Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawa z psem w wodzie, pomysły i bezpieczeństwo

2016-07-29
Zabawa z psem w wodzie, pomysły i bezpieczeństwo
W czasie lata szkoda byłoby nie skorzystać z zalet, które daje wypoczynek nad wodą. Jeśli przepisy na to pozwalają, warto zabrać ze sobą czworonoga, dla którego pływanie może okazać się bardzo zdrowe. Aby jednak zabawę uatrakcyjnić, potrzebujemy odpowiednich zabawek dla psa.

Gdy wybierzemy już idealne miejsce do wodnych zabaw z psem, czy to na brzegu niewielkiej rzeczki, przy jeziorze, stawie albo nad brzegiem morza, musimy zaopatrzyć się w zabawki, których nie stracimy przy pierwszym rzucie. Warto bowiem wiedzieć, że zabawy psa w wodzie są jednymi z najkorzystniej wpływających na psie zdrowie i kondycję fizyczną.

Zalety pływania

Podobnie jak i u ludzi, pływanie jest jedną z tych aktywności, które idealnie wspierają mięśnie, jednocześnie wykluczając ryzyko pojawienia się mikrourazów w ich obrębie. Szczególnie pływanie polecane jest na wzmocnienie mięśni grzbietu oraz mięśni przy obręczy biodrowej oraz piersiowej; z tego też powodu stosuje się je jako element terapii m.in. u psów ze stwierdzoną dysplazją. Dzięki pływaniu psie mięśnie i więzadła stale się rozwijają, a nie są narażone na tak duże przeciążenia jak np. w trakcie biegania. To również świetna forma terapii dla psów z zaburzeniami ruchu np. po zabiegach ortopedycznych czy wypadkach.

Rasy pływackie

Warto wiedzieć, że niektóre rasy psów są naturalnie przystosowane do pływania lepiej niż inne. Dotyczy to przede wszystkim grupy psów ?dowodnych?, czyli ras, które zostały stworzone do pracy w wodzie. Zaliczyć tutaj można choćby bardzo popularnego labradora, który jest psem przeznaczonym do aportowania postrzałków z wody czy wielkiego nowofundlanda, pełniącego często funkcję ratownika wodnego. U tych psów zauważa się nieco większy przyrost błony między palcami łap, co ułatwia im poruszanie się w wodzie.

Zabawki do wodnych zabaw

Do zabaw wodnych najlepiej wybrać zabawki specjalnie w tym celu stworzone. Wyróżnia je to, że pływają po powierzchni wody, a nie toną. Wybrać tutaj można np. specjalne, miękkie zabawki, idealne do aportowania z wody w formie ćwiczenia przed zawodami. Dla psów lubiących piłki idealnym wyborem będą te lekkie, w jaskrawych kolorach ? łatwo je zauważyć, a dodatkowo psu łatwiej jest je aportować. Połączone ze specjalną wyrzutnią zapewnić przyjemną zabawę. Ciekawym wyborem mogą być też specjalne koła zwane ringami ? można nimi zachęcić psa do wejścia do wody, a potem się przeciągać czy holować psa, który wypłynie za daleko.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4714 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nie mam czasu
2024-05-12
Jak zwykle ok.
pixel