Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lato – czas na kocie spacery

2017-07-11
Lato – czas na kocie spaceryLogistyka kocich spacerów jest nieco inna aniżeli psich, głównie z uwagi na to, że i koty mają podczas spaceru inne potrzeby. Prócz zapewnienia im bezpieczeństwa pod względem nagłego stresu i próby ucieczki musimy zadbać też o szereg innych spraw, które są równie istotne. Sprawdźmy zatem, jak przygotować się do kocich spacerów.

Wybierz moment

Jedną z najistotniejszych rzeczy jest wybranie odpowiedniego momentu na rozpoczęcie spacerów. Przede wszystkim warto pamiętać, że nie każdy kot chętnie będzie wychodził na dwór – jeśli nasz nie jest do tego przyzwyczajony i wyjście go stresuje, to nie dla niego letnie spacery. Najlepiej jest skorzystać np. z zabezpieczonego ogródka, który ochroni nas przed kontaktem z innymi zwierzętami, zwłaszcza puszczonymi luzem psami. Jeśli to niemożliwe, dobrze jest wybierać bardzo wczesne pory, kiedy już mamy dobrą widoczność na okolicę, a jeszcze nie ma zbyt wielu osób wychodzących na spacery z czworonogami. Przy okazji warto na początku wybrać miejsca blisko domu, które pozwalają na szybki powrót do niego – to istotne zwłaszcza w przypadku kotów, które nie są do końca przekonane do takich rozrywek.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Kolejną istotną sprawą jest zadbanie o bezpieczeństwo kota. Jeśli nie posiadamy woliery w ogrodzie albo wychodzimy na osiedlowy trawnik, to dobrze dobrane szelki i smycze dla kotów są podstawą. Warto w domu przyzwyczaić do nich kota, aby na dworze nie próbował z nich wyjść; muszą być również dobrze dopasowane, aby w razie sytuacji stresowej zwierzę po prostu się nie oswobodziło. Smycz jest niezbędna, bo przestraszony kot może chcieć uciec, a wtedy jego poszukiwania będą spędzały nam sen z powiek i sprawią, że narazimy domowego mruczka na spore niebezpieczeństwo w nieznanym dla niego terenie. Jeśli chcemy zainwestować w obrożę dla kotów, to powinna być ona przede wszystkim zapinana na szybki zatrzask, który w razie zaczepienia gdziekolwiek – po prostu się rozepnie. Pełni ona raczej funkcje dodatkowe; możemy zawiesić na niej dzwoneczek, dzięki czemu udaremnimy kotu próby polowania na ptaki.

Identyfikacja jest ważna

Bez względu na to, gdzie nasz kot wychodzi na spacery, powinniśmy go zachipować oraz przygotować dla niego identyfikator z naszym numerem telefonu. Jeden możemy przyczepić do szelek spacery, drugi zaś do obróżki – istnieje dzięki temu większa szansa, że kot, któremu uda się uciec w chwili stresu, wróci do nas dzięki komuś, kto go znajdzie. Oczywiście podskórny chip zarejestrowany w odpowiedniej bazie jest o wiele bezpieczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem; adresówka jest zwykle jednak o wiele szybszym sposobem dotarcia do właściciela, bo czytnikami chipów dysponują głównie służby porządkowe i weterynarze.

Bezpieczeństwo dla zdrowia

Bez względu na to, czy kot wychodzi na spacer na smyczy, czy też do odpowiednio zaprojektowanego ogrodu, musimy zadbać o jego zabezpieczenie przeciwko kleszczom. Odpowiednie preparaty na pchły, kleszcze i pasożyty są całkowicie bezpieczne dla mruczków, a przy okazji mogą zabezpieczyć podopiecznego przed szczególnie groźnymi pajęczakami przenoszącymi sporo zagrażających jego zdrowiu i życiu chorób.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4723 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
POLECAM
2024-07-17
Towar zgodny z opisem. Szybka dostawa.
pixel