Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Legowisko ponton dla psa - dlaczego to dobry wybór?

2018-11-02
Legowisko ponton dla psa - dlaczego to dobry wybór?Podstawową sprawą podczas wyboru legowiska dla naszego czworonoga jest określenie, gdzie będzie się ono znajdowało oraz jak powinno być duże. Pierwsza kwestia jest o tyle ważna, że pies powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki podczas codziennego wypoczynku. Legowisko powinno znajdować się w miejscu łatwo dostępnym, gdzie nie ma przeciągów czy ciągłego narażenia na światło słoneczne. Druga sprawa jest prozaiczna, ale niezwykle ważna – psu na legowisku musi być wygodnie, czyli musi być ono dopasowane do jego rozmiaru. Czworonóg powinien móc wygodnie się usadowić w każdej pozycji, w której lubi wypoczywać. Ponton dla psa, czyli coraz popularniejsze legowisko, zapewnia dodatkowe podparcie po bokach, dlatego pies może swobodnie obrać odpowiednią pozycję do odpoczynku. Kiedy więc zastanawiamy się, jakie legowisko dla psa będzie najlepsze, poważnie powinniśmy zastanowić się właśnie nad pontonem. Jego bogaty wybór sprawia, że znajdziemy nie tylko coś odpowiedniego dla naszego psa, ale również coś pasującego do wystroju naszego pomieszczenia.

Zalety i wady takiego modelu

Każde legowisko dla psa ma swoje mocne i słabe strony, a to od nas zależy, które aspekty są dla nas istotne, a które nie mają znaczenia. Dobry producent legowisk dla psów zdaje sobie sprawę z preferencji klientów i potrzeb czworonogów, dlatego stara się zaprojektować produkt możliwie najlepszy. Zaletami posłań pontonów bez wątpienia są:
  • Wyprofilowane boki legowiska, które zapewniają podparcie leżącemu na nim psu
  • Ciekawa, acz prosta forma
  • Opcjonalne występowanie dodatkowych akcesoriów – poduszki czy uchwytu
  • Prostokątny kształt, który pozwala na łatwe znalezienie miejsca na legowisko w swoim domu
  • Ergonomiczne rozłożenie wypełnienia, które uniemożliwia „ugniatanie  się” legowiska
Jak już zostało wspomniane, każdy projekt ma swoje wady:
  • W szparze stworzonej między elementami legowiska szybko odkłada się sierść i brud – wymaga częstego czyszczenia
  • Psy przyzwyczajone do innych legowisk mogą mieć problem z przyzwyczajeniem się do tak wyprofilowanego posłania
  • Legowisko wykonane jest z kilku warstw materiału i wypełnienia, dlatego jego suszenie na przykład po praniu wymaga sporo czasu
Od sprecyzowania naszego zapotrzebowania oraz dostępnego w mieszkaniu czy domu miejsca zależy, czy legowisko ponton dla psa będzie rozwiązaniem optymalnym. Na pewno jest ciekawą alternatywą względem innych, prostszych legowisk, które jednak zaczynają tracić na popularności.

Idealne spanie dla psa?

Jest wiele cech, które powinno spełniać idealne legowisko dla psa, ale oczywiście rzadko udaje się kupić produkt, który ma jedynie zalety. Na pewno jednak, przykładając odpowiednią wagę do całego procesu poszukiwań, można kupić legowisko, które będzie spełniało nasze konkretne wymagania. Podstawową sprawą jest jakość – powinno być ono nie tylko solidne, ale również wyprodukowane z trwałego i odpornego na zabrudzenia materiału. Dodatkowo powinno być przystosowane do prania w pralkach automatycznych, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, że psie legowiska należy dość często prać. Nie tylko szybko się brudzą, ale również mogą mieć nieprzyjemny zapach, dlatego kwestia utrzymania czystości powinna być priorytetem. Nie możemy jednak zapomnieć, że posłanie jest przede wszystkim dla naszego czworonoga, dlatego powinno być idealne również dla niego – tutaj podstawą jest odpowiedni rozmiar, żeby pies mógł wygodnie się ułożyć, a także miękkość, która wpływa na komfort wypoczynku. Posłanie powinno więc być wybierane nie tylko zgodnie z naszymi preferencjami, ale – i to przede wszystkim – z uwzględnieniem potrzeb naszego psa, które w zależności od wieku czy temperamentu mogą być mocno zróżnicowane.

Ponton dla psa – bogaty wybór

Jeśli chodzi o wygodne spanie dla psa, to na pewno ponton jest rozwiązaniem niezwykle ciekawym. Ogromny wybór tego typu produktów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego pupila. Nie chodzi tylko o kolor czy rozmiar, ale również zastosowane materiały, sztywność wypełnienia czy w końcu zastosowane rozwiązania dodatkowe, jak chociażby dodatkowa poduszka dla czworonoga. Producenci już od dłuższego czasu prześcigają się w kolejnych projektach i nowych liniach legowisk w kształcie pontonów, a to doskonała wiadomość! Na rynku jest coraz większy wybór, a ceny powoli, acz systematycznie spadają. Obecnie dobrze wykonane i solidne legowiska można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Taki produkt, jeśli faktycznie jest z wyższej półki, może służyć nam i naszemu psu przez wiele długich lat – trzeba oczywiście o niego odpowiednio dbać i stosować się do zaleceń producentów.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
POLECAM
2024-04-12
Jestem bardzo zadowolona z obsługi.
pixel