Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zawieszka, obroża czy krople na kleszcze - co najlepiej wybrać na kleszcze dla psa?

2021-06-22
Zawieszka, obroża czy krople na kleszcze - co najlepiej wybrać na kleszcze dla psa?

Gdy tylko za oknami zaczyna robić się odrobinę cieplej, a na niebie znów pojawia się upragnione przez wszystkich słońce, w sklepach szukamy przede wszystkim dwóch rzeczy – kremów z filtrem UV dla nas i preparatów na kleszcze dla naszych psów. To jednak nie jedyny moment, bowiem sezon na kleszcze w ostatnich latach wydłużył się na tyle, że właściwie trudno mówić już o jako takim „sezonie”, gdy szczególnie niebezpieczne dla psów pasożyty atakują niemal przez okrągły rok, z krótką przerwą na czas zimy. Po preparaty na kleszcze sięgamy więc znacznie wcześniej niż dotychczas, szukając ich na sklepowych półkach nawet w lutym, gdy topnieją pierwsze śniegi, stosujemy je częściej i dłużej, by zapewnić czworonogom jak najlepszą ochronę.

To dobra praktyka, bowiem kleszcz to niekwestionowanie psi wróg numer 1, a przenoszone przez niego drobnoustroje chorobotwórcze naprawdę zagrażają zdrowiu, a niekiedy i życiu czworonożnego pupila. Choć strach przed atakiem kleszczy jest w pełni uzasadniony, nie warto marnować na niego energii. Lepiej zawczasu dobrze się na niego przygotować, wybierając najlepsze produkty i akcesoria dla psa chroniące przed kleszczami, by przejść wraz z ukochanym pupilem przez trudny okres wiosenno-letnio-jesienny, gdy te mnożą się w okolicznych trawach, jak przysłowiowe grzyby po deszczu, prawdziwie obronną ręką.

Obroża na kleszcze dla psa – czy to dobry wybór?

Na rynku zoologicznym w dobrych sklepach online bez trudu możemy znaleźć sprawdzone środki na kleszcze dla psa o dużej skuteczności, zapewniające aktywną ochronę przed pasożytami. Przez ściśle określony czas możemy więc być spokojni, że atakujące zewsząd maleńkie pajęczaki, chowające się i żerujące ja potencjalnych ofiarach dosłownie wszędzie nie zagrożą naszemu psu.

Do najpopularniejszych preparatów na kleszcze należą tabletki i krople typu spot-on podawane na kark, jednak od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem klientów sklepów zoologicznych cieszą się też obroże na kleszcze dla psa, posiadające szereg niekwestionowanych atutów. Dla wielu opiekunów psów największym jest fakt, że nie ma konieczności pamiętania o ich zmianie co kilka tygodni, jak w przypadku kropli przeciwkleszczowych, które należy podawać systematycznie, pilnując terminu kolejnej aplikacji preparatu. Z uwagi na fakt, że substancje aktywnie zwalczające i odstraszające pasożyty uwalniane są miarowo, obroża na kleszcze chroni psa jeszcze dłużej – nawet do 4 miesięcy.

Krople na kleszcze dla psa – dlaczego tak bardzo je lubimy?

Drastycznie wydłużony sezon na kleszcze to nie przypadek. Zachodzące od lat zmiany klimatyczne sprawiły, że warunki do życia i aktywności pasożyta wyraźnie się poprawiły. Zastanawiając się więc, jak w tych szczególnych okolicznościach wybrać skuteczny preparat na kleszcze dla psa, szukamy rozwiązań na dłużej, lepszych i bezpieczniejszych, takich, których działania nie musimy się obawiać i które nie wzbudzając wątpliwości realnie zapobiegnie ryzyku zachorowań na choroby odkleszczowe, przenoszone przez wszechobecne pasożyty. Nowoczesne krople typu spot-on dla psa, podawane bezpośrednio dla kark czworonoga to rozwiązanie wygodne i łatwe w aplikacji, a szeroki wybór środków naprawdę dobrych, znanych i cenionych w środowisku ekspertów marek pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego tak bardzo lubimy krople na kleszcze i wybieramy je wciąż najchętniej? Jak się okazuje, liczy się nie tylko wygoda, ale również poczucie bezpieczeństwa, które odczuwamy podając je zewnętrznie, jako ważny element ochrony zdrowia psa. Zewnętrzny sposób podawania i coraz bardziej naturalne składy, oparte na działaniu synergicznie dobranych olejków i substancji aktywnych oraz sprawiają, że krople na kleszcze dla psa uważane są za neutralne dla psa, ale i dla jego otoczenia rozwiązanie, któremu łatwiej zaufać.

Bezpieczeństwo środków i tabletek na kleszcze. Czemu zaufać?

