Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sprzątanie kup po swoim psie na spacerze

2016-04-26
Sprzątanie kup po swoim psie na spacerze
Posiadanie psa niesie za sobą nie tylko korzyści i prawa, ale również i obowiązki ? nie zawsze najprzyjemniejsze. Jednym z nich jest konieczność sprzątania odchodów, które pozostawił w miejscach publicznych nasz pies. Co zrobić, aby zbieranie psich odchodów nie było aż tak nieprzyjemne i skomplikowane? Przez wiele lat przywykliśmy do niesprzątania po psach, choć wielu osobom to przeszkadzało. Dziś, gdy zmienia się świadomość posiadania czworonogów, a właściciele stają się bardziej odpowiedzialni za swoje psy, prawo idzie w parze z edukacją, nakazując uprzątnięcie odchodów za każdym razem, gdy pies się załatwi. To szansa na utrzymanie większej czystości, zwłaszcza w gęsto zaludnionych miastach.

Kary za niesprzątanie po psie

Każda gmina samodzielnie określa wysokość kary za niesprzątanie po psie. W większości miejsc jest to kwota kilkudziesięciu złotych, aczkolwiek nawet sami psiarze w większych miastach postulują o zwiększenie stawki mandatu do kilkuset złotych. W skrajnych przypadkach, gdy gmina nie ma określonej wysokości kary dla niesprzątających właścicieli, trzeba liczyć się z mandatem do kilkuset złotych, zwłaszcza jeśli pies często załatwia się w jednym miejscu należącym np. do małej wspólnoty mieszkaniowej. I choć są to stawki podobne jak w innych krajach ? np. w Szwajcarii taki mandat może wynosić ok. 40 euro ? to jednak nadal wielu psiarzy uważa sprzątanie po psie za niehigieniczne albo trudne do wykonania. Tymczasem łatwo można to zmienić ? wystarczy dobrze wybrać sprzęt do sprzątania.

Woreczki, zbieracze, pojemniki?

Na rynku zoologicznym wybór akcesoriów do sprzątania po czworonogu jest ogromny. Oczywiście podstawę stanowią woreczki: wybierać można ekologiczne, papierowe, ale także biodegradowalne, wykonane np. ze skrobi kukurydzianej. Najtańsze woreczki foliowe doskonale sprawdzą się z wszelkimi pojemnikami na nie ? zarówno tymi plastikowymi, jak i materiałowymi. Dla bardziej wrażliwych na zapachy osób doskonale sprawdzą się woreczki zapachowe.
Pojemnik to druga rzecz, którą bezwzględnie warto posiadać ze sobą na spacerze z psem, aby woreczki zawsze mieć pod ręką. Wybierać można specjalne pojemniki stworzone jako uzupełnienie zestawu dla smyczy automatycznych, albo proste, plastikowe bądź materiałowe podajniki na woreczki do przyczepienia do smyczy, paska czy plecaka.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie sprzątać odchodów rękami poprzez woreczek dobrze sprawdzają się specjalne zbieracze w formie łapek. Mają one niewielkie wymiary i gwarantują bardziej higieniczne zbieranie odchodów, jednakże wymagają odpowiednich, kompatybilnych dla danego zestawu woreczków.

Sprzątanie odchodów po swoim psie na spacerze

Sprzątanie psich odchodów jest szansą na utrzymanie w miastach czystości i zapewnienie sobie oraz sąsiadom przyjemniejszego otoczenia, bez nieładnie pachnących niespodzianek na trawnikach. Dobór odpowiedniego oprzyrządowania pozwala na uczynienie sprzątania bardziej higienicznym ? a co za tym idzie, chroni przed mandatem.
Zobacz, w jakie akcesoria do sprzątania po psie możesz zaopatrzyć się w naszym sklepie.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4723 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
POLECAM
2024-06-20
Super!
pixel