Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Transport psa i kota - wszystko co musisz wiedzieć

2016-06-23
Transport psa i kota - wszystko co musisz wiedzieć
Podróżując z psem czy kotem musimy być świadomi, że bezpieczeństwo zwierzaka i innych pasażerów jest niezwykle ważne. To zmusza nas do dobrania odpowiednich akcesoriów podróżniczych, które zagwarantują to bezpieczeństwo w połączeniu z komfortem i wygodą jazdy. Podróżowanie z psem i kotem może być wygodne i komfortowe, jeśli dobierzemy od tego celu właściwe akcesoria. Ważne jest, aby ich funkcję praktyczną przedkładać ponad kwestie estetyczne, choć obecnie szeroki wybór akcesoriów transportowych daje wiele możliwości nawet wymagającym właścicielom. Sprawdźmy, jak powinien podróżować pies i kot. 

Przepisy dotyczące transportu zwierząt

Warto mieć na uwadze, że w Polsce nie istnieją w kodeksie ruchu drogowego żadne konkretne zapisy dotyczące tego, jak należy przewozić psa czy kota. Istotne jest tylko, że musi on być transportowany tak, aby nie przeszkadzać kierowcy podczas jazdy i nie powodować zagrożenia bezpieczeństwa. W praktyce przekłada się to na konieczność unieruchomienia zwierzęcia; przewożenie psa czy kota luzem może skończyć się tragicznie, o czym świadczą wypadki, które zdarzają się co jakiś czas właśnie dlatego, że kot czy pies poruszały się po samochodzie. Inaczej sprawa ma się w przypadku transportu lotniczego. Każde linie lotnicze posiadają własne przepisy dotyczące przewozu zwierząt, zazwyczaj jednak konieczne jest przewożenie ich w luku bagażowym, w spełniającym normy transporterze. Niekiedy linie lotnicze zezwalają również na przelot niewielkiego zwierzęcia do 5 kg w kabinie pasażerskiej, należy wówczas jednak spełnić dodatkowe kryteria.
Zobacz transportery dla psów i transportery dla kotów w naszym sklepie.

Jak przewozić psa i kota?

Samolotowy transport psów i kotów nie pozostawia złudzeń: musimy zaopatrzyć się w specjalny, spełniający normy lotnicze transporter. Warto zwierzę wcześniej do niego przyzwyczaić, a wewnątrz umieścić podkład, miski oraz wszystko, co będzie kotu lub psu niezbędne, a czego nie zabrania przewoźnik. W przypadku jazdy samochodami dla małych psów i kotów warto wybrać wygodny transporter, który przypniemy pasami do siedzenia. Jeśli zwierzę jest większe, ale podróżujemy z małą częstotliwością, to dobrym wyborem jest mata na siedzenie w połączeniu ze specjalnymi szelkami oraz końcówką do zapięcia pasa. Czasem takie maty występują w formie niewielkich koszyczków bez pokrywy, z miejscem na zapięcie psa czy kota; to rozwiązanie przewidziane dla niewielkich zwierząt. Przy częstych podróżach z dużym psem oraz sporej wielkości bagażnika, możemy na stałe zamontować specjalną, ergonomiczną klatkę, bardzo bezpieczną dla otoczenia i wygodną dla psa.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4684 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
SUPER
2024-03-19
szybko, sprawnie jak zwykle :)
pixel