Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Produkty higieniczne dla psa – co warto mieć w domu?

2021-08-17

Dbanie o zdrowie i nienaganny wygląd pupila wymaga odpowiedniego przygotowania. Wiele produktów higienicznych odpowiednich dla psów mamy zapewne w domach, jednak wiele innych powinno jeszcze znaleźć się w psiej apteczce i kosmetyczne. Sprawdź na blogu, jakie produkty higieniczne warto mieć w zanadrzu i dlaczego.

 

Każdy opiekun psa chce, by jego pupilowi żyło się jak najlepiej, dlatego poświęca czas i angażuje się w poszukiwanie rzetelnej wiedzy na tematy związane z opieką nad czworonogiem, szukając najlepszych rozwiązań w kontekście zdrowej diety, zapewnienia właściwych form i częstotliwości aktywności fizycznej, dbałości o higienę umysłu oraz o higienę w ogóle. Wszystkie podejmowane działania mają na celu jedno – zaspokojenie najważniejszych potrzeb zwierzęta, tych gatunkowych i tych indywidualnych. Dobrze wiemy, że wspólne życie z psem pod jednym dachem to nie tylko same przyjemności, ale również masa obowiązków, często też niespodziewanych wyzwań. Przede wszystkim zaś to niemająca końca odpowiedzialność za pupila, jego stan zdrowia, samopoczucie i ogólną kondycję.

Tak wiele zależy od naszych decyzji i działań, które podejmiemy świadomie i rozważnie. Tak wiele daje psu nasza sumienność w przestrzeganiu podstawowych zasad i regularność czynności profilaktycznych, pielęgnacyjnych i higienicznych. Tak wiele dobrego wynika z czujnej obserwacji, głębokiej uważności i umiejętnego reagowania na rzeczywiste potrzeby zwierzęcia. Codzienna opieka nad psem to pasmo sumiennie wypełnianych obowiązków, podyktowanych i uzupełnionych właściwymi wyborami, mającymi na celu zapewnienie pupilowi dostatecznej higieny i pielęgnacji każdego dnia.

Pielęgnacja i higiena psa – akcesoria zapewniające czystość na co dzień

Prawidłowa higiena to, obok zdrowego i biologicznie odpowiadającego potrzebom psów żywienia, jeden z najważniejszych aspektów zapewnienia psom należnego im dobrostanu. Jednak, aby zadbać o nią właściwie i zgodnie z rzeczywistymi potrzebami czworonoga należy odpowiednio się do tego przygotować. Istnieje cała lista środków i preparatów do pielęgnacji i higieny psa, a także niezbędnych mu akcesoriów i gadżetów do użytku codziennego, pozwalających na regularność najważniejszych zabiegów i profilaktykę zdrowia psa, u której podstaw leży prawidłowa higiena oczu, uszu, jamy ustnej i zębów, łap, a także narządów służących zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. Należą do nich krople i spraye do mycia i pielęgnacji, proszki i sypkie szampony, pasty, szczotki i szczoteczki, kremy i balsamy oraz cała gama podręcznych narzędzi, jak szczypce i haczyki do usuwania pasożytów, trymery, grzebienie, a nawet tak podstawowe akcesoria, jak maty higieniczne czy wilgotne chusteczki hipoalergiczne.

Najlepsze akcesoria higieniczne w trosce o zdrowie psa w każdym wieku

Przygotowanie zabiegów higienicznych wymaga w pierwszej kolejności wyboru odpowiednich akcesoriów i najlepszych, dostępnych dla psów środków pielęgnacyjnych oraz akcesoriów dedykowanych określonym rytuałom. Niezależnie od tego, czy skupiamy się na myciu i czyszczeniu oczu, uszu, jamy ustnej i dbaniu o okrywę włosową psa, zawsze musimy używać w tym celu odpowiednich preparatów – zdrowych, możliwie najbardziej naturalnych, stworzonych specjalnie dla psów, a dzięki temu maksymalnie bezpiecznych. W co zatem warto wyposażyć domową kosmetyczkę i apteczkę dla psa? Jakie dobre produkty higieniczne dla psa warto mieć w zanadrzu?

