Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Środki na stres dla kota – wspieraj pupila w trudnych chwilach

2021-08-26

Stres towarzyszy Twojemu kotu każdego dnia – to pewne, dlatego umiejętne wsparcie kota w walce ze stresem jest jednym z najważniejszych wyzwań w opiece nad czworonogiem. Dowiedz się, jak pomóc pupilowi ukoić nerwy i lęk oraz odzyskać równowagę, wykorzystując bezpieczne środki na stres dla kota, dostępne w sklepach.

 

Prowadzone intensywnie badania nad naturą i zachowaniem kotów należą do jednych z ciekawszych i trudniejszych zagadnień naukowych dotyczących współczesnych, zwierzęcych towarzyszy człowieka. Choć pracuje przy nich wielu światowej sławy specjalistów, związanych od zawsze ze światem zwierząt i jego tajemnicami, wiele kwestii wciąż pozostanie nieodkrytych, niepoznanych i w dużej mierze niewyjaśnionych. Koty to jedne z najciekawszych i najbardziej skrytych istot, żyjących u boku człowieka, dlatego analiza ich zachowań, tych naturalnych, wynikających z silnie zakorzenionych instynktów, jak i tych nabytych pod wieloma względami nastręcza niemałych trudności. Jedną z kwestii, która cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno badaczy, jak i opiekunów kotów niewychodzących, a więc przez większość życia funkcjonujących w zamknięciu, jest występowanie u zwierząt reakcji stresowych, ich przyczyn, towarzyszących im objawów oraz efektów, w szczególności tych negatywnie oddziałujących na zdrowie psychofizyczne im towarzyszących.

Stresująca codzienność – jak pomóc kotu odzyskać spokój?

Okazuje się, że większość kotów niewychodzących, zamieszkujących w generujących nieustannie nowe bodźce aglomeracjach miejskich, narażonych jest na nieustanny stres. Jak zatem pomóc kotu żyć normalnie? Co możemy zrobić, by nasz doświadczających niechcianych bodźców niemalże każdego dnia pupil miał szansę zaznać spokoju i komfortu chociażby we własnym domu? Oto kilka sprawdzonych sposobów na stres u kota, które warto znać i wykorzystywać w skrajnych sytuacjach, gdy pupil potrzebuje naszego wsparcia. Aby jednak okazały się one naprawdę skuteczne, musimy zacząć od czegoś zupełnie innego niż wyposażenie domowej apteczki dla kota, a mianowicie od zrozumienia czym jest stres u kota, jak go przeżywa i skąd właściwie się bierze.

W przypadku krótko- jak i długotrwałych reakcji stresowych kluczem do walki z negatywnymi zmianami w organizmie zwierzęcia jest znalezienie i ograniczenie lub całkowita eliminacja przyczyny stresu. Dobre środki uspokajające, choć nie pomogą w zlikwidowaniu źródła lęku i dyskomfortu u kota, pozwolą Twojemu pupilowi łagodniej przejść jego objawy i szybciej odzyskać niezbędną mu równowagę. To wsparcie, z którego naprawdę warto korzystać.

Krople uspokajające dla kota – opinie specjalistów potwierdzają ich skuteczność

Choć stres to nic innego, jak naturalna reakcja obronna organizmu i stały, nieodłączny element codzienności, tak naszej, jak i naszych zwierząt, dla nich jest on szczególnie dotkliwy i niebezpieczny, przede wszystkim dlatego, że same nie są w stanie sobie z nim skutecznie poradzić. Najlepszą bronią w walce ze stresem u pupila nie są więc preparaty, jaki cudowne by nie były, ale my – opiekunowie i nasze decyzje, podejmowane w sytuacjach kryzysowych. Oczywiście dobre środki na stres dla kota do nasz tajny arsenał, który warto stosować, ponieważ po to został stworzony, by wspierać zlęknione zwierzęta w okresie zachwiania równowagi psychofizycznej i emocjonalnej. Wśród najbezpieczniejszych środków na stres dla kota znajdują się naturalne krople ze specjalnie dobranymi olejkami, działające uspokajająco, relaksująco i kojąco na nerwy, bez niepożądanego efektu otumanienia, który tylko pogłębiłby nerwową reakcję zwierzęcia. Odpowiednio wcześnie użyte, a więc w początkowej – alarmowej fazie rozwoju stresu w organizmie pupila, są w stanie skutecznie złagodzić reakcję organizmu, chroniąc go przed dalszymi, negatywnymi zmianami w nim zachodzącymi.

Nie myślimy o tym na co dzień, ale stres u kota, ten pojawiający się nagle, gwałtowny i często nawracający, a także ten długotrwały, nazywany inaczej przewlekłym może prowadzić do wykształcenia się reakcji obronnych w formie agresji i autoagresji, a także może przyczynić się do rozwoju depresji i pogłębiających się sukcesywnie chorób psychosomatycznych. To wielki wróg naszego pupila, dlatego walka z nim musi być skuteczna na każdym etapie. Krople na stres dla kota dostępne w dobrych sklepach zoologicznych mają potwierdzoną skuteczność i zapewniają zwierzęciu bezpieczeństwo, przez cały okres stosowania. Większość z nich zawiera zioła i ekstrakty z roślin wykazujących udowodnione działanie uspokajające i kojące nerwy. Co więcej, te dostępne w ofercie najlepszych marek działają naprawdę długo, dzięki czemu sprawdzą się w sytuacjach, wymagających długotrwałego wsparcia, np. podczas podróży zwierzęcia.

