Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zalety żwirków drewnianych

2017-05-11
Zalety żwirków drewnianychW istocie każdy właściciel psa czy np. chomika albo szczura regularnie dba o zawartość kuwety, sprzątając odchody, a wraz z nimi wyrzucając żwirek. Wybierając ten produkt kierujemy się różnymi aspektami, poczynając od  naszego komfortu, przez największą dostępność produktów, aż po ich cenę. Niewiele osób jednak wie, że wszystkie te zalety posiadają… żwirki drewniane.

Czy drewniane jest ekologiczne?

Zdawać by się mogło, że coś, co robione jest z drewna, niekoniecznie pozytywnie wpływa na ochronę środowiska. Z tego powodu nie wystarczy, że wybierzemy sam żwirek drewniany – powinien on pochodzić jeszcze dodatkowo od sprawdzonego producenta. Przykładowo, żwirek Cat’s Best w całości produkowany jest z drzew specjalnie do tego celu sadzonych. Dlaczego to dobrze? Z kilku powodów. Przede wszystkim oszczędzane są naturalne zasoby ziemi – lasy utrzymywane są w takich samych proporcjach jak dotychczas. Co więcej, surowiec pochodzący z gospodarstw leśnych jest również wolny od chorób i pasożytów, dzięki czemu żwirek jest nie tylko bezpieczniejszy dla naszych zwierząt, ale również i dla środowiska, do którego wraca. Ostatecznie wykorzystuje się przy produkcji głównie gatunki szybko rosnące i popularne, np. jodły, dzięki czemu zapotrzebowanie jest zaspokajane z hodowli tych właśnie drzew.

Usuwanie bez śmiecenia

Bardzo istotnym aspektem jest również sposób usuwania żwirków. Do dyspozycji w przypadku żwirków Cat’s Best mamy dwa rozwiązania: zbrylające albo niezbrylające. W przypadku żwirków zbrylających posiadamy nieco mniejsze możliwości – można je usunąć przede wszystkim na kompost (dotyczy to żwirków z odchodami zwierząt roślinożernych) bądź wraz z resztą śmieci. Ponieważ żwirek zbryla się wokół moczu, resztę odchodów możemy bezpiecznie usunąć do toalety. O wiele wygodniej jest w przypadku żwirków niezbrylających, które mają nadal wysoką chłonność pod względem wilgoci oraz zapachów. Tutaj całość zużytego żwirku możemy wyrzucić po prostu do toalety, gdzie się on szybko rozłoży, nie zatykając kanalizacji. Oczywiście, opcjonalne jest nadal wyrzucenie zużytego żwirku na kompost.

Oszczędność zakupów

Bardzo istotną zaletą żwirków drewnianych jest oszczędność ich stosowania. Dzięki naturalnym właściwościom chłonnym oraz specjalnej technologii produkcji żwirki drewniane Cat’s Best potrafią pochłonąć od 300 do 700% więcej wilgoci aniżeli wynosi ich powierzchnia. Dzięki czemu wymiana żwirku potrzebna jest rzadziej aniżeli w przypadku produktów bentonitowych czy silikonowych. A z racji tego, że jeden worek wystarcza na dłużej, musimy go kupować rzadziej i jest on lżejszy z uwagi na swoje możliwości absorpcyjne.

Jeśli poszukujemy wydajnego, ekologicznego żwirku dla swojego zwierzaka, warto zaufać żwirkom drewnianym. Są bezpieczne dla środowiska i przyjazne dla naszego portfela.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Jak zwykle ok.
2024-04-23
Polecam
pixel