Dbanie o psa, w szczególności bardziej wrażliwego i wymagającego ze względu na wiek czy osobnicze przypadłości, to nie tylko podawanie mu odpowiedniej diety czy wybór idealnego legowiska. To również zapewnienie mu aktywności fizycznej, bodźców wzbogacających codzienność w domowym zaciszu, całej gamy zabaw angażujących intelektualnie oraz bliskości, miłości i zrozumienia, przejawiającego się troską o czworonoga, w tym też o jego codzienną higienę. Jest ona szczególnie ważna nie tylko z uwagi na zdrowie psa, ale i nasze własne, bowiem bliska relacja z zadbanym psem równa się bezpieczeństwu.

Akcesoria higieniczne dla psa po chorobie

Większość psów nie wymaga skomplikowanych i nie wiadomo jak częstych zabiegów, jednak w przypadku psów starszych, schorowanych, rekonwalescentów lub po prostu czworonogów z problemami, dbałość o higienę i prawidłową pielęgnację zyskuje rangę priorytetu. To gwarancja utrzymania zdrowia na pewnym stabilnym poziomie, zapewnienia psu lepszego samopoczucia i komfortu na co dzień, w walce ze specyficznymi zmianami ściśle powiązanymi z wiekiem lub stanem fizjologicznym.

Wsparcie starszego lub schorowanego psa, zrozumienie jego codziennych problemów to nasz obowiązek, dlatego w domowej apteczce czworonoga powinniśmy mieć zawsze najlepsze akcesoria higieniczne dla psa, pozwalające zwierzęciu godnie funkcjonować nawet wtedy, gdy wiek lub stan zdrowia teoretycznie mu na to nie pozwala. Należą do nich między innymi maty higieniczne, pieluchy jedno i wielorazowego użytku, szybkoschnące ręczniki dla czworonogów, wymienne pokrowce higieniczne na legowiska, spraye niwelujące nieprzyjemne zapachy, a także specjalistyczne majtki ochronne dla suczek. A i to nie wszystko, co warto mieć pod ręką.

Akcesoria do higieny i pielęgnacji psa w podręcznej saszetce

Niezbędne akcesoria kosmetyczne oraz do zapewnienia psu najwyższego komfortu i higieny można podzielić na te, potrzebne w domu i te, które zawsze, niezależnie od czasu i miejsca warto mieć w zanadrzu. Jeśli pies jest zwierzęciem wychodzącym, często przebywającym na dworze, szczególną troską należy objąć jego łapy, oczy i uszy, najbardziej narażone na niekorzystny wpływ zmiennych czynników zewnętrznych, a także osadzający się kurz i brud.

Częstotliwość i rodzaj zabiegów należy zawsze dopasować do indywidualnych cech i wymagań czworonoga. Niektóre z nich są jednak niezależne od czynników osobniczych i regularność ich należy zapewnić każdemu psu, bez wyjątku. Tak jest przykładowo w kwestii utrzymania w czystości zębów i dziąseł pupila, a także profilaktyki zdrowia oczu i uszu oraz dbałości o kondycję skóry i sierści, stanowiącej pierwszą i najważniejszą barierę dla negatywnego wpływu czynników zewnętrznych.

Dobre akcesoria do higieny dla psa zawsze pod ręką

Niezależnie od tego, czy bawimy się z psem na podwórku, jesteśmy akurat na zorganizowanym szkoleniu czy treningu posłuszeństwa, bawimy się frisbee na leśnej polanie czy też spacerujemy parkową aleją, musimy mieć pod ręką saszetkę z podstawowymi preparatami i akcesoriami higienicznymi – haczykiem do bezpiecznego usunięcia kleszcza, solą fizjologiczną do oczu, mini-sprayem do dezynfekcji, bandażem elastycznym, kosmetykiem tamującym krwawienie oraz cążkami do awaryjnego obcięcia pękniętego pazura. Dla psów długowłosych warto zadbać o podręczny grzebień, a tych szczególnie lubiących wodne aktywności – składany w mikro kostkę, wysoce chłonny ręcznik.

Akcesoria te z pewnością nie raz nam się przydadzą, a jeśli nie – to nawet lepiej. Przynajmniej będziemy mieli pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani na wszelkie ewentualności i niespodzianki, które mogą, choć wcale przecież nie muszą przydarzyć się naszemu psu. Mimo wszystko, przezorności nigdy za wiele.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4722 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-24
Szybko,sprawnie, bardzo dobra komunikacja z klientem.
2024-06-20
Super!
pixel