Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Repelenty, czyli skuteczne odstraszanie psów

2016-07-12
Repelenty, czyli skuteczne odstraszanie psów
Nawet największy miłośnik psów co jakiś czas pragnie, aby jego czworonóg trzymał się z daleka od konkretnych miejsc, zarówno jeśli chodzi o znaczenie terenu, jak i obgryzanie przedmiotów. W walce z takimi szkodliwymi nawykami dobrze jest stosować wsparcie w postaci preparatów odstraszających.

Znaczenie przedmiotów moczem jest szczególnie uciążliwe w przypadku niekastrowanych samców, które mają do swojej dyspozycji podwórko. Z kolei obgryzanie to domena zarówno szczeniąt, jak i psów, które mają zbyt mało ruchu i rozrywek w ciągu dnia. W obu przypadkach zastosowanie odpowiednich repelentów pozwala zminimalizować problem.

Przeznaczenie i formy repelentów


Repelenty są substancjami, które działają odstraszająco na psa. Zazwyczaj działanie to opiera się albo na smaku, albo na zapachu preparatu ? zależnie od tego, w jakim celu ma być stosowany. Repelenty zniechęcające psa do gryzienia przyjmują obie formy, czyli mogą być niesamowicie gorzkie w smaku albo po prostu nieprzyjemnie dla psa pachnieć. Z kolei preparaty odstraszające od znaczenia terenu poprzez sikanie bywają raczej zapachowe.

Prócz przeznaczenia i sposobu działania, repelenty różnią się również między sobą, jeśli chodzi o formę aplikacji. Substancje odstraszające zazwyczaj spotyka się w postaci wygodnego do stosowania sprayu, który można rozpylić na danej powierzchni; takie preparaty stosuje się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Z kolei repelenty w formie proszku czy granulek są przeznaczone do stosowania na zewnątrz, zwłaszcza w obrębie rabatek czy trawnika i w okolicach drzew.

Jak często stosować?

Każdy preparat należy stosować tak często, jak sugeruje na opakowaniu producent. Zauważyć można, że repelenty w proszku i granulkach dłużej utrzymują swoje właściwości, zwłaszcza przy ładnej, słonecznej pogodzie bez opadów. Z kolei preparaty w formie sprayu często należy stosować do kilku godzin albo po zniknięciu charakterystycznego zapachu. Oczywiście, substancje odstraszające służą oduczeniu psa konkretnych zachowań, dlatego należy przerwać ich stosowanie, gdy pies nie będzie zainteresowany obgryzaniem czy zanieczyszczaniem konkretnego miejsca.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4722 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-24
Szybko,sprawnie, bardzo dobra komunikacja z klientem.
2024-07-16
Dziękuję
pixel