Tabletki na uspokojenie dla kota na podróż

Rynek pełen jest środków na uspokojenie i stres dla kota, można więc przebierać i wybierać spośród najróżniejszych preparatów, dostępnych zarówno w kroplach, w formie aromatyzerów do rozpylania feromonów, w sprayu, obrożach, przysmakach, a także tabletkach. Wiele z nich właściwości prozdrowotne czerpie z naturalnych substancji, co skłania do wyboru właśnie tych środków. Czy są one jednak skuteczne? Jak działają tabletki na stres dla kota? Czy rzeczywiście mogą pomóc zwierzęciu uporać się ze stresem? Wielu opiekunów zastanawia się dwa razy zanim sięgnie po środki na stres w formie tabletek, kojarząc je z inwazyjnymi lekami, które najczęściej podawane są zwierzętom właśnie w ten sposób. Bojąc się konsekwencji, większość częściej decyduje się na inne preparaty, choć w praktyce nie ma się czego obawiać.

Tabletki na uspokojenie dla kota to środki dobrze przebadane i stworzone w taki sposób, by nie szkodziły, a jedynie umiejętnie wspierały naturalne funkcje obronne organizmu czworonoga, jednocześnie przywracając mu niezbędną równowagę. Podane dostatecznie wcześnie są w stanie opanować negatywne reakcje i złagodzić efekt stresu na tyle, że kot spokojnie przeczeka negatywnie oddziałującą na niego sytuację i towarzyszące jej bodźce. Zawsze warto jednak, przed podaniem nawet najlepszych tabletek skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby ocenił synergię działania środków z podawanymi już lekami czy suplementami.

Tabletki na sen dla kota – dobre rozwiązanie czy nadmierna ingerencja?

Dzięki najróżniejszym dostępnym nam powszechnie kanałom dystrybucji środków na stres i kojących nerwy u czworonożnych pupili, bez trudu można dotrzeć również do nieco bardziej kontrowersyjnych preparatów, takich jak np. tabletki na sen dla kota. W sytuacji gwałtownego pogorszenia stanu czworonoga, silnego lęku i dotkliwie przejawiającego się stresu, np. w czasie podróży lub przeprowadzki mogą one stanowić pomoc doraźną – a więc chronić spanikowane zwierzę np. przez nim samym i występującymi niekiedy formami autoagresji. Czy to jednak na pewno dobre rozwiązanie? Czy tabletki na sen dla kota nie stanowią przypadkiem nadmiernej ingerencji w funkcjonowanie organizmu pupila, notabene przecież całkiem naturalne?

Wśród narastających w sieci mitów i błędnych przekonań o tym co dobre, a co nie dla naszych zwierząt ciężko znaleźć rzetelne informacje na temat dostępnych powszechnie produktów. Jeśli jednak coś wzbudza nasze wątpliwości lub budzi kontrowersje, najlepiej skorzystać z rady zaufanego specjalisty, w tym przypadku lekarza weterynarii z doświadczeniem w leczeniu reakcji stresowych u kota. Może bowiem okazać się, że w skrajnie niebezpiecznej sytuacji, gdy kot naprawdę reaguje tak, że sam dla siebie stanowi zagrożenie, podanie mu specjalistycznych środków na sen na czas podróży lub przeprowadzki jest jedynym, sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem. Ważne jednak, by taką decyzję podjął ktoś, kto doskonale zna naszego kota i wie, co w danym momencie będzie dla niego odpowiednią formą terapii silnego stresu. Z nim bowiem naprawę nie ma żartów.

Leki antydepresyjne dla kota

Widząc negatywne zmiany w zachowaniu kota, ewidentnie wskazujące na występowanie reakcji stresowej trzeba mieć się na baczności. Koty bowiem są niezwykle wrażliwe i niewiele trzeba, by z lęku i dyskomfortu zrodził się poważny problem, skutkujący rozwojem chorób psychosomatycznych. Kot chorujący na depresję – brzmi niewiarygodnie? A jednak, zaburzenia psychiczne w wyniku długotrwałego stresu to coś, można by rzec, normalnego, a przynajmniej coraz częściej spotykanego, szczególnie u zwierząt niewychodzących. Zaczyna się niepozornie, od apatii, zaburzeń czynności układu pokarmowego, problemów skórnych, niechęci do interakcji z opiekunem. Kot staje się wycofany, odsuwa się, chora, nie je, nie pije, przestaje dbać o higienę, wydaje się być chory. Z czasem dochodzą do tego problemy ze snem, agresja i autoagresja, zaburzenia defekacji oraz zachowania lękowe. Depresję u kota równie trudno zdiagnozować, co wyleczyć. Wybór metody, w tym decyzję o podaniu leków antydepresyjnych kotu podejmuje zawsze lekarz weterynarii, po uprzednim przeprowadzeniu szeregu zaawansowanych badań. Tych, ani żadnych innych specjalistycznych środków, wykazujących silne działanie terapeutyczne nie wolno podawać na własną rękę, bowiem niewłaściwie stosowane mogą stanowić realne zagrożenie. A nie taki przecież jest cel naszego działania.

W przypadku kotów naprawdę bezpieczniej i zdrowiej jest skutecznie chronić je przed przyczynami stresu, bowiem leczenie silnych zaburzeń, będących ich bezpośrednim lub pośrednim skutkiem jest nie lada wyzwaniem. Stres u kota wymaga więc działań profilaktycznych – zapobiegania wystąpieniu źródeł problemu, a jeśli już wystąpią, wówczas liczy się skuteczne działanie. Warto więc wyposażyć domową apteczkę w takie środki zaradcze, jak krople, spraye z naturalnymi feromonami, obroże antystresowe, ogólnie dobre preparaty nieinwazyjne, bezpieczne, mające jeden ściśle określony cel – ochronę kociego zdrowia, zarówno w kontekście ciała, jak i psychiki zwierzęcia.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4702 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Rewelacja
2024-04-12
Jestem bardzo zadowolona z obsługi.
pixel