Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odblaski dla psa na co dzień i do treningów

2021-08-10
Odblaski dla psa na co dzień i do treningów

Zapewnienie bezpieczeństwa psu podczas treningu i spaceru to podstawa, szczególnie po zmierzchu i w trudnych warunkach pogodowych. Wykorzystaj w tym celu akcesoria z odblaskami dla psów – sprawdź na naszym blogu, jakie obroże, szelki, smycze i inne akcesoria odblaskowe dla psów spełnią Wasze oczekiwania.

 

Zawsze liczymy na to, że podczas treningu, zabawy lub spaceru z psem warunki pogodowe będą optymalne i nic nie stanie nam na przeszkodzie, by dobrze się bawić i osiągać wspólnie kolejne małe sukcesy w pracy nad określonymi celami. Jednak często pogoda robi nam na przekór, a warunki wymagają odpowiedniego przygotowania, by praca rzeczywiście mogła być efektywna, zabawa sprawiała przyjemność, a spacer naprawdę pozostał przyjemnością.

Uprawianie sportów, rekreacja lub treningi po zmroku to latem dla wielu z nas jedyne logiczne rozwiązanie, wówczas bowiem upał słabnie, pojawia się lekki wiatr, warunki stają się dużo bardziej znośne i pozwalają na stawianie kolejnych kroków w stronę pokonania zaplanowanych etapów pracy lub po prostu sprzyjają aktywnej zabawie. Z kolei w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada dużo wcześniej i towarzyszy nam przez większą część popołudnia zwyczajnie nie mamy wyboru – wszelkie aktywności z psem rozpoczynane po pracy wiążą się ze specyficznymi warunkami, a tym samym mogą sprawiać trudności.

Odpowiednie przygotowanie do spaceru z psem wymaga dobrania właściwych akcesoriów, nie tylko dostosowanych do indywidualnych potrzeb czworonoga, ale również do sytuacji, w której będą one wykorzystywane. Odblaski dla psów to wygodne i proste rozwiązanie, które pozwala zachować większą kontrolę nad czworonogiem, który nawet w niekorzystnych warunkach będzie dla nas dostatecznie dobrze widoczny. To również gwarancja lepszej widoczności zwierzęcia na drodze, podczas wspólnego spaceru – niewielka inwestycja w bezpieczeństwo, nad którą nie warto się dłużej zastanawiać.

Zawieszka LED dla psa

Akcesoria odblaskowe dla psa to skuteczna forma ochrony przed ryzykownym efektem braku dostatecznej widoczności po zmroku, w deszczu, zawiei i gorszych warunkach atmosferycznych, niezależnie od miejsca. Ich wykorzystywanie w nowoczesnych, funkcjonalnych modelach obroży, szelek, smyczy i linek treningowych, a także dodatków takich, jak bandany, chusty, kamizelki czy zawieszki to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby czworonogów i ich opiekunów, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś w sam raz na trening, na wieczorny jogging czy na zwykły, spokojny i bezstresowy spacer z psem.

Wśród najpopularniejszych akcesoriów odblaskowych dla psa, dostępnych na rynku zoologicznym, znalazły się zawieszki LED – mocowane do szelek, obroży lub smyczy, w których zastosowano nowoczesną technologię, zapewniającą doskonałą widoczność światła emitowanego na dłużej. Funkcja ładowania zawieszki przez USB zwiększa jej funkcjonalność. Od teraz nie trzeba martwić się, że nie wiedząc kiedy stracimy z oczu naszego pupila, ponieważ podczas spaceru czy innego rodzaju aktywności wyczerpie się bateria, a my akurat nie będziemy mieli przy sobie nowej na wymianę. Silne światło w zawieszkach sprawia, że nawet wówczas, gdy pies przechadza się swobodnie w większej odległości od nas – pozostaje dobrze widoczny.

Wykorzystując zawieszki LED w połączeniu z innowacyjnymi lokalizatorami, oferowanymi przez naprawdę dobry sklep zoologiczny online, możesz pozwolić psu na większą niezależność podczas spaceru i po zakończeniu treningu, szanując jego behawioralne potrzeby, a jednocześnie zapewniając maksimum bezpieczeństwa. Jak się okazuje łatwo obecnie połączyć przyjemne z pożytecznym, o ile wiemy, po jakie rozwiązania sięgać.

Chusta i opaska odblaskowa dla psa na co dzień

Nie zawsze nasza aktywność z psem sprowadza się do wielce angażujących sportów czy zaawansowanych, czasochłonnych treningów – czasami po prostu lubimy spacerować po zmroku, gdy wokoło, szczególnie w mieście, robi się spokojniej, ciszej i najzwyczajniej w świecie przyjemniej. Jednak przechadzki w ciemności wiążą się ze zwiększonym ryzykiem wypadku, dlatego pierwszym gadżetem, po który powinniśmy sięgać, przygotowując się do późnego spaceru z psem musi być odpowiednio dobrany odblask.

Dobre akcesoria odblaskowe dla psa można podzielić na te codzienne, które zapewniają nie tylko dobrą widoczność, ale również wysoki komfort użytkowania przez psa oraz te najlepiej sprawdzające się w czasie treningów, gdy liczy się niezawodna skuteczność niezależnie od warunków i miejsca. Chusty i opaski odblaskowe dla psów to propozycje, które warto rozważyć i w jednym i w drugim przypadku, ponieważ nie ograniczają i nie krępują one ruchów czworonoga, zapewniając mu niezbędną swobodę motoryczną, a także ich duża powierzchnia odbicia światła zapewnia dostatecznie dobrą widoczność, szczególnie w obszarach słabo oświetlonych.

Pamiętajmy, że pies, nawet prowadzony na smyczy, potrafi poddać się instynktowi, a więc zawsze istnieje ryzyko, że ruszy prosto na ulicę za intensywnym zapachem, o którego istnieniu my sami nie będziemy mieli pojęcia. Na pewne wydarzenia nie możemy się przygotować, jednak warto, abyśmy mając świadomość ich prawdopodobieństwa, mogli choć trochę przeciwdziałać negatywnym skutkom. Wybierając chustę lub kamizelkę odblaskową dla psa, w całości wykonaną z cienkiego, wytrzymałego materiału, lekką, wygodną, szybkoschnącą, łatwą w zakładaniu i dobrze trzymającą się na ciele stawiamy na komfort, prostotę i skuteczność w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa psa – czy jesteśmy obok, czy też nie.

Szelki odblaskowe dla psa – lepsza widoczność podczas treningu

Elementy odblaskowe dla psa, takie jak szelki czy obrożę mają za zadanie poprawić jego widoczność, co ma szczególne znaczenie podczas wieczornych spacerów przy drodze, gdzie ryzyko wypadku jest naprawdę duże. Jednak to nie jedyna funkcja, jaką zwykły one pełnić, poprawiając jakość funkcjonowania z psem. Wspólne aktywności, w tym intensywne treningi sportowe oraz posłuszeństwa często odbywają się po ciemku – latem, z uwagi na zbyt wysokie i uciążliwe tym samym temperatury za dnia, zimą z kolei ze względu na wcześnie zapadający zmrok. Wówczas ważne jest zapewnienie psu doskonałej widoczności, abyśmy mogli jeszcze lepiej i uważniej obserwować poczynania naszego dzielnego zawodnika.

Z drugiej strony liczy się funkcjonalność akcesorium oraz jego komfortowa forma, aby psu było nie tylko bezpiecznie, ale i wygodnie, przez cały czas trwania aktywności. Szelki odblaskowe dla psa stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia psa aktywnego, któremu przeszkadzają wszelkie dodatki – chusty, zawieszki i inne gadżety, rozpraszające uwagę i dokuczające podczas dynamicznych zadań.

Podczas wspólnego biegu, joggingu czy innej formy sportowej aktywności, intensywnie funkcjonujące odblaski dla psa zapewniają bezpieczeństwo nie tylko zwierzęciu, ale i nam samym, nawet wówczas, gdy nasz strój nie jest aż tak dobrze widoczny (choć oczywiście być powinien). Z kolei podczas treningu na terenie zamkniętym, gdzie nie ma dość dobrego oświetlenia zewnętrznego, odpowiednio dobrane szelki odblaskowe dla psa pozwolą nam monitorować postęp w działaniu i zawsze mieć na oku czworonoga, również wtedy, gdy ewidentnie zacznie się on rozkojarzać.

Pelerynki dla psa, czyli funkcjonalność przede wszystkim

Odblaskowa smycz, obroża lub szelki zapewniają psu widoczność, poprzez odbicie świateł samochodu, roweru czy przydrożnej latarni nawet z odległości powyżej 100 m. To daje zarówno nam, jak i kierowcy pojazdu czas na reakcję, co może okazać się kluczowe w wielu sytuacjach, stanowiących realne zagrożenie. Zawieszki LED lepiej sprawdzają się podczas spacerów po parku, gdzie liczy się możliwość kontroli miejsca obcowania pupila i gdzie nie zagrażają mu osoby trzecie, szczególnie w pędzących na granicy dopuszczalnej prędkości pojazdach. Co jednak, gdy pogoda znacznie się pogorszy, a używane przez nas akcesoria, choć zapewniać będą nadal dobrą widoczność, nie zapewnią psu komfortu funkcjonowania, np. w ulewnym deszczu? W takich wypadkach lepiej postawić na wielofunkcyjne rozwiązania, takie jak pelerynki dla psa, których odblaskowe naszywki wciąż zapewniać będą bezpieczeństwo, a nieprzemakalny materiał i wytrzymała forma pozwolą na w miarę komfortowy powrót do domu.

Warto łączyć z sobą pewne cele, jeśli ma się taką możliwość. Pelerynki dla psów to gwarancja ciepła, suchości, a co za tym idzie lepszego samopoczucia psa – dzięki nim nie dacie się zaskoczyć, nawet będąc spory kawałek od domu lub samochodu. Duża płaszczyzna odblasku na pelerynach zapewnia widoczność nie tylko dużym psom, ale również mniejszym rasom, których wysokość w kłębie nie przewyższa kolan i bliżej im do poziomu chodnika. Im również należy się szczególna uwaga i rzetelne podejście do wyboru akcesoriów odblaskowych, których roli w zapewnieniu bezpieczeństwa psom wszystkich ras nie sposób kwestionować.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4702 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nie mam czasu
2024-05-12
Jak zwykle ok.
pixel