Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak urządzić klatkę dla chomika?

2016-09-20
Jak urządzić klatkę dla chomika?
Urządzenie przytulnego i funkcjonalnego mieszkanka dla chomika nie jest taką oczywistą sprawą. Odpowiednie wyposażenie klatki i przyjazne otoczenie będą miały wpływ na poczucie bezpieczeństwa i komfortu naszego ukochanego gryzonia. O czym pamiętać przy wyborze i aranżacji jego klatki?

Aby zwierzak czuł się bezpiecznie, w klatce dla gryzonia powinny się znaleźć niezbędne wyposażenie klatki
Przestrzeń wewnątrz klatki musi być oczywiście odpowiednio zaaranżowana. Miejsce do jedzenia niech znajduje się z dala od "łazienki". Z ulokowaniem tej ostatniej warto poczekać, aż chomik sam wybierze odpowiedni kąt. W tym miejscu warto ustawić specjalną toaletę dla gryzoni lub ułożyć więcej ściółki i systematycznie wymieniać ją na świeżą.

Ściółka wysokiej jakości

Najlepiej wybrać taką z suszonych kaczanów kukurydzy. Spód klatki naszego gryzonia można wyłożyć także specjalną ściółką z trocin. Te niskiej jakości mogą stać się przyczyną zakażenia pierwotniakami, dlatego odpada wykorzystywanie trocin znalezionych na dworze. Nie należy też kłaść piasku (ewentualnie specjalnie do tego przeznaczony) na całej powierzchni klatki - najlepiej wydzielić mały kąt na stworzenie piaskownicy. Nie zapomnijmy o materiałach do budowania legowiska - wata dla chomików czy sianko dla gryzoni będą idealne.

Gdzie ustawić klatkę?

Pamiętajmy o optymalnych warunkach! Klatka powinna znajdować się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Unikajmy przeciągów oraz miejsc mocno nasłonecznionych i bardzo ciepłych - ustawmy ją więc z dala od często otwieranego okna czy grzejnika. Ciche, spokojne i zacienione miejsce będzie w sam raz dla naszego chomika.

Idealny rozmiar

60x60x40 cm to przybliżone wymiary klatki, w której chomik będzie czuł się dobrze i swobodnie. Ważna jest oczywiście też szerokość kratek. Zasada jest prosta: jeśli główka naszego chomika zmieści się pomiędzy nimi, tym bardziej nie będzie problemu z resztą ciała. Trzeba mieć to na uwadze, by zapobiec ewentualnym, niechcianym ucieczkom gryzonia.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo dobrze.
2024-05-19
Nie mam czasu
pixel