Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kocimiętka – przyjemność dla kota

2016-05-06
Kocimiętka – przyjemność dla kota
Twój kot, czując kocimiętkę, zaczyna tarzać się w niej, ocierać i zupełnie tracić głowę? Nic dziwnego! Reakcja na koci hormon zawarty w tej roślinie jest czymś normalnym u blisko 2/3 populacji kotów w wieku rozrodczym. Jak jednak wykorzystać kocimiętkę we wspólnym życiu z kotem? Sprawdźmy!
Nazwa gatunku z pewnością jest bardzo charakterystyczna i wskazuje na to, że na całym świecie koty uwielbiają zapach tej rośliny! Kocimiętka jest w rzeczywistości byliną, która występuje w formie różnych gatunków. Rośliny są zarówno wieloroczne, jak i jednoroczne. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo działają na koty!

Wpływ kocimiętki na kota

Badania udowodniły, że reakcja na kocimiętkę jest nieobca również dzikim gatunkom kotowatych. Jeśli chodzi o domowe mruczki, ok. 2/3 kotów natychmiast zareaguje na niewielką ilość kocimiętki, ale 1/3 nie zareaguje na nią wcale ? jest to kwestia genetyczna. Mniej zainteresowane tym kocim narkotykiem będą również kocięta oraz koci seniorzy. Dlaczego kocimiętka budzi w naszych pupilach tyle emocji? Wszystko za sprawą nepetalaktonu ? feromonu, który na ok. 10-15 minut wprawia kota w stan euforii. Warto też wiedzieć, że kocimiętka, tak jak zachęca koty, jak odstrasza m.in. muchy czy komary!
Zobacz wszystkie produkty z kocimietką w naszym sklepie

Kiedy i jak podawać kocimiętkę?

Kocimiętka przede wszystkim świetnie sprawdza się podczas zabawy z kotem. Może zarówno zachęcać kota do zainteresowania się nową, samodzielną zabawką, jak również stanowić element nawiązania kontaktu poprzez zabawę z właścicielem. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się zabawki już nasączone kocimiętką bądź nią wypełnione. Oczywiście, po jakimś czasie należy je wymienić, ponieważ zapach wietrzeje.
Dostępne są również kocimiętki w sprayu ? prostsza w stosowaniu wersja preparatów świeżych czy suszonych. Warto je zastosować np. przy wprowadzaniu nowego domownika, maskowaniu zapachu innych zwierząt, ale również przy próbie przekonania kota, że najlepszym miejscem do drapania jest nowy drapak, a nie nowa sofa. To również świetny sposób, aby zachęcić kota do korzystania z ?kociej? przestrzeni.
Niekiedy kocimiętkę znaleźć można również w formie dodatku do kosmetyków pielęgnacyjnych ? sprawdza się wówczas doskonale przy pielęgnacji kotów niechętnych do tego rodzaju zabiegów, ponieważ dodatkowo relaksuje zwierzę i zmniejsza poziom stresu.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
zadowolona
2024-05-15
Polecam
pixel