Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plaża z psem – gdzie znaleźć?

2017-06-29
Plaża z psem – gdzie znaleźć?Zarówno nad morzem, jak również nad wieloma jeziorami istnieją regulaminy, które są decyzyjne w kontekście obecności czworonoga na plaży. Niestety bardzo często ta obecność jest zakazana, zaś sam opiekun naraża się nie tylko na niewybredne komentarze, ale również i ryzyko dostania wysokiego mandatu. Z tego powodu, przy okazji Dnia Ratownika WOPR, przypominamy, gdzie znaleźć plaże z psem oraz jak się na nich zachować.

Dzikie czy dla psów?

W zasadzie na kąpieliska strzeżone w sezonie nie wejdziemy praktycznie nigdzie. Przepisy zazwyczaj są w tej kwestii bardzo restrykcyjne, nie pozwalając na obecność czworonogów przez okres wakacyjny albo nawet przez cały rok. Jednym z rozwiązań, z którego możemy skorzystać, są w tej sytuacji plaże dzikie. Tutaj zazwyczaj również istnieje regulamin, który nie jest jednak aż tak restrykcyjny. W niektórych przypadkach pozwala na obecność psa na plaży poza godzinami szczytu, tj. przed 10 oraz po 17-18. W innych sytuacjach przepisy porządkowe w ogóle nie zabraniają obecności czworonoga, o ile jest on na smyczy oraz – w niektórych przypadkach – posiada również kaganiec na pysku. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z plażowania i ograniczać psa kagańcem, najlepiej będzie wybrać plażę psią. Tego rodzaju miejsca każdego roku powstają nad Morzem Bałtyckim. Są to przestrzenie dobrze zagospodarowane, często ogrodzone, z dodatkowymi koszami na odchody czy miejscami do odpoczynku z czworonogiem. To najbezpieczniejsza i najwygodniejsza opcja plażowania z psem.

Najciekawsze plaże z psem

Plażowanie z psem możliwe jest praktycznie na całym wybrzeżu, o ile wcześniej na mapie sprawdzimy, gdzie konkretnie leżą psie plaże. Czasami są to jedynie kilkusetmetrowe odcinki plaży przy danych wejściach – tak jest w miejscowościach Trzęsacz, Pustkowo, Pobierowo, Pogorzelica czy Niechorze. Również w Łebie oraz Rewalu udostępniono turystom z czworonogami odcinki plaży przy konkretnych zejściach oznakowanych numerami. W Międzyzdrojach czy Sopocie do dyspozycji plażowiczów z psami dostępne są konkretne odcinki i sektory. Świnoujście dało czworonogom aż dwa odcinki plaży, w tym jeden tuż przy granicy polsko-niemieckiej, gdzie z oczywistych względów obowiązuje trzymanie psa na smyczy. Z kolei w Rowach na plażę wejdziemy bez żadnych problemów przez cały czas, o ile pies ma smycz oraz kaganiec. Jastarnia dla psów udostępniła plażę rekreacyjną, Gdynia – dwie plaże: Babie Doły oraz Kolibki. W Darłowie z czworonogiem po plaży przejdziemy się jedynie w określonych godzinach, tj. przed 8 i po 20. Wiele mniejszych, dzikich plaż ma również swoje regulaminy, z którymi warto się wcześniej zapoznać.

Co zabrać na plażę z psem?

Jeśli wybraliśmy już plażę, na którą udamy się z psem, nie możemy zapomnieć o niezbędnych akcesoriach. Przede wszystkim potrzebne są miski dla psów na wodę, bo woda morska nie nadaje się do picia z uwagi na swoje zasolenie. Dodatkowo warto zabrać zabawki pływające, dzięki którym zabawy w wodzie będą dla psa jeszcze atrakcyjniejsze. Nie należy również zapominać o tym, jak ważne jest zbieranie odchodów na plaży – wystarczą do tego zwykłe woreczki, które z zawartością wyrzucimy do ogólnodostępnych koszy albo specjalnych pojemników na psich plażach.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4662 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
POlecam
2024-02-13
Zamówienie przebiega zawsze bezproblemowo. Dostawa ekspresowa.
pixel