Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prosta nauka czystości

2017-12-11
Prosta nauka czystościNajlepiej w trakcie nauki czystości zaufać zwierzakowi i wspierać jego dobre zachowania, a nie piętnować negatywne, zwłaszcza że często po prostu dajemy upust swoim emocjom, gdy moglibyśmy zupełnie spokojnie i skutecznie nauczyć zwierzaka czystości. Zobaczmy zatem, jak tego dokonać i o co warto zadbać.

Czystość w domu

Zanim szczenię nauczy się załatwiania na dworze, czeka nas etap, na którym większość potrzeb – zwłaszcza pod naszą nieobecność – będzie załatwianych jednak w domu. W takiej sytuacji podstawą jest zapewnienie szczenięciu miejsca, w którym będzie mogło te potrzeby załatwić. Teoretycznie stoi to w sprzeczności z załatwianiem na dworze, a jednak warto podejść do sprawy praktycznie; szczenięta są zbyt małe, aby wytrzymać ze swoimi potrzebami kilka godzin, gdy nie ma nas w domu. Z tego powodu świetnie sprawdzą się podkłady dla psów, na które nasz czworonogów będzie mógł się załatwić bez stresu, a jednocześnie z komfortem sprzątania z naszej strony. Jeśli szczenię niszczy matę, jak to często się zdarza, dobrym wyborem będzie podkład samoprzylepny, którego po prostu nie będzie w stanie chwycić w zęby. Na wszelki wypadek warto jednak usunąć dywany z podłogi.

Kuweta – brać czy nie?

Wokół tego, czy dla psa należy przygotować kuwetę, narosło wiele wątpliwości. Według niektórych osób kuweta będzie zachęcała psa do załatwiania w domu, a do tego nie dążymy. Z drugiej strony zwłaszcza psy małych ras mogą mieć problem z utrzymaniem potrzeb nawet w starszym wieku. Zdarza się też, że niektóre czworonogi z powodów zdrowotnych miewają problemy z załatwianiem i wtedy kuweta dla psa może być wygodnym rozwiązaniem. Zawsze jednak jej użycie warto dobrze przemyśleć. W przypadku większości szczeniąt sprawdzi się jedynie jako ramka przytrzymująca podkłady w miejscu, bez ich przesuwania. Ciekawym pomysłem na nauczenie psa załatwiania na dworze może być natomiast… kuweta z trawą!

Różne specyfiki

Na rynku zoologicznym znajdziemy cały szereg preparatów, które mają pomagać w nauczeniu czworonoga załatwiania w danym miejscu. Zazwyczaj są to preparaty do nauki czystości w sprayu, które możemy np. zastosować na podkład, jeśli szczenię nie do końca wie, co z nim właściwie zrobić. Z drugiej strony stoją preparaty odstraszające, przydatne zwłaszcza w przypadku czworonogów, które już z jakiegoś względu nauczyły się załatwiania w jednym miejscu, co nam się zdecydowanie nie podoba. Warto oba te preparaty stosować jednocześnie, zwłaszcza gdy wykształciły się już nawyki zostawiania niespodzianek w domu.

A może zestaw?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealne produkty do nauki czystości, a jednocześnie ceny wszystkich pojedynczych preparatów i pomocy są zbyt wysokie? Dobrym wyborem będą zestawy do nauki czystości. Zazwyczaj w ich skład wchodzą podkłady oraz spraye zachęcające psa do załatwiania w konkretnym miejscu, można jednak znaleźć też bardziej rozbudowane wersje. W nich będą m.in. kuwety do przytrzymywania podkładów. Warto tylko pamiętać, że im większe szczenię, tym większa powinna być średnica podkładu – nie z uwagi na chłonność, a fizyczne umożliwienie szczeniakowi trafienia w matę.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4687 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Ekspresowa wysyłka, wszystko świetnie jak zwykle
2024-04-03
pełen profesjonalizm
pixel