Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać hotel dla kota?

2017-06-19
Jak wybrać hotel dla kota?Hoteli dla zwierząt obecnie jest całkiem sporo – na pewno można znaleźć je w każdym województwie, a przy większych miastach jest ich nawet kilka. Hotel możemy wybrać również na trasie, którą będziemy się poruszać – nie warto ograniczać swojego wyboru tylko do okolic, a raczej oprzeć go na tym, który hotel oferuje najlepsze warunki i będzie dla naszego kota najkorzystniejszy.

Sprawdź warunki – to ważne

Podstawową sprawą jest ocena warunków, które oferuje hotel. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, gdzie będzie przebywał kot oraz czy będzie dysponował pomieszczeniem na tyle odizolowanym, aby kontakt z innymi zwierzętami nie stanowił dla niego żadnego stresu. Co więcej, warto ocenić, iloma zwierzętami naraz zajmują się pracownicy oraz iloma pracownikami dysponuje placówka – to istotne, bo im więcej zwierząt przypada na jednego opiekuna, tym mniej poświęca on czasu konkretnemu osobnikowi. Bardzo istotna jest również kwestia opieki całodobowej; taka jest najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa dla zwierząt. O tym, czy lepsze będą warunki domowe, czy raczej wygodne kojce musimy zdecydować sami na podstawie znajomości własnego kota. Bardzo istotne jest natomiast, aby hotel działał legalnie – wówczas podpisujemy z opiekunami umowę, a placówkę nadzoruje inspektorat weterynaryjny.

Wymagania specjalne

Możemy mieć również specjalne wymagania co do hotelu, w którym przebywa kot. Mogą dotyczyć one np. sposobu karmienia oraz stosowanej karmy – warto sprawdzić, czy hotel przyjmuje zwierzęta, które muszą być karmione konkretnym pokarmem, dostarczonym przez właściciela. Co więcej, w przypadku kotów wymagających stałego podawania leków czy kontroli weterynarza musimy ocenić, na ile opiekunowie znają się na podstawowych zabiegach (np. codziennym podawaniu kotu tabletki) i czy hotel dysponuje weterynarzem, który szybko przybędzie na miejsce w razie wystąpienia niepokojących objawów.

Jak ułatwić zmianę otoczenia?

Każdy hotel dla kota powinien dysponować przynajmniej jednym pracownikiem wyspecjalizowanym właśnie w podejściu do tego gatunku. To od tego pracownika możemy uzyskać informacje na temat łagodnego wprowadzenia kota do hotelu. Zazwyczaj będzie on stosował np. preparaty z kocimiętką, aby zachęcić kota do korzystania z nowych elementów wyposażenia czy zmniejszyć jego stres. Z domu możemy zabrać np. ulubione kocie zabawki i zawrzeć w umowie ilość czasu i rodzaj zabaw, które kotu najbardziej odpowiadają. Co więcej, dobrze jest wziąć również np. kocie legowisko, do którego kot jest przyzwyczajony i które przesiąknięte jest domowym zapachem. Te zabiegi pozwolą na łatwiejszą adaptację w nowym otoczeniu.

Pamiętaj o charakterze kota!

Bardzo istotne jest to, aby pamiętać o charakterze swojego kota – każde zwierzę jest bowiem inne i może inaczej reagować na zmianę miejsca, zwłaszcza tak nasyconego zapachami dla niego obcymi. Również obecność innych zwierząt może na kota podziałać stresogennie. Z tego powodu warto zadbać – w porozumieniu z lekarzem weterynarii – o podawanie kotu odpowiednich preparatów niwelujących stres z wyprzedzeniem. W przypadku zwierząt bardzo źle reagujących na stres czy zmianę otoczenia dobrze jest ponownie rozpatrzeć decyzję o wyborze hotelu i zdecydować się np. na opiekę dochodzącego codziennego petsittera. Taka sytuacja będzie dla kota zwyczajnie bardziej komfortowa.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Zamówienie jak zwykle na wysokim poziomie
2024-04-19
Błyskawiczna dostawa, polecam!
pixel