Preparaty tego rodzaju można kupić zarówno w mniejszych, jak i hurtowych ilościach; te drugie sprawdzą się, jeśli problem jest przewlekły i nie możemy go po prostu wyeliminować.

Zdarza się również, że zapach moczu jest odczuwalny, ale z różnych względów nie jesteśmy w stanie gołym okiem znaleźć jego źródła; może tak się stać, gdy mocz już wysechł. W takim przypadku warto pomóc sobie w znalezieniu plam po moczu specjalną latarką, która jest w stanie zlokalizować nawet stare zabrudzenia po moczu.
Preparaty specjalistyczne do usuwania moczu są dlatego skuteczne ponieważ rozkładają kryształy kwasu moczowego (eliminują kwas moczowy) usuwając tym samym przyjazne do rozwoju bakterii środowisko.

Odstraszanie od załatwiania się w danym miejscu

W wielu przypadkach, jeśli problem załatwiania się w domu ma podłoże nawykowe albo chorobowe, zwierzę może chcieć się załatwiać w jednym miejscu, w którym wcześniej doszło do oddania moczu, Dzieje się tak również w przypadku szczeniąt podczas nauki czystości. W takim przypadku dobrze jest zastosować preparat odstraszający, który zapobiega załatwianiu się zwierzęcia w określonym miejscu. Ten w formie sprayu sprawdzi się miejscowo, np. w domu na dywanach, meblach tapicerowanych czy innych powierzchniach, takich jak choćby posłanie zwierzaka. Preparaty w formie granulatu świetnie sprawdzą się na dworze, pozwolą ochronić przed negatywnym wpływem moczu choćby rabatki czy młode drzewa i krzewy.
Zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą odstraszaczy psów oraz odstraszaczy kotów, które idealnie nadają się do stosowania np. w ogrodzie.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Bardzo szybko zrealizowano zamówienie. Jak zwykle wszystko ok.
2024-04-22
Zamówienie jak zwykle na wysokim poziomie
pixel