Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Savoir-vivre podczas wakacji z psem

2017-08-16
Savoir-vivre podczas wakacji z psemOdpowiednie zachowanie psa jest w pełni zależne od opiekującego się nim człowieka. Sprawdźmy zatem, o co zadbać, aby pozostawić po sobie przede wszystkim dobre wrażenie.

Poznaj przepisy – i je stosuj

Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy na urlopie czy w podróży do niego – nie jesteśmy u siebie. To sprawia, że musimy stosować się do rozmaitych przepisów oraz zasad panujących w danej przestrzeni. Warto je poznać, zanim zdecydujemy się na podróż danym środkiem lokomocji czy zarezerwujemy miejsce noclegowe w hotelu czy agroturystyce. Co warto wiedzieć? Przede wszystkim, czy pies ma możliwość swobodnego poruszania się po danym obszarze, jak musi być zabezpieczony oraz jakie dokumenty musimy dla niego posiadać. W tym zakresie dobrze jest mieć na uwadze, że podczas wyjazdu do parków, lasów czy innych terenów tego rodzaju musimy mieć psa na uwięzi, podobnie jak i na podwórku, jeśli tego wymaga osoba zarządzająca daną nieruchomością. Istotne jest nie tylko przestrzeganie przepisów, ale i wybór miejsca, w którym przepisy nas nie irytują i pozwalają na swobodny, wygodny odpoczynek.

Szanuj ludzi wokół

Wyjeżdżając na wakacje spotykamy zazwyczaj ludzi, którzy również przybyli, planując swój odpoczynek. Z tego powodu dobrze jest zadbać, aby nasz pies nie stanowił dla nich żadnego zagrożenia, ale również nie uprzykrzał im czasu. Niedopuszczalne jest, aby pies np. podbiegał do obcych ludzi bez ich zgody czy zabierał ich rzeczy – zarówno zabawki dziecięce jak piłka, jak i jedzenie rozłożone podczas pikniku. Podbieganie to jednak nie jedyna sprawa – istotne jest również zachowanie ciszy. Nasz pies nie powinien szczekać, zamknięty w pokoju podczas naszej nieobecności czy po prostu wyczulony na rozmaite ruchy na przestrzeni wspólnej, zwłaszcza nocą. To może nie tylko sprawić, że nasi tymczasowi sąsiedzi nie wypoczną, ale również mogą czuć się niekomfortowo, jeżeli obawiają się czworonogów.

Zadbaj o czystość

W miejscu, gdzie nocujemy, na pewno istnieją konkretne przepisy porządkowe. Z tego powodu absolutną podstawą jest sprzątanie po psie, a najlepiej zadbanie o to, aby nie załatwiał się na podwórku. Chodzi tutaj zarówno o oddawanie moczu na ozdobne grządki czy drzewa, jak również grubsze potrzeby załatwiane tam, gdzie bawią się dzieci czy boso chodzą inni goście. Warto też zastanowić się nad tym, jak nasz pies znosi nowe, obce dla siebie warunki. Jeśli kiepsko – musimy albo zaplanować czas tak, aby spędzał go on z nami ciągle, albo zainwestować w naukę pozostawiania w klatce kennelowej. To zapobiegnie zniszczeniom w wynajmowanym pokoju, nam oszczędzi pokrywania kosztów napraw, zaś w pamięci naszych gospodarzy pozostawi pozytywne wrażenie.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4707 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
zadowolona
2024-04-24
POLECAM
pixel