Nowoczesne rozwiązania przyciągają coraz więcej zainteresowanych, a preparaty o naturalnym składzie, tabletki, krople, innowacyjne zawieszki i obroże na kleszcze dla psów cieszą się uznaniem użytkowników, jak również ekspertów. To krok ku upowszechnieniu środków wolnych od syntetycznych składników i chemicznych środków kleszczobójczych, zapewniający czworonożnym pupilom jeszcze wyższy stopień ochrony i bezpieczeństwa stosowania.

Skąd tak duże zaangażowanie producentów w zmianę chemicznych substancji na ich naturalne odpowiedniki? Nie tak dawno dość szerokim echem rozniosła się po świecie sprawa dobrze wszystkim znanej marki Foresto (Seresto), będącej produktem firmy farmaceutycznej Bayer, dotycząca potencjalnej szkodliwości obroży przeciwkleszczowej dla psów oraz ludzi, którzy mieli z nią bliski kontakt. Ciesząca się olbrzymią popularnością obroża Foresto, zapewniająca długotrwałą ochronę nagle stała się produktem wzbudzającym olbrzymie wątpliwości, a zła sława szybko obiegła środowisko opiekunów czworonogów.

Działanie obroży opierało się na dwóch czynnych substancjach (pestycydach) imidakloprydzie i flumetrynie, których synergiczne działanie w krwiobiegu czworonogów doprowadziło do przypadków poważnych problemów zdrowotnych u niewielkiej grupy odbiorców. Potencjalna toksyczność środków na kleszcze wchodzących w reakcje z krwią psów zrodziła wśród konsumentów rynku zoologicznego strach przed ich wyborem, a przed wieloma producentami postawiła wyzwanie – w jakim kierunku pójść, by zapewnić psom najlepszą ochroną, a jednocześnie świadomie zadbać o ich bezpieczeństwo i zdrowie? Wybór przebadanych pod kątem synergii działania substancji wydawał się najlepszym rozwiązaniem.

Najlepsze preparaty na kleszcze dla psa – sprawdź środki naprawdę warte uwagi

W sklepie keko.pl trzymamy się faktów, a nie domysłów, dlatego od początku naszej działalności wybieramy do oferty tylko przebadane, bezpieczne preparaty na kleszcze dla psów, których właściwości, sposób działania i efekty nie budzą najmniejszych wątpliwości. Przygotowując się, jak co roku, do walki z groźnymi pasożytami pomożemy Ci przeprowadzić rozeznanie i uważniej prześledzić nowości na rynku, zgodne z najwyższymi normami bezpieczeństwa zwierząt. W keko.pl jesteśmy zawsze na bieżąco, oferując tylko najlepiej skomponowane preparaty przeciwkleszczowe dla psów, odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

Inwazja kleszczy to poważny problem, z którym borykamy się przez większą część roku, starając się usilnie uchronić naszego pupila przed ryzykiem zachorowania na niebezpieczne choroby odkleszczowe. Dużą wagę przywiązujemy więc do wszystkich aspektów codziennej opieki nad psem – od odpowiedniego zabezpieczenia go środkami przeciwkleszczowymi po dokładne oglądanie i/lub wyczesywanie pupila po każdym powrocie ze spaceru, szczególnie tego dłuższego, gdy pies chętnie i aktywnie korzystał z przywileju swobodnej eksploracji otoczenia.

Zaufaj markom preparatów na kleszcze, które dla Ciebie wybraliśmy w keko.pl

Wybierając najlepsze preparaty na kleszcze w dobrych sklepach zoologicznych nie chcemy i nie powinniśmy przejmować się, czy są one bezpieczne dla naszych pupili. W tej kwestii powinniśmy mieć pewność, że gdy wybieramy coś dedykowanego dla psa, jest on skutecznie chroniony, a jego zdrowie nie narażone na jakiekolwiek efekty uboczne stosowania preparatów ochronnych. Oczekujemy za to jasnych i wyraźnych dowodów, że organizm naszego psa otrzymał odpowiednie wsparcie w walce z groźnymi pasożytami. Dlatego właśnie w keko.pl znajdziesz tylko najlepsze produkty takich marek, jak Beaphar, Francodex, Over Zoo, Sabunol czy Selecta, które uzyskały pozytywne opinie specjalistów. Wybrane przez nas marki darzymy zaufaniem nie dlatego, że mają doskonale opracowany, wręcz skrojony na miarę marketing, ale dlatego, że przez lata zapracowały sobie na sukces, służąc temu, do czego zostały stworzone – ochronie zdrowia naszych psów.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 4684 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
pełen profesjonalizm
2024-03-26
Karma bardzo dobrej jakości
